środa, 7 marca 2018

Zapowiedź - "Przedsmak zła" Alex Kavy

Moja historia z twórczością Alex Kavy rozpoczęła się około 10 lat temu, gdy po raz pierwszy trafiłam na jej książki w bibliotece. Wypożyczyłam „Dotyk zła” i wraz z mamą wsiąkłyśmy kompletnie i wypożyczałyśmy po kolei resztę powieści, które wówczas zostały wydane w serii Maggie O’Dell (było to bodajże pięć tomów). Później, gdy niestety skończyły się dostępne na rynku książki, trzeba było czekać na kolejne premiery. I tak rok po roku doczekaliśmy się już 11 tomów!! W serii Maggie O’Dell ukazały się:

1. Dotyk zła
2. W ułamku sekundy
3. Łowca dusz
4. Granice szaleństwa
5. Zło konieczne
6. Zabójczy wirus
7. Czarny piątek
8. Kolekcjoner
9. Śmiertelne napięcie
10. Płomienie śmierci
11. Ostateczny cel

Maggie O’Dell, tj. główna bohaterka całej serii, jest młodą agentką FBI specjalizującą się w tworzeniu profili psychologicznych seryjnych morderców. W „Dotyku zła” rozpoczyna pogoń za zabójcą, który będzie ją nawiedzał jeszcze przez długi czas… Każda kolejna książka ukazuje nowy temat, następną sprawę do rozwiązania, lecz motyw prześladowcy Maggie będzie wracał wielokrotnie. Jednak książki nie są typowo proceduralnymi kryminałami, lecz występują w nich również wątki obyczajowe, zmieniają się bohaterowie i wracają już zapomniani. 


I teraz, po 11 tomach, Wydawnictwo Harper Collins oferuje czytelnikom „Przedsmak zła” tj. powieść, w której akcja będzie miała się rozgrywała przed wszystkimi wydarzeniami z kolejnych tomów: przed poznaniem Nicka Morelliego, czy też Alberta Stucky’ego. Dla nowych czytelników, którzy jakimś cudem jeszcze nie zapoznali się z serią lub dla przypomnienia fanom, Harper Collins wydaje nową wersję „Dotyku zła” w zmienionej okładce. Dla chętnych przygotowali również bardzo ciekawe gadżety, tj. kubek z napisem „Czas na Kavę” i autografem autorki oraz zakładkę do książki z autografem. Można nabyć pakiet dwóch książek („Przedsmak zła” i „Dotyk zła”) z gadżetami, ale do wyboru jest też wyłącznie najnowszy tytuł – opcji jest kilka. Pakiety są dostępne na stronie www.alex-kava.pl

Opis książki: Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć. Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie. Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.

Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę doczekać się najnowszej powieści Alex Kavy!

5 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale słyszałam o niej wiele dobrego, dlatego też chcę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki autorki. Na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla fanów autora niezły rarytas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niecierpliwością czekam na tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kryminały nie są moją "mocną stroną" :) Ale myślę, że czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...