niedziela, 28 czerwca 2015

Zapowiedzi - lipiec 2015

Z moich zapowiedzi czerwcowych udało mi się już zdobyć aż 3 książki z 5... bardzo dobry wynik, ciekawe jak będzie w lipcu.

1. Ten jeden dzień - Gayle Forman (Nasza Księgarnia)

OPIS: 
Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre…

"Ten jeden dzień" to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. Już wkrótce ciąg dalszy tej historii w książce "Ten jeden rok".2. Z dala od zgiełku - Thomas Hardy (Nasza Księgarnia)Mam wielką chrapkę zarówno na książkę, jak i na film... 

OPIS: 
Znana brytyjska powieść o sile miłości i namiętności, na której podstawie powstał wzruszający film z Carey Mulligan i Tomem Sturridge’em.

Prowincja dziewiętnastowiecznej Anglii. Betsaba Everdene dziedziczy po wuju farmę. Postanawia sama zająć się gospodarstwem, nie czekając na księcia z bajki. Jej uroda oraz niezależność działają jednak na mężczyzn jak magnes. O względy dziewczyny zabiega trzech dżentelmenów, każdy o silnej osobowości. Jest wśród nich Gabriel Oak – poczciwy farmer, właściciel ziemski William Boldwood oraz Franciszek Troy – sierżant królewskich dragonów, kobieciarz i hulaka. 

Nieoczywiste wybory, sercowe rozterki oraz pomyłki losu – życie niesie wiele niespodzianek, ale Betsaba zrobi wszystko, żeby się odnaleźć w świecie rządzonym przez mężczyzn.


3. Powrót do Mandalaj - Rosanna Ley (Wydawnictwo Literackie

.

OPIS: 

Eva Gatsby często zastanawiała się nad przeszłością swojego dziadka Lawrence'a i tym, co działo się z nim w Birmie podczas II wojny światowej. Lawrence uparcie unika tego tematu, dopiero służbowy wyjazd Evy, z zawodu antykwariuszki, do Mandalaj, sprawia, że starzec przerywa milczenie. Przekazuje wnuczce posążek leogryfa i prosi, by zwróciła go prawowitej właścicielce. Po przylocie Evy do Birmy okazuje się, że jej misja jest niebezpiecznie skomplikowana, a skarb, którego strzeże, staje się źródłem skandalu o poważnych konsekwencjach. Rozdarta między lojalnością względem rodziny a uczciwością, Eva postanawia uczynić wszystko, by poznać prawdę o przeszłości dziadka, do której kluczem jest posążek o opalizujących czerwonych oczach – tajemniczy symbol bogactwa Mandalaj.


4. Rzeka przeznaczenia - Elizabeth Haran


Uwielbiam książki pani Haran, których fabuła rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Australii, a głównymi bohaterkami są panny z wielkich miast nieprzyzwyczajone do egzotycznej wyspy...
OPIS:

Kolejna książka z bestsellerowego australijskiego cyklu znanej i lubianej autorki. Joe Callaghan, właściciel parowca pływającego po rzece Murray, wpada w poważne tarapaty finansowe. Z pomocą spieszy mu mieszkająca do tej pory w Melbourne jego piękna córka Francesca. O jej względy zabiega trzech mężczyzn; Francesca od pierwszego wejrzenia zakochuje się w przystojnym kapitanie statku, ale po to, by wydobyć ojca z kłopotów, zgadza się poślubić bogatego Silasa. Okazuje się, że ojciec skrywa przed Francescą wstrząsającą tajemnicę; świat pięknej dziewczyny przewróci się do góry nogami, a uczucia, którymi do tej pory obdarzała najbliższe osoby, będą musiały ulec przewartościowaniu.


5. Kupiona i sprzedana -  Megan Stephens


Kolejna tragiczna autobiografia...

OPIS: 
Wstrząsająca historia czternastoletniej Brytyjki Megan, która podczas wakacji w Grecji zakochała się w starszym od niej Albańczyku.
To zdarzyło się naprawdę! Dziewczyna została z ukochanym w Grecji, a jej matka wróciła do Anglii.
Gehenna trwała sześć lat! Ukochany zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi żywym towarem. Megan przeżyła horror, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do kolejnych domów publicznych.
Bita, gwałcona i poniżana, była zbyt przerażona i zastraszona, by szukać pomocy. Życie uratowali jej życzliwi ludzie ze szpitala, do którego w końcu trafiła.
Niewiarygodne! W tym samym czasie jej matka przeprowadziła się do Grecji i nie miała pojęcia, jaki los spotkał jej córkę…
Megan opisała drastyczne szczegóły swojego życia seksualnej niewolnicy, by przestrzec inne naiwne dziewczyny, gotowe iść w nieznane za głosem serca, zauroczone swoim pierwszym uczuciem.
Historia Megan Stephens stała się głośna w Wielkiej Brytanii. Wzbudziła wielkie społeczne poruszenie. Opisał ją m.in. „The Guardian”.


