poniedziałek, 6 października 2014

Zapowiedzi, na które czekam - październik/listopad

Jak co miesiąc, przedstawię Wam nowości/zapowiedzi, na które czekam w nadchodzących dwóch miesiącach. Jest ich nie dużo, dlatego połączyłam dwa miesiące. Na pewno znalazłoby się więcej, ale na te książki czekam najbardziej, bo mnie bardzo zainteresowały (Fraulein Agielka i Córka piekarza), bo czytam wszystkie powieści Cobena (Tęsknię za Tobą) i nie mogę przegapić zakończenia trylogii "Stulecie" Kena Folletta, o której już pisałam (Krawędź wieczności) i którą polecam kolejny raz! I tym razem powieśc ma ponad 1000 stron, z czego się bardzo cieszę.


1. Fraulein Angielka - Margaret Leroy


Tytuł:  Fraulein Angielka
Tytuł oryginalny: The English Girl
Autor: Margaret Leroy
Wydawnictwo: Oficyna Gola
Data wydania: 2 października 2014

Liczba stron: 400


          Znakomita powieść historyczna osadzona w Wiedniu tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, o młodej kobiecie, żyjącej w niezwykłych czasach, która ryzykuje wszystko dla miłości. Wiedeń, 1937. Kiedy siedemnastoletnia Stella Whittaker dostaje propozycję, by studiować w Wyższej Szkole Muzyki i Sztuki Dramatycznej w Wiedniu, jest to spełnienie jej marzeń; staje się ono możliwe dzięki dawnym znajomym rodziny, Rainerowi i Marthe Krause, którzy oferują jej pokój we własnym mieszkaniu. Piękno i elegancja miasta z jego wspaniałą architekturą uwodzą Stellę. Ale nie tylko to – atmosfera Wiednia otwiera ją na nieznane dotąd emocje. Przypadkowe spotkanie w galerii sztuki z młodym żydowskim lekarzem Harrim Reznikiem zmienia jej życie diametralnie. Stella poznaje miłość. Niestety, jej uczucie rodzi się w czasie, gdy na Europę pada mroczny cień wojny. Stella szybko przekonuje się, że i ludzie, i miasto, które zaczęła nazywać swoim domem, nie są tak przyjazne, jak sądziła. W tym przerażającym nowym świecie nikt nie jest bezpieczny.2. Tęsknię za Tobą - Harlan Coben


Tytuł:  Tęsknię za Tobą
Tytuł oryginalny: Missing You
Autor: Coben Harlan
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 8 października 2014

Liczba stron: 480


          Detektyw nowojorskiej policji, Kat Donovan, przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego, który osiemnaście lat temu porzucił ją i złamał jej serce. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Co więcej, wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów zajmujących się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie. Niewykluczone też, że to on stoi za zabójstwem ojca Kat.


3. Córka piekarza - Sarah McCoy
Tytuł:  Córka piekarza
Tytuł oryginalny: The Baker's Daughter
Autor: Sarah McCoy
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 8 października 2014
Liczba stron: 424          W 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana i pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed skutkami wojny przez wysoko postawionego oficera SS, który chce się ożenić z Elsie. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia na progu jej domu pojawia się mały żydowski uciekinier, dziewczyna musi podjąć dramatyczna decyzję.
Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do felietonu świątecznego dla lokalnego czasopisma. Gdy rozpoczyna wywiad z właścicielką niemieckiej piekarni "U Elsie", nie spodziewa się, że wróci tam wiele razy. Usłyszana historia ożywia w niej wspomnienia własnej dramatycznej przeszłości, zaś pytania Reby przypominają Elsie bolesne wydarzenie posępnego, ostatniego roku II wojny światowej. Obie kobiety muszą zmierzyć się z nieprzyjemnymi prawdami z przeszłości i znaleźć w sobie odwagę, by wybaczyć.
Sarah McCoy – córka oficera armii Stanów Zjednoczonych, spędziła dzieciństwo w Niemczech. Autorka trzech powieści. Mieszka z mężem w El Paso w stanie Teksas.

4. Krawędź wieczności - Ken Follett
Tytuł:  Krawędź wieczności
Tytuł oryginalny: Edge of Eternity
Autor: Ken Follett
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 5 listopada 2014

Liczba stron: 1136


          Powieść zamykająca epicką trylogię (UPADEK GIGANTÓW, ZIMA ŚWIATA, KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI) rozgrywającą się na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek. Pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...