poniedziałek, 31 grudnia 2018

Zapowiedzi - styczeń 2019

1. Wszystkie życia Hedy Lamarr - Marie Benedict (Znak Horyzont)



OPIS: 

Maj 1933. Dziewiętnastoletnia Hedwig Kiesler stoi na scenie wiedeńskiego teatru, ogłuszona owacjami. Widownia wstaje. Ktoś przekazuje na jej ręce ogromne bukiety róż. Ze środka widowni wpatruje się w nią tajemniczy mężczyzna. 

Fritz Mandl jest charyzmatyczny i bajecznie bogaty. Przede wszystkim jednak jest faszystą, zaopatrującym w broń Niemców. W kuluarach nazywają go Sprzedawcą Śmierci. Wie, że Hedwig jest żydówką. Mimo to, zrobi wszystko, by ją poślubić. Ona zrobi wszystko, by chronić siebie i swoją rodzinę. 

Kilka lat później świat obiega zaskakująca plotka – gwiazda kina, Hedy Lamarr, dokonuje odkrycia, które może pomóc w walce z nazistami. Kto skorzysta z jej wynalazku? Kim stała się Hedwig? Czy w jej burzliwym życiu znalazło się miejsce na prawdziwą miłość?

2. Kolor milczenia - Elia Barceló (Wydawnictwo Literackie)


OPIS: 

Jak długo można uciekać przed demonami przeszłości? Helena Guerrero, hiszpańska malarka, robi to od lat. Trudna relacja z matką, śmierć rodzeństwa, samobójstwo ojca… Cienie tamtych wydarzeń odbijają się na jej twórczości i wychodzą na jaw podczas psychoterapii.

Pewnego dnia artystka wyrusza w podróż w rodzinne strony, by na podstawie zdjęć, dokumentów i rozmów zrekonstruować bieg wydarzeń i ostatecznie rozwiązać gnębiące ją tajemnice. Realia lat 30., 50. i 60. przeplatają się ze współczesnością, a bolesne piętno białego terroru i epoki Franco odciska się na kolejnych pokoleniach rodziny Guerrero.

Elia Barceló tworzy magiczny i wielowymiarowy świat. Zbrodnia, zdrady i głęboko skrywane tajemnice wplecione w klimatyczny obraz luksusowego marokańskiego życia zapewniają porywającą lekturę. Jej proza, porównywana do pióra Jaume Cabrégo, zachwyciła czytelników w Hiszpanii, gdzie powieść została okrzyknięta najlepszą książką roku 2017. Barceló zdobywa też coraz większą popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.

3. Punkt widzenia - Małgorzata Rogala (Czwarta Strona)




OPIS: 

Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadomość. Jego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera – Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?





4. O psie, który wrócił do domu - W. Bruce Cameron (Wydawnictwo Kobiece)



OPIS:


Po wielkim sukcesie uroczego Bailey’a, bohatera powieści Był sobie pies, czas na wesołą suczkę Bellę, która ma do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma żadnych granic, których nie da się pokonać.
Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg odmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie.
Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości do życia pacjentów. Jednak pracownicy Kontroli Zwierząt twierdzą, że zwierzę jest niebezpieczne ze względu na swoją rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.
Mimo wszystko piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Teraz Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Wyrusza w wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, aby wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?


Czy coś was zainteresowało?

37 komentarzy:

 1. "Niechciany gość" już u mnie. Myślę, że się nie zawiodę na tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Niechcianego gościa" chętnie przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również ciekawi ostatni tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość dawno czytałam pierwszy tom serii o Cormoranie Strike, więc może jak nadrobię drugi, skuszę się na 'Zabójczą biel.' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać Zabójczej Bieli :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chce "Zbójczą biel"

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 7. Będzie co czytać, mnie szczególnie ciekawi "Zabójcza biel"

  OdpowiedzUsuń
 8. Każda z tych książek zapowiada się naprawdę nieźle, ale na długie, jesienne wieczory, które wciąż zbliżają nas do grudnia, polecamy chyba najbardziej "Świąteczny list". To naprawdę fascynująca i pełna śniegu historia, od której trudno się oderwać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nie widzę żadnej książki dla mnie, ale to nic bo stosy w domu same się nie przeczytają :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatni tytuł mnie zainteresował, jeszcze mogłabym się zastanowić nad "Kolorem milczenia" :)

  Pozdrawiam,
  Fantastic Chapter

  OdpowiedzUsuń
 11. Styczeń obrodził naprawdę w niesamowite tytuły i chyba najlepszy miesiąc w tym roku pod tym względem.

  OdpowiedzUsuń
 12. It will always be helpful to read articles from other authors and practice something from other sites.

  야설

  OdpowiedzUsuń
 13. Wow 외국인출장, incredible blog format! How long have you ever been blogging for? you make running a blog glance easy. The overall glance of your site is excellent, let alone the content material!

  OdpowiedzUsuń
 14. You should be a part of a contest for one of the most useful blogs on the web. I will recommend this website! 토토

  OdpowiedzUsuń
 15. I really enjoy your web’s topic. Very creative and friendly for users. Definitely bookmark this and follow it everyday.

  파칭코사이트인포

  OdpowiedzUsuń
 16. Such an amazing and helpful post this is. I really really love it. It’s so good and so awesome. I am just amazed. I hope that you continue to do your work like this in the future also. 홀덤

  OdpowiedzUsuń
 17. Actually Magnificent. I am also a specialist in this topic so I can understand your effort. 슬롯머신사이트


  OdpowiedzUsuń
 18. HIGH LIMIT DEALER SHARES HER PERSONAL 먹튀커뮤니티 메이저놀이터 메이저사이트추천 SYSTEM

  OdpowiedzUsuń
 19. 메리트카지노21 grudnia 2021 08:59

  Your writing is perfect and complete. 메리트카지노 However, I think it will be more wonderful if your post includes additional topics that I am thinking of. I have a lot of posts on my site similar to your topic. Would you like to visit once?


  OdpowiedzUsuń
 20. That's a really impressive new idea! casino api It touched me a lot. I would love to hear your opinion on my site. Please come to the site I run once and leave a comment. Thank you.


  OdpowiedzUsuń
 21. 카지노사이트25 grudnia 2021 08:28

  I saw your article well. You seem to enjoy 카지노사이트 for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime :-)


  OdpowiedzUsuń
 22. 샌즈카지노8 stycznia 2022 03:32

  How can you think of this? I thought about this, but I couldn't solve it as well as you.샌즈카지노I am so amazing and cool you are. I think you will help me. I hope you can help me.


  OdpowiedzUsuń
 23. LIVE 메이저놀이터 GAMES - Friday smash and grab with a special guest!

  OdpowiedzUsuń
 24. I’ve a project that I am just now working on, and I have been on the look out for such information. 바카라사이트

  OdpowiedzUsuń
 25. https://gamebegin.xyz You can training by yourself. A pitching equipment permits you to set up the pace of the golf ball. By packing a number of baseballs to the machine, you can training reaching without having a pitcher. This electronic digital equipment is ideal for those who wish to exercise baseball on your own. Pitching machines could be picked up at the neighborhood wearing items store.

  OdpowiedzUsuń
 26. https://gameboot.xyz You see them on periodicals as well as on Television, men and women who look like their forearms and thighs will explode as their muscle tissues are extremely big! There is absolutely no require that you should get your system for that stage in the event you don't wish to, since the simple strategies on this page will help you to create muscle in the healthy way.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...