środa, 24 czerwca 2015

O wydawnictwach słów kilka - Y jak "Ya! tu czytam"

Dawno nie pojawiła się notka z mojego cyklu "O wydawnictwach słów kilka", bo ostatnio nie miałam czasu (i przyznaję się - ochoty również) na buszowanie po stronach wydawnictwa. Ale naszła mnie ochota i wena, więc postanowiłam prześwietlić stosunkowo młode Wydawnictwo - YA!

Wydawnictwo YA! powstało wiosną 2014 roku i szturmem podbija serca nastoletnich czytelników. Pomysłowa nazwa marki będąca skrótem od angielskiego zwrotu Young Adults – określającego kategorię wiekową, do której adresują swoje książki czytana jako „ja” zwraca uwagę na potrzebę podkreślenia swojej tożsamości przez „młodych dorosłych”. W ofercie YA! znajdują się tłumaczenia obcojęzycznych powieści przygodowych, romansów i kryminałów, fantastyki czy horrorów, z których każdy jest już bestsellerem na światowym rynku. Proponują głownie kilkutomowe sagi, które pozwalają na dłużej zżyć się z ulubionym bohaterem.

1. Zacznę od trylogii, której druga część aktualnie czytam i która bardzo mi się podoba, mimo, że nastolatką już nie jestem. Jednak nie uważam, żeby ta seria była skierowana typowo dla nastolatków, bo nawet słownictwo jest dużo lepsze niż w niektórych powieściach młodzieżowych. Mowa o trylogii "Testy" autorstwa Joelle Charbonneau.
2. Jeśli już jestem w temacie fantastyki, to nie mogę nie wspomnieć o innej trylogii w klimacie dystopii. Czyli o... "Czekoladowej trylogii" Gabrielle Zevin. Jednak nie mam jej w planach, bo czytałam trochę złych komentarzy o niej. Ale nie zaprzeczę, że okładki bardzo mi się podobają i przyciągają wzrok. 
3. Na pewno wielu z was czytało lub chociażby słyszało o słyszało o serii "Mara Dyer" Michelle Hodkin. Przez długi czas miałam ja w planach, ale jednak zrezygnowałam.4. Teraz trochę z innego gatunku - kryminały. Bardzo mnie ciekawi kolorowa seria, czy też seria o Lumikki Andersson autorstwa Salli Simukka. Muszę w końcu dorwać tę trylogię!5. Oglądaliście może kiedyś filmy z serii "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów"? Ja uwielbiałam te filmy... Ale dopiero przeglądając stronę Wydawnictwa YA! zobaczyła, że oni wydali książki Ann Brashares, na podstawie których powstały te filmy! Będę musiała je kiedyś przeczytać. 
6. Powieścią grozy, którą mam w planach i która już do mnie zmierza jest "Wypowiedz jej imię" Jamesa Dawsona. Fabuła zapowiada się naprawdę ciekawie, zapewne niedługo pojawi się recenzja tej książki u mnie na blogu. A Wy znacie to wydawnictwo? Po jakich książkach najbardziej je kojarzycie?

24 komentarze:

 1. Ciekawe wydawnictwo, chętnie przeczytałabym coś z jego oferty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. YA! to wydawnictwo, którego asortyment niemal zawsze mnie interesuje. Nie znam jeszcze wszystkich ich książek, ale zwracają moją uwagę. Najlepiej wspominam chyba trylogię Simukki, no i niedawne "Byliśmy Łgarzami" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mara Dyer i Salli Simukka - znam :) Całkiem fajne książki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam jedynie o serii kryminałów z podpunktu czwartego i mam na nie wielką ochotę ;) A po pozostałe również kiedyś sięgnę jeśli starczy czasu.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ich kryminały chętnie bym przeczytała, co do pozostałych.. hmm, boję się, że mogę ich nie docenić ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej książki z tego wydawnictwa, ale kilka kojarzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie, ale niektóre książki kojarzę "z widzenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raz na jakiś czas, czytam książki z tego wydawnictwa, ale nie zapałałam jeszcze jakąś wielką miłością do nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam dwa pierwsze tomy serii Salli Simukka, ale chociaż pierwsza część mi się podobała to zawiodłam się na drugiej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tego wydawnictwa nie czytałam jeszcze niczego, ale muszę przyznać, że podobają mi się ich pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać nic z oferty wydawnictwa, ale mam w planach "Czekając na Gonza", serię Lumikki..., "15 dni bez głowy", "Powiedz wilkom, że jestem w domu"... Trochę tego jest ^^ Bardzo ciekawe wydawnictwo, fajnie, że o nim napisałaś ;))
  zaczarrowana

  OdpowiedzUsuń
 12. Po przeczytaniu Mary, staram się przekonać do tego wydawnictwa - wydaje mi się bardzo obiecujące :3

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja serie takie jak Mara czy Stwarzyszenie wędrujących jeansów kojarzę, ale o wydawnictwie pierwsze słyszę! Natomiast okładki wyglądają bardzo ładnie i może w wakacje skuszę się na którąś z trylogii ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego co mi wiadomo, jeszcze nie przeczytałam żadnej książki tego wydawnictwa... Ale chciałabym przeczytać wszystkie, które tu wymieniłaś. :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Polubiłam to wydawnictwo dzięki "Czerwone jak krew".Świetna książka,teraz muszę sięgnąć po dwa kolejne tomy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja uwielbiam to wydawnictwo za serię o Marze Dyer:))

  OdpowiedzUsuń
 17. Literatura dla młodych i specjalnie powstałe do tego wydawnictwo to jedno, ale edukowanie i promowanie porządnej literatury to już inna sprawa. Choć z ich repertuaru znam tylko Marę, to jednak obawiam się, że wiele dzieł z tego nowego nurtu jest napisana niedbale i tak naprawdę nie promują czytania jako formy edukacji i kształcenia języka, lecz czytania byle czego - ważne, by był romans, tajemnica i problemy młodych. Nie przekonuje mnie to.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czytałam pierwszy tom o Marze o polubiłam, na pewno będę poznawać dalej. Niedawno w promocji w empiku i na świecie książki kupiłam dwa tomy serii kolorowej, niezwykle mnie ciekawiła, a teraz mam ją na półce. :) Serie czekoladową(któryś z tomów) też widziałam w promocji, ale mnie również recenzje zniechęciły... :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego wydawnictwa, ale chętnie to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja także nie znam jeszcze żadnej książki tego wydawnictwa, choć czytałam już sporo recenzji ich książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Koniecznie musisz poznać trylogię Sumikki, jest wspaniała! :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 22. Najbardziej kojarzę to wydawnictwo przez Marę Dyer.

  OdpowiedzUsuń
 23. Powoli kompletuję "Marę" <3 Teraz czas na inne tytuły wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie czytałam jeszcze książek z tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...