czwartek, 8 marca 2018

Przedsmak zła - Alex Kava (Recenzja sześciu pierwszych rozdziałów)

Wczoraj pisałam o zapowiedzi Wydawnictwa Harper Collins, tj. „Przedsmaku zła” autorstwa amerykańskiej pisarki Alex Kavy, czyli historii agentki FBI MaggieO’Dell przed wydarzeniami w „Dotyku zła”, czyli pierwszym tomie serii o niej. Chciałabym streścić Wam pokrótce wydarzenia z pierwszych sześciu rozdziałów oraz moje pierwsze odczucia po tych kilkudziesięciu stronach. 

Maggie O’Dell, tak znana mi już bohaterka, z którą zdążyłam się zżyć i dosyć dobrze poznać jej działania, psychikę i emocje - tutaj jest całkiem inna! Agentka ma dwadzieścia kilka lat, lecz już zdążyła wyrobić sobie opinię niezawodnej profilerki, które zdolności niektórzy traktują jakby były magiczne. Maggie jest trochę nieśmiała, nie ma jeszcze tego dobrze znanego nam "pazura", nadal próbuje się przystosować do pracy w policji, wśród mężczyzn. W pierwszych rozdziałach "Przedsmaku zła" poznajemy już tożsamość mordercy i niestety z następnych tomów wiemy, jakim podstępnym i okrutnym jest człowiekiem... Maggie, wraz z kolegą z pracy udają się na miejsce zbrodni i tak rozpoczyna się pogoń za nowym, lecz o wiele okrutniejszym mordercy, niż dotychczas miała do czynienia. 

Sześć pierwszych rozdziałów zdecydowanie rozbudziło we mnie apetyt na więcej - miło było poznać Maggie, która jeszcze nie zaznała późniejszego okrucieństwa i nie posiada blizn na duszy i ciele, które w następnych latach będą determinowały jej działania. Aż przykro wiedzieć, że już niedługo psychika tej miłej, młodej kobiety zostanie poddana ogromnej próbie. Cieszę się, że mogłam wrócić do początków kariery Maggie i zobaczyć, jak buduje relacje ze współpracownikami. Czuję, że dzięki tej książce poznamy odpowiedzi an wiele pytań: co się stało z małżeństwem Maggie, jak poznała swoją najlepsza przyjaciółkę Gwen (może?) i co sprawiło, że stała się twardą i zdecydowaną policjantką. Czekam na ciąg dalszy!

7 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki,ale wiele dobrego o niej czytałam, więcmuszę nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie jak książka tak zaciekawia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam w domu jedną książkę tego autora, ale do tej pory nie zdążyłam do niej zajrzeć, tyle jest do czytania, że nie wiadomo za co się brać. Ta pozycja z kolei zapowiada się ciekawie, raczej zajrzę do niej.

  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/03/powrot-do-domu-allan-stratton.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tę serię,wciąga i od razu coś się dzieje w książce ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ulubiony autor Wiedźmowego Męża :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W przyszłości z pewnością zapoznam się z twórczością Alex Kavy ;).

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...