środa, 27 kwietnia 2016

Zapowiedzi - maj 2016

Kwiecień był bardzo obfity w zapowiedzi, ale Wydawnictwa wcale nie mają zamiaru zwalniać tempa i w maju również szykuje się dużo ciekawych tytułów! Poniżej przedstawię wam te, które mnie szczególnie interesują.

1. Igrając z ogniem - Tess Gerritsen  (Albatros)
W końcu nowa powieść Gerritsen! Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z moją ulubiona autorką thrillerów medycznych. 
OPIS: 
Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego.

2. Nadzieje i marzenia - Magdalena Kordel (Znak)
 Ciągle mam w pamięci "Tajemnicę bzów", więc bardzo się niecierpliwię na kolejny tytuł od pani Kordel.

OPIS: 
Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta.
Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.

Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?


3. W przyszłym roku w Jerozolimie  - Julia Navarro (Albatros)
"Powiedz mi kim jesteś" tej autorki był porywająca. Mam nadzieję, że ta również taka będzie. 

OPIS: 
Porywająca historia dwóch rodzin, które starają się przezwyciężyć swoje przeznaczenie.

Historia o zdradzie i zemście, możliwej i niemożliwej miłości, o wielkiej przygodzie w kraju pełnym nietolerancji i oburzenia.

Marian Miller, pracująca dla organizacji pozarządowej, zostaje poproszona o sporządzenie raportu o nieleganych osiadlach żydowskich na terytorium Palestyny.Aby dobrze wywiącać się z zadania MArian chce mieć pewność, że dobrze rozumie sytuację po obydwu stronach konfliktu. W tym celu Marian aranżujew Izraelu spotkanie z Ezekielem Zuckerem, starszym mężczyzną, który, jak wielu innych, ma wiele do powiedzenia, a także sporo do ukrycia. Ezekiel snuje swoją historię, jakgdyby była olbrzymią układanką z bardzo skomplikowanych drobnych elementów. Marian opowiada mu znaną sobie, arabską wersję tej historii.

U schyłku XIX wieku rodzina Zuckerów została wypędzona z rodzinnej Rosji z powodu swojego żydowskiego pochodzenia. Doświadczywszy okrucieństwa i niesprawiedliwego traktowania za rządów cara, wyruszyła do Ziemi Obiecanej. Tam Zuckerowie kupili działkę należącą do Ziadsów, arabskiej rodziny, której głową był wtedy Ahmed. Dwóch mężczyzn, Ahmeda Ziada i Samuela Zuckera, połączyły więzy przyjaźni ponad religijnymi i politycznymi podziałami, która miała przetrwać pokolenia.

Ta intrygująca saga rodzinna, w której kulminacyjne wydarzenia przypadają na rok 1948, jest najambitniejszą jak dotąd powieścią Julii Navarro. To powieść szkatułkowa, której karty zaludniają postacie z krwi i kości, które biorą swój los w swoje ręce, spełniają marzenia i walczą o życie.

4. Misja w Paryżu - Alan Furst (Sonia Draga)Powieść szpiegowska? Brzmi świetnie!

OPIS: 
Kolejna znakomita powieść autora bestsellerowych Szpiegów w Warszawie! 
Dwa kontynenty, które wpłynęły na życie jednego człowieka.
Pełna perfekcyjnie dopracowanych szczegółów historycznych, trzymająca w napięciu i niesamowicie urokliwa opowieść tocząca się w przedwojennym Paryżu.

Urodzony w Wiedniu w rodzinie inteligenckiej Fredric Stahl, amerykański aktor filmowy, w wieku szesnastu lat ucieka na morze, a fale doprowadzają go do dalekiej Ameryki. Tam, dzięki niezwykłemu urokowi i czarującej aparycji, odziedziczonym zapewne do europejskich przodkach, szybko staje się gwiazdorem kina i bożyszczem kobiet.
Jesienią 1938 roku Stahl wyrusza w podróż do Paryża, by kręcić nowy film. Ale decyzja o rozpoczęciu prac nad produkcją wydaje się czystym szaleństwem – wojna wisi w powietrzu, a narastający na całym świecie niepokój zaczyna przenikać nawet do aktorskiego światka.
Wkrótce po przybyciu do stolicy Francji Stahl zostaje wciągnięty przez międzynarodową organizację szpiegowską w sieć tajnych operacji. W końcu jako przybysz z neutralnej Ameryki i światowej sławy aktor, swobodnie podróżujący po całej Europie, może okazać się bardzo użyteczny…

5. W cieniu tajemnice  - Anne Jacobs (Prószyński i S-ka)


Porównanie do Downton Abbey wystarczy, żebym zainteresowała się tą książką.

OPIS: 
Dla wszystkich fanów „Downton Abbey”. 

Augsburg, jesień 1913 roku. Biednie ubrana dziewczyna idzie w kierunku imponującej posiadłości, połączonej z przedsiębiorstwem włókienniczym. Nazywa się Marie Hofgartner 
i zamierza starać się o przyjęcie na posadę pomocy kuchennej. Przepych domostwa początkowo zupełnie przytłacza dziewczynę, która wychowała się w sierocińcu. Właściciele fabryki, rodzina Melzerów, zatrudniają cały zespół pracowników i Marie nie jest łatwo odnaleźć się wśród nich. Z czasem jednak sierotę zaczyna darzyć szczególnym uczuciem najmłodsza z rodzeństwa Melzerów, Katharina i… nie tylko ona. Gdy Paul, pierworodny syn i dziedzic właścicieli poznaje dziewczynę o wielkich, ciemnych oczach, dotychczasowy spokój panujący w rodzinie, staje pod znakiem zapytania. Nikt też nie wie, co właściwie skłoniło głowę rodziny, pana Melzera do zatrudnienia Marie...


A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

21 komentarzy:

 1. 'Misja w Paryżu" mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,W przyszłym roku w Jerozolimie,, chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowa Gerritsen? Już się nie mogę doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba najbardziej interesuje mnie Misja w Paryżu :D brzmi naprawdę ciekawie :>
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba żadna z tych książek nie przykuwa zbytnio mojej uwagi. Poczekam na recenzje i może dopiero wtedy się skuszę. ;)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&tvseries&films

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znalazłam nic na co będę czekać w maju ;) wstyd się przyznać, ale jeszcze nie przeczytałam żadnej książki Gerritsen, chociaż od dawna się do niej przymierzam :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Żadna z tych książek niestety bardziej mnie nie zainteresowała na chwilę obecną ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Igrając z ogniem" będę musiała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z pewnością przymierzę się do Tess Gerritsen, nie znam jeszcze twórczości autorki, ale chcę poznać choć jedną książkę przed czerwcowym przyjazdem autorki do Polski. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesuje mnie bardzo "W cieniu tajemnic" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym przeczytała misję w Paryżu. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że po "Igrając z ogniem" mogłabym sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakoś nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie sięgnę po nowość od Gerritsen!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam najbardziej na Tess Gerritsen z Twojego zestawienia. ;) Tez uwielbiam jej książki. :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Trzeci tytuł wydaje się intrygujący. ;>

  OdpowiedzUsuń
 17. ,,W cieniu tajemnic" to mój numer jeden z tych zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Moją uwagę zwróciła T. Gerritsen Igrając z ogniem :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...