niedziela, 26 października 2014

English Matters 49/2014

Czasopismo: English Matters 49/2014
Miesiąc: listopad/grudzień
Wydawnictwo: Colorful Media
This & That

Pierwszy artykuł "This & That" jest horoskopem.n Możemy poznać dużo cech osobowości. Myślę, że to bardzo przydatne słówka. Horoskop jest napisany w formie humorystycznej. Autorka wspomniała też o nowym filmie "The Imitation Game" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. 


People and Lifestyle

Artykuł "The Meteoric Rise of Benedict Cumberbatch" (tł. "Błyskawiczny awans Benedicta Cumbertbatcha") opowiada o aktorze Benedictie Cumberbatchu, czyli o jego pochodzeniu, rolach, dojściu do sławy, zwłaszcza za sprawą serialu "Sherlock".

Następny artykuł też jest poniekąd związany z aktorem i nosi tytuł "Elementary, my dear Watson!" (tł. "Elementary, mój drogi Watsonie!"). Artykuł jest poświęcony głównie innym bohaterom serialu "Sherlock", między innymi Doktorowi Watsonowi.

Jak zawsze w English matters i tym razem pojawił się wywiad. W tym numerze pod tytułem "Destination: America" (tł. "Cel podróży: America"). Jest to rozmowa z autorem humorystycznej książki "Wałkowanie Ameryki".  Jednak wywiad nie jest poświęcony książce, ale życiu autora w USA. Pisze on o zwyczajach Amerykanów, o społeczeństwie, o kulturze.
Culture

Tym razem w dziale o kulturze pojawił się artykuł "Vlogging it out" (tł. "Vloggowanie "), który poświęcony jest videoblogom. Opisane są różne vlogi, od poważnych do żartobliwych. Zostały podane również cztery najlepsze (według autora) do nauki języka angielskiego. 

Drugi artykuł zatytułowany "Retirement UK: building a nest egg" (tł. "Emerytura w Wielkiej Brytani: odkładanie na czarną godzinę") opowiada o systemie emerytalnym w Wielkiej Brytanii. Wiem, że jest to oczywiście ważny temat dla każdego, ale artykuł był najnudniejszy ze wszystkich w tym numerze. 


Language

Z artykułu "To coin a phrase" (tł. "Wymyślić wyrażenie") dowiemy się, kto wymyślił niektóre bardzo popularne słowa np. paskudztwo (eyesore), nerd, pandemonium, czy red tape (biurokracja).

Technology


O dronach pisze autor artykułu "Drones - a melody of the future?" (tł. "Drony - melodia przyszłości?") opisując te małe, latające roboty, często wykorzystywane do działań militarnych. Autor wspomina również o ciągłym udoskonalaniu dronów, które niedługą będą mogły być perfekcyjnie zakamuflowane.

Travel

W podróż wybraliśmy się do Pekinu, gdzie dowiedzieliśmy się, co warto zwiedzić w tym mieście, co warto zjeść i czy w ogóle warto wybrać się do tego miejsca. 


Conversation matters

Artykuł "Telephoning in english" (tł. "Telefonowanie po angielsku") jest napisany w formie lekcji. Przedstawione są trzy rozmowy telefoniczne w formie dialogów, w których występują potoczne słowa, a autor nam je wyjaśnia. 


Leisure

Ostatni artykuł zatytułowany "Let's get movin'" (tł. "Ruszaj się") zachęca do ruchu, do cwiczeń, zwłaszcza w jesienno-zimowe dni, kiedy tego ruchu jest mało.

Polecam gorąco! Głównie osobom, które chcą podszkolić się w angielskim ( chcącym poszerzyć słownictwo), osobom, które po prostu uwielbiają angielski i miłośnikom czytania artykułów z przeróżnych dziedzin. 

Za możliwość przeczytania czasopisma dziękuję wydawnictwu

Dodatkowo, każdy z was może ściągnąć dodatek: "Idioms for Winter Days" ze strony em.colorfulmedia.pl. Zachęcam was do tego, bo idiomy (przysłowia) są naprawdę pożyteczne.


Niedługo zrecenzuję wydanie specjalne "Only Women" :)

21 komentarzy:

 1. Również otrzymałam ten numer i już przeczytałam, czeka na recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam nad zakupem, ale powstrzymałam się. Niestety nie wszyscy mają szczęście współpracować z wydawnictwem, a ich magazyny 'nieco' kosztują.
  Pozdrawiam
  P.S. Świetna zmiana grafiki. Uwielbiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle już czytałam o tym magazynie, ale nie miałam okazji go przeczytać samego w sobie. Może kiedyś się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W moim przypadku przydałby się taki po hiszpańsku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   wersja w języku hiszpańskim jest dostępna w wydawnictwie Colorful Media.
   Nazwa czasopisma: Espanol? Si, gracias http://espanol.edu.pl/

   Usuń
 5. W tym numerze znalazłbym wiele interesujących mnie tematów. Z resztą sama nauka angielskiego to wystarczający powód, żeby sięgać po to czasopismo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaniedbałam ostatnio mój angielski :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czekam jeszcze na swój egzemplarz:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jestem najlepsza z angielskiego:( Niestety, ale mam zamiar się troszeczkę podszkolić:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przez sam wzgląd na Benedicta muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejny numer zapowiada się pysznie, jeżeli mogę użyć takiego określenia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładna okładka :) Może w końcu kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem czy ten numer by mnie jakoś zaciekawił, ale dopóki nie przeczytam to się nie dowiem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ooo Benedict <3 Zazwyczaj nie czytam tej gazety, ale ze względu na Bena ten artykuł przeczytałam w empiku XD

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten numer czeka już na mnie na półce, czuję , że będzie równie udany, co poprzedni:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś nie mogę się zmobilizować do czytania po angielsku. Ach Benedict :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę przyznać, że strasznie mnie kusi, by sobie kupić ten numer. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie ma co! W listopadzie bankowo zamawiam prenumeratę! :D :D :D A Sherlocka uwielbiam :D :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię ten magazyn, świetnie się go czyta i jest niezwykle pomocny, muszę się zaopatrzyć w ten nr, bo za panem z okładki przepadam :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...