niedziela, 17 sierpnia 2014

12# Rywalki. Książę i gwardzista - Kiera Cass
Tytuł: Rywalki. Książę i gwardzista
Tytuł oryginalny: The Selection Stories, The Prince & Guard
Autor: Kiera Cass (pochodzenie: Stany Zjednoczone)
Seria: Selekcja, tom 0.5 i 1.5
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: listopad 2014
ISBN: 9788376862965
Liczba stron: 220
Forma: ebook
Moja ocena - 6+/10WSTĘPNIE...

     Książkę tę przeczytałam dzięki pewnej osobie, która przetłumaczyła ją na podstawie wersji angielskiej. Na polską premierę trzeba jeszcze poczekać. Ciekawie jest zapoznać się z częścią historii z  perspektywy dwóch mężczyzn walczących o Amerikę.


TROCHĘ O FABULE I MOICH PRZEMYŚLENIACH...

          Akcja "Księcia", tej krótkiej książki dzieje się w pałacu, tuż przed rozpoczęciem Eliminacji. Głównym bohaterem jest książę Maxon, który wydaje się być zwykłym nastolatkiem chcącym poznać  miłość, ale też odczuwającym strach. 
Dowiadujemy się trochę więcej o rodzinie królewskiej, którą w pierwszej części cyklu ("Rywalki") nie bardzo poznaliśmy. Okazuje się, że to nie książę wybierał kandydatki jak powszechnie sądzono, ale jego ojciec. Niektóre niezwykle skrupulatnie, jako najlepsze partie, a kilka z nich (tych z niższych klas) było dołączonych, żeby zachować pozory. Poznajemy również jego odczucia w chwili poznania Ameriki. Widać, że są szczere. Resztę dziewczyn traktuje dobrze i z szacunkiem, co udowadnia nam, że wcale nie udawał, jak Ami czasami podejrzewała.

Druga historia, "Gwardzista" jest ukazana z perspektywy pierwszej miłości Ameriki - Aspena, w chwili gdy znajduje on się w pałacu w roli gwardzisty po imprezie Halloween. Poznajemy bliżej innych ochroniarzy oraz ich stosunek do zdarzenia związanego z Woodworkiem i Marlee. Po lekturze "Elity" wiedziałam, że Aspen i służące Ameriki są w dobrym stosunkach i w tej noweli dowiadujemy się o tym nieco więcej. Jesteśmy też świadkami napaści rebeliantów i widzimy ją od całkiem innej strony. Również przekonujemy się, że uczucia Aspena do Mer są prawdziwe. Kogo dziewczyna w końcu  wybierze?


PODSUMOWUJĄC...

          W wersji angielskiej mają jeszcze wyjść krótkie nowelki "The Queen" i "The Favorite", których jestem bardzo ciekawa. Królowa Amberly wydaje się bardzo sympatyczna i chętnie bym poznała wspomnienia z jej Selekcji, natomiast druga część ma opowiadać o Marlee, Ale jak na razie do przeczytania została mi wyłącznie trzecia część serii pt. "Jedyna".

PRZYPOMINAM O ZAPISACH DO WYZWANIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...