środa, 15 października 2014

Seriale o wielkich rodzinach cz.2

Chciałabym przedstawić Wam kolejne dwa seriale o wielkich, bogatych rodzinach, których akcja dzieje się w I poł. XX wieku.
W poprzednim poście z tego cyklu pisałam o Gran Hotelu w Hiszpanii, a teraz nie mogę nie wspomnieć o niemieckim serialu, który tvp1 ostatnio zaczęła emitować i który już po pierwszym odcinku pokochałam. Mowa tu o "Tajemnicach hotelu Adlon". Chyba słyszeliście o nim, prawda? 

         

          Jest to historia berlińskiego rodu Adlonów, założycieli i właścicieli jednego z najświetniejszych hoteli w Europie, który został otwarty w roku 1907 r. Ale serial opowiada również o drugiej, zaprzyjaźnionej rodzinie - Loewe.


Pierwszy odcinek skupia się głównie na wątku Almy Loewe, która jest córką Gustawa, bogatego handlowca, zaprzyjaźnionego z Lorenzem Adlonem. Młoda Alma rodzi dziecko i nie dosyć, że nieślubne, to na dodatek ojcieć jest prostym robotnikiem. Jestem ciekawa dalszych losów zakochanych i innych wątków.


          Właściciele ekskluzywnych hoteli w tamtych czasach na pewno należeli do bardzo zamożnych ludzi. Ale wielkie pieniądze może również dać... pierwszy ekskluzywny dom towarowy w Wielkiej Brytanii! Bogate kobiety w tamtych czasach kupowały suknie szyte na miarę, więc taki dom towarowy był czymś niezwykłym, co zresztą w pierwszych odcinkach widać. Mowa tutaj o serialu "Mr. Selfridge".


Obecnie przygotowywany jest trzeci sezon. Wątków w serialu jest wiele. Od rodziny tytułowego bohatera, po pracowników sklepu, aż do klientów.


Uwielbiam postać Rose, czyli żony Harry'ego Gordona Selfridge'a, którą gra wspaniała aktorka Frances O'Connor
Co ciekawe, jest to historia prawdziwa (przynajmniej w jakimś stopniu). Marka Selfridges istnieje do dzisiaj i można o niej nieco poczytać w internecie. Następnym razem wspomnę o serialu, którego większość z was na pewno nie zna, a który chciałabym nieco nagłośnić, bo jest wspaniały. Akcja dzieje się w latach 50. XX w. w Australii. Drugi serial będzie o bogatej rodzinie i służbie (bardzo w stylu "Downton Abbey"). A czy wy oglądacie takie seriale?

14 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie historie! Ale kompletnie nie mam czasu, by je oglądać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nie słyszałam o tych serialach, ale jak tylko znajdę czas to nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tych seriali nie znam. Próbowałam wprawdzie oglądać "Mr. Selfridge", ale pierwszy odcinek mnie nie kupił i już nie wróciłam do serialu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie oglądam takich seriali. Nie wiedziałam nawet, że jest ich aż tyle.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś uwielbiałam takie seriale, ale obecnie niestety musiałam odpuścić z braku czasu. Może kiedyś nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś bardziej przemawiał do mnie wspominany wcześniej Gran Hotel. Ale właściwie nigdy nie oglądałam tego typu seriali. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś oglądałam seriale, ale teraz nie mam na to czasu....

  OdpowiedzUsuń
 8. "Tajemnicach hotelu Adlon" uwielbiam mimo obejrzenia tylko paru odcinków. Dobry serial tym właśnie się odróżnia, że spojrzysz na pierwszy odcinek i wiesz, że cię nie zawiedzie;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią poznałabym te seriale, gdybym tylko miała więcej czasu;) lubię taką tematykę:) Ciekawa jestem co to za serial o Australii, bo uwielbiam książki i filmy rozgrywające się w tym miejscu na świecie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie oglądam takich seriali, już teraz mam ogrom seriali do oglądania, dlatego podziękuję;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hmm, ja niestety nie słyszałem o takim serialu, a szkoda, bo widzę, że trochę straciłem. Pooglądam kiedyś na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałam tylko o tym pierwszym serialu, ale jak na razie mnie do siebie nie przekonuje. Zdecydowanie wolałabym zapoznać się z tym drugim :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O. Przyznam szczerze, że o ile jestem straszną maniaczką serialową, to o tych dwóch - pierwsze słyszę! Zdaje się, że ten drugi kiedyś obił mi się o uszy, ale ten pierwszy? Nie. Jestem bardzo ciekawa zarówno jednego jak i drugiego, także postaram się z nimi zapoznać. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj, jak najbardziej, uwielbiam książki, filmy i seriale historyczne. Oglądam na bieżąco Downton Abbey i obejrzałam pierwszy sezon Paradise, a poza tym dużą ilość ekranizacji literatury XIX-wiecznej. Dzięki za polecenia:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...