czwartek, 9 października 2014

English matters 48/2014


Czasopismo: English Matters 48/2014
Miesiąc: wrzesień/październik
Wydawnictwo: Colorful MediaThis & That

Pierwszy artykuł "This & That" jest napisany w formie lekcji. Oprócz błędnych sformułowań, jakie często popełniają ludzie, dowiadujemy się o specyficznych zaburzeniach językowych u dzieci oraz o człowieku, który wynalazł ponad 3000 różnych rzeczy - Yoshiro Nakamatsu. Autorka zamieściła również kilka porad dotyczących gramatyki. 

People and Lifestyle

Artykuł "Out of this world - Bruno Mars" (tł. "Nie z tego świata - Bruno Mars") opowiada o piosenkarzu Bruno Marsie - dowiadujemy się, jak rozpoczęła się jego kariera, skąd pomysł na ksywę "Bruno Mars" oraz o jego sukcesie podczas występu w trakcie Super Bowl. Później umieszczony został tekst piosenki "Grenade" oraz lekcja do niej.

Autorka artykułu "The gift of thrift" (tł. "Dar oszczędzania") pokazuje najlepsze sposoby na oszczędzanie pieniędzy m.in. zamienianie kosmetyków na produkty przyjazne środowisku typu olej kokosowy, używanie octu i sody zamiast chemicznych produktów do czyszczenia lub... rzadsze mycie głowy, co okazuje się dobrze wpływać na włosy, tzn. mniej się przetłuszczają, ale dopiero po jakimś czasie...

Kolejny raz możemy poczytać o modzie (tak jak w dodatku specjalnym - Fashion) w artykule "More than shoes" (tł. "Więcej niż buty")Tym razem o historii wysokich obcasów. 


Culture

Jak zawsze w English matters i tym razem pojawił się wywiad. W tym numerze pod tytułem "The secret of immortality" (tł. "Sekret nieśmiertelności") z ekspertem od twórczości Jane Austen. Według mnie, jest to najlepszy artykuł w tym numerze. Teraz to już na pewno poznam twórczość autorki... Aż mi wstyd, że oglądałam tylko ekranizacje!


Language

W artykule "Battle of words" (tł. "Bitwa na słowa") autor pisze o tym, co można, a czego nie można mówić bezkarnie. Przytoczył sprawę Davida Beckhama, który został pomówiony  o zdradę swojej żony Victorii przez jedno z czasopism, które nie miało na to dowodów. Czy ten magazyn mógł wypisywać takie rzeczy, czy też nie, dowiecie się z tego artykułu. 

Z artykułu "Season of Apllications" ("Sezon na aplikacje") dowiemy się, jakiej aplikacji powinniśmy używać, aby efektywniej zapamiętywać słówka w języku angielskim. 


Technology


O rożnych rodzajach inżynierii pisze autor artykułu "Engineering: bridging the gap" (tł. "Inżynieria: wypełnianie luki") wymieniając i opisując kilka jej rodzajów: inżynierię lądową, chemiczną, genetyczną, elektryczną, mechaniczną. Dodatkowo zamieszczone są również dwie tabele: "Narzędzia w branży" i "Zadania i proces".

Travel

W podróż wybraliśmy się do Bath, miejscowości w Wielkiej Brytanii, którą fani Jane Austen na pewno znają. Poznajemy ciekawe miejsca do zwiedzania, dzięki którym możemy poznać uroki Bath. Autor opisał również 4 postaci - pisarkę, malarza, astronoma i architekta, którzy w jakiś sposób byli związani z tym pięknym zakątkiem.


Conversation matters

Artykuł "Looking for a flat" (tł. "Szukanie mieszkania") jest ciekawym artykułem, dlatego, że jest napisany w formie dialogu pomiędzy najemcą, a właścicielem. Bardzo ciekawe rozwiązanie. 


Leisure

Połączenie tańca z fitnessem, czyli zumbę zachwala autor artykułu "Zumba fitness craze" (tł. "Szał zumby"). Wymienia on takie zalety jak m.in. dobre samopoczucie, spalanie kalorii, kształtowanie sylwetki oraz możliwość dostosowania treningu do każdego wieku (od 3- latków do emerytów). 

Polecam gorąco! Głównie osobom, które chcą podszkolić się w angielskim ( chcącym poszerzyć słownictwo), osobom, które po prostu uwielbiają angielski i miłośnikom czytania artykułów z przeróżnych dziedzin. 


Marzy mi się wydanie specjalne o literaturze... A Wam? :)


Za możliwość przeczytania czasopisma dziękuję wydawnictwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...