sobota, 2 sierpnia 2014

Zapowiedzi, na które czekam - sierpień 2014

Co miesiąc będę Wam przybliżać książki, na które czekam z niecierpliwością.

1. Ciao Bella


Tytuł: Ciao Bella
Tytuł oryginalny: Ciao Bella
Autor: Jean-Pierre Cabanes
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 8 sierpnia 2014
Liczba stron: 320


OPIS: Carlo Gastaldi ma szesnaście lat i mieszka w domu nad samym morzem z ojcem, który czerpie środki na utrzymanie z rybołówstwa i uprawy winnicy na zboczu wulkanu Nonno. 
Jest lato 1935 roku. We Włoszech rządzi partia faszystowska i jej przywódca Mussolini-Duce. Carlo pędzi beztroskie dni, spotyka się z ukochaną Agryppiną. Nie zna matki, nic o niej nie wie, bo ojciec odmawia wyjaśnień na jej temat. 
Odkrycie dziwnych posągów w grocie na zboczu wulkanu, zmieni życie Carla – nie tylko pozna matkę i odkryje jej sekret, ale zdarzenie to zapoczątkuje serię innych wydarzeń, w konsekwencji których Carlo będzie musiał uciec do Stanów Zjednoczonych. Tam jego życie nabierze rozpędu, ale przyjdzie dzień, kiedy będzie musiał dokonać wyboru, a wojenne losy zaprowadzą go w rodzinne strony i zmienią jego życie na zawsze.


2. Tamte cudowne lata


Tytuł: Tamte cudowne lata
Tytuł oryginalny: La vida cuando era nuestra
Autor: Marian Izaguirre
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 21 sierpnia 2014
Liczba stron: 408


OPIS: Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna.

„Tęsknię za czasem, kiedy byliśmy panami życia”, mówi, krzątając się po kuchni, Lola. Jej dawna egzystencja, pełna marzeń, poświęcona była książkom i dyskusjom w kawiarniach, leniwym sjestom i snuciu wizji lepszej Hiszpanii, która w tamtym okresie powoli uczyła się demokracji. Jednakże przyszedł rok 1936, rok wybuchu hiszpańskiej wojny domowej, i życie zamieniło się w walkę. Teraz, po piętnastu latach, Loli i jej mężowi Matíasowi pozostał jedynie mały antykwariat, na wpół ukryty w jednej ze starych madryckich dzielnic, i sprzedawanie przypadkowym klientom romansów i zapomnianych klasyków. To tutaj, w tej skromnej księgarence, pewnego popołudnia roku 1951 Lola pozna Alice, kobietę, która znalazła w literaturze sens istnienia. We dwie, czytając wspólnie jedną książkę, zabiorą nas do Anglii początków XX wieku, gdzie poznamy pewną dziewczynkę, dorastającą w nieświadomości, kim byli jej rodzice. 

Powieść Marian Izaguirre to hołd złożony lekturze, ale również opowieść o dwóch kobietach, które wiedzą o życiu zbyt dużo, by móc o tym mówić.


3. Wayward Pines - Bunt
Tytuł: Wayward Pines. Bunt
Tytuł oryginalny: Wayward
Autor: Blake Crouch
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: Wayward Pines (tom 2)
Data wydania: 25 sierpnia 2014

Liczba stron: 360

OPIS: Drugi tom trylogii „Wayward Pines” o losach agenta specjalnego Ethana Burke’a, który trafia do tajemniczego miasteczka w stanie Idaho, gdzie wszystko jest grą pozorów. Jest tylko jedna rzecz straszniejsza niż obłęd: świadomość, że jesteś przy zdrowych zmysłach…

2 komentarze:

  1. "Tamte cudowne lata"... chciałabym rzeczywiście porównać do Zafona. Nie bardzo lubię tego typu opisy, ciekawa jestem na ile w nich prawdy...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...