środa, 27 sierpnia 2014

Zapowiedzi, na które czekam - wrzesień 2014

Po raz kolejny postanowiłam Wam przedstawić zapowiedzi, na które czekam we wrześniu. Jednak książka jest z sierpnia, bo dopiero ostatnio ją wyszukałam i nie umieściłam w poprzednim zestawieniu zapowiedzi na sierpień. 
Jak widać  w większości książek przenosimy się z akcją do pierwszej połowy XX w. Kocham takie powieści...

1. Francuski romans. Miłość w czasach Wielkiej WojnyTytuł:  Francuski romans. Miłość w czasach Wielkiej Wojny
Tytuł oryginalny: Somewhere in France. A Novel of the Great War
Autor: Jennifer Robson
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Data wydania: 11 sierpnia 2014
Liczba stron: 320


OPIS: 
Londyn, początek XX wieku. Lady Elizabeth Neville-Ashford jest zauroczona przystojnym lekarzem - przyjacielem jej brata, Robertem Fraserem. Niestety, mężczyzna nie pochodzi z arystokratycznej sfery, więc na drodze tego uczucia staje wierna konwenansom matka dziewczyny, która dla ukochanej córki widzi zupełnie inną przyszłość. W celu pokrzyżowania planów córce sprytnie manipuluje informacjami, przechwytuje listy między kochankami. Wybucha wojna, która okazuje się dla Lilly zbawienna. Nie mogąc wytrzymać presji rodziny, wyprowadza się z domu. Podejmuje się nie lada zadania, ekscytującego, ale zarazem bardzo niebezpiecznego. Zostaje kierowcą karetki w Pomocniczym Korpusie Wojskowym Kobiet. Wysłana do szpitala polowego we Francji Lilly ponownie spotyka ukochanego Robbiego. Czy ich miłość będzie w stanie przetrwać w obliczu różnic klasowych i Wielkiej Wojny? Francuski romans to niezwykle przejmująca powieść, romantyczna i prawdziwa zarazem, pokazująca kontrasty - z jednej strony eleganckie brytyjskie posiadłości, z drugiej cierpienie i grozę związane z wojną. Wielbiciele serialu Downton Abbey z pewnością nie będą zawiedzeni.


2. Żona oficeraTytuł: Żona oficera
Tytuł oryginalny: Fallen Skies
Autor: Philippa Gregory
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: wrzesień 2014
Liczba stron: 504


OPIS: 
Rok 1920, Wielka Brytania. Kraj otrząsa się po pierwszej wojnie światowej. Młodziutka Lily Valance pragnie zapomnieć o ciężkich czasach i rzuca się w wir szalonych lat dwudziestych. Gdy spotyka przystojnego kapitana Wintersa, ulega czarowi jego pozycji społecznej i bogactwa. On liczy na to, że związek z młodą śpiewaczką pozwoli mu się wyzwolić od traumatycznych wspomnień.
Lily decyduje się poślubić Stephena Wintersa, a jednocześnie zamierza kontynuować karierę sceniczną. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak trudne będzie wejście do klasy średniej i stawienie czoła hipokryzji skrywanej za fasadą domu Wintersów.
Stephen nie potrafi sobie poradzić z dręczącymi go koszmarami, aż w końcu prawda o jego wojennych losach zmusza rodzinę do bolesnego rozliczenia z przeszłością...


3. Jedyna


Tytuł: Jedyna
Tytuł oryginalny: The One
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Selekcja (tom 3)
Data wydania: 10 września 2014
Liczba stron: 320

OPIS: 
 America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?


4. W czasach, gdy ubywało światła
Tytuł: 
W czasach, gdy ubywało światła
Tytuł oryginalny: In Zeiten des abnehmenden Lichts
Autor: Eugen Ruge
Wydawnictwo: Czarna owca
Data wydania: 10 września 2014
Liczba stron: 412
OPIS: 
Wielka historia na kartach rodzinnej opowieści!
Alexander Umnitzer jest śmiertelnie chory na raka. Zostawia niedołężnego ojca w Berlinie i wyrusza do Meksyku, kraju, w którym jego dziadkowie żyli w latach 40-tych. To dla niego podróż szczególna – spełnienie dziecięcego marzenia, chęć poznania historii rodziny, a po części rozliczenie z własnym życiem.
Podróż jest pretekstem do przedstawienia dziejów jego rodziny na tle historii współczesnej. Dziadkowie, zaangażowani komuniści, wrócili do NRD, by budować nowy porządek. Ich syn Kurt za krytykę sojuszu niemiecko-radzieckiego trafił do gułagu. Po odbyciu kary ożenił się z Rosjanką i wrócił do NRD, gdzie zdobył uznanie jako historyk ruchu robotniczego. Ich wnuk Alexander zmęczony zawirowaniami politycznymi XX wieku decyduje się na ucieczkę za mur, do Niemiec Zachodnich. To wielki cios dla rodziny od lat wiernej ideałom socjalizmu…

5. JedwabnikTytuł: Jedwabnik
Tytuł oryginalny: The Silkworm
Autor: Robert Galbraith
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria: Cormoran Strike (tom 2)
Data wydania: 24 września 2014
Liczba stron: -

OPIS: 
 Robert Galbraight mierzy się z drugim dreszczowcem o losach detektywa Cormorana Strike`a i trzecią powieścią dla dorosłych. `Jedwabnik` stanowi kontynuację fabuły `Wołania Kukułki` Brytyjska premiera „The Silkworm”, kontynuacji bestsellerowego „Wołania kukułki”, będzie miała miejsce 19 czerwca 2014. Tytuły te należą do serii kryminalnej, której głównym bohaterem jest prywatny detektyw Cormoran Strike.

Tym razem Strike zajmie się sprawą Owena Quine’a, zaginionego pisarza. Okazuje się, że mężczyzna dopiero co zakończył prace nad rękopisem, który mógłby zaszkodzić bardzo wielu osobom…

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie nowości?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...