czwartek, 7 sierpnia 2014

5# W krainie białych obłoków - Sarah Lark
Tytuł: W krainie białych obłoków
Tytuł oryginalny: Im Land Der Weissen Wolke
Autor: Sarah Lark (pochodzenie: Niemcy)
Seria: Saga Nowozelandzka, tom 1
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania:  wrzesień 2012
ISBN: 9788375085761
Liczba stron: 616
Forma: papierowa
Moja ocena - 7/10


WSTĘPNIE...

          Uwielbiam powieści rozgrywające się w dawnych czasach, a najbardziej w wieku XIX oraz XX. Od razu wiedziałam, że jest to książka dla mnie. 

TROCHĘ O FABULE I MOICH PRZEMYŚLENIACH...

          Pierwsza część sagi, dziejącej się w Nowej Zelandii, tzw. Krainie Białych Obłoków w XIX w. Poznajemy dwie główne bohaterki, które postanawiają wypłynąć z Anglii do Nowej Zelandii, aby poślubić nieznajomych mężczyzn. Kierują nimi rożne motywy. Helen od zawsze chciała mieć męża i dzieci, prowadzić spokojne życie rodzinne, natomiast Gwyn marzy o wielkich przygodach przy boku swojego mężczyzny. Tak o to rozpoczyna się Saga Nowozelandzka.

Lady Gwyneira poślubia Lucasa, dziedzica Kiward Station - wielkiej owczej farmy, natomiast Helen wychodzi za mąż za Howarda, biednego farmera. Obie są pełne nadziei i obie rozczarowują się tym, co je spotyka w nowym miejscu. Kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą już na statku, a po przypłynięciu do Christchurch kontynuują przyjaźń. Później śledzimy również dzieje dzieci kobiet, czyli losy Fleurette, Paula i Rubena. Na statku poznajemy również sześć sierot, którymi opiekuje się Helen. Dziewczynki również mają rozpocząć nowe życie i pracując jako służące. Śledzimy tez ich losy, dostają swoje własne wątki.

PODSUMOWUJĄC..

          Jeśli ktoś lubi opisy egzotycznych krajów, kulturę egzotycznych mieszkańców (w tym wypadku Maorysów) powinien przeczytać tą książkę.  Autorka w niezwykle piękny sposób przedstawiła wyspę, wierzenia tubylców oraz społeczność. 

Recenzja bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
1. Grunt to okładka
2. Czytam opasłe tomiska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...