6. Tajne życie Violet Grant - Beatriz WilliamsOPIS:

Jaką mroczną tajemnicę kryje odrapana walizka, która wędruje po świecie już 50 lat?

Vivian Schuyler, wywodząca się ze starej, zamożnej nowojorskiej rodziny, manifestuje swoją niezależność, wyprowadzając się na obskurne poddasze w Greenwich Village. Kiedy odbierze z poczty paczkę, w której ktoś przysłał jej walizkę, znajdzie się na tropie zbrodni i pilnie skrywanego rodzinnego sekretu. Wiąże się on z jej cioteczną babką, kobietą-naukowcem, która zdecydowała się, wbrew wszystkiemu, iść za głosem serca.
7. Dzieci gniewu - Paul GrossmanTym raem thriller i to osadzony w moim ulubionych czasach - na początku XX wieku.

OPIS: 

W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.

W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…

Podczas gdy policja zdaje się szukać zaledwie kozła ofiarnego, sprawę na własną rękę bada odsunięty od śledztwa Willi Kraus. Jest gotowy kosztem własnej kariery dopaść okrutnego mordercę. Jednocześnie musi radzić sobie z prześladowaniami wynikającymi z rodzącej się w Niemczech ideologii nazistowskiej.

Znakomity kryminał historyczny, którego siłą są brawurowo skonstruowana intryga, pełnowymiarowi bohaterowie, przerażająco prawdziwy czarny charakter oraz wiarygodnie oddana niemiecka rzeczywistość. Grossman rysuje przed czytelnikiem przekonujący obraz Berlina przełomu lat 20. i 30. – schyłek kosmopolitycznego miasta będącego na krawędzi ekonomicznej zagłady i politycznego terroru.

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

28 komentarzy:

 1. Mnie oczywiście interesują najbardziej książki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Powrót do Mandalaj" i ,,Dzieci gniewu"-na te nowości czekam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci gniewu mogą być ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 4. "Powrót do Mandalaj" zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten jeden dzień wydaje się być ciekawy. A po za tym to, lipiec jakiś taki średni. Bywało lepiej;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Opis powieści Megan Stephens jest wstrząsający... A "Dzieci gniewu" naprawdę intrygują! Muszę je zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzekę przeznaczenia mam i strasznie się z tego cieszę:)) A "Z dala od zgiełku" brzmi naprawdę interesująco:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie czekam na Z dala od zgiełku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Ten jeden dzień" kusi, oj kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Z dala od zgiełku" mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli się nie mylę "Z dala od zgiełku" powinno mieć inny opis:P Jestem zainteresowana tą pozycją i wydaje mi się, że czytałam coś innego o jej treści :) Ponadto "Ten jeden dzień" zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najniecierpliwiej czekam na jedynke i dwójkę... zapowiada się świetna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsze trzy pozycje kuszą mnie najmocniej : )

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem ciekawa nowej książki Formana. ,,Zostań, jeśli kochasz" trochę mnie nudziło, ale dam jeszcze szansę temu autorowi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na kilka pozycji bym się skusiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Dzieci gniewu" zapowiadaja się naprawdę ciekawie :>

  OdpowiedzUsuń
 17. Książka "Kupiona i sprzedana" - Megan Stephens mnie bardzo zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wydaje mi się, że "Dzieci gniewu" to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Chyba najbardziej do moich gustów dopasowują się Dzieci gniewu ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 20. Może sięgnę po "Dzieci gniewu", choć aktualnie mam tyle książek, że do końca wakacji na spokojnie wystarczy ;)

  subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Czytałam "Rzekę przeznaczenia" i zdecydowanie mogę polecić tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzieci gniewu brzmi interesująco. ^_^ Do przeczytania na pewno zachęca czas akcji. :D

  OdpowiedzUsuń
 23. pierwsza już jest podobno w drodze do mnie :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 24. czekam na dwie pierwsze pozycje. już nie mogę się doczekać, kiedy je dorwę :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Chyba wszystkie mnie interesują, szczególnie ,, Kupiona i sprzedana"!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...