wtorek, 7 marca 2017

Zapowiedź - "Marlene", kontynuacja "Miłości w czasach zagłady"!

Kontynuacja bestsellerowej „Miłości w czasach zagłady” Hanni Münzer w księgarniach już 29 marca!


„Marlene” – kontynuacja losów bohaterek znanych z „Miłości w czasach zagłady” (moja recenzja) 29 marca trafi do polskich księgarń.

Hanni Münzer to fenomen na niemieckim rynku wydawniczym. Jej wydany własnym sumptem literacki debiut „Seelenfischer” („Rybacy dusz”) przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków w Niemczech. W roku 2014 Hanni Münzer opublikowała „Miłość w czasach zagłady” („Honigtot”), która okazała się niebywałym sukcesem. Prawo do wydania papierowegouzyskało renomowane wydawnictwo PiperVerlag.Dzieje czterech pokoleń niezwykłych kobiet, o których losach przesądziły meandry historii, oczarowała pół miliona czytelników w Niemczech, otrzymała ponad 1600 recenzji na Amazon.de, z których średnia ocena wyniosła 4,5/5 gwiazdek, a prawa do przekładu zostały wykupione przez kilkanaście krajów.W roku 2016polskiego wydanie powieści ukazało sięnakładem wydawnictwa Insignis.Bohaterki „Miłości w czasach zagłady” jednak nadal skrywały przed czytelnikami wiele tajemnic, których odkrycia być może doczekamy się w kontynuacji pt. „Marlene”.
Monachium, lipiec 1944 roku. Marlene Kalten, przyjaciółka Debory Berchinger, stoi w milczeniu przed zbombardowaną kamienicą przy Prinzregentenplatz. Sądzi, że Deborah i jej mały braciszek Wolfgang nie żyją.Nic nie jest jednak w stanie złamać żelaznej woli Marlene, która odważnie rzuca się w wir walki i wkrótce staje się najbardziej poszukiwaną kobietą w Rzeszy. Poznaje niezwykłe osoby i nawiązuje wyjątkowe przyjaźnie, w końcu spotyka miłość swojego życia – mężczyznę, który nie dbając o własne życie, gotów jest zrobić wszystko, by uratować niewinne dzieci.
Wkrótce Marlene staje wobec tragicznego wyboru: może zmienić losy wojny i ocalić miliony ludzi, lecz ceną za to będzie śmierć mężczyzny, którego kocha.

Perfekcyjne połączenie thrillera i powieści historycznej. – „WeltamSonntag”
Wielki manifest na rzecz pokoju, porywający i pełen pasji. – vorstadtleben.de
Marlene to silna kobieta, która stawia czoła wojnie, nie lęka się niebezpieczeństw i walczy o swoją miłość. Jestem absolutnie zachwycona i mogę tylko gorąco polecić lekturę tej powieści. – AnnetteTracks, „The Huffington Post”

Skusicie się? Czytaliście "Miłość w czasach zagłady"?

11 komentarzy:

 1. Już nie mogę się doczekać! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie moje klimaty, ale jednocześnie bardzo mnie zainteresowałaś więc na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej po tę książkę nie sięgnę, bo to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się pomysł na fabułę. Chętnie sięgnę po obie powieści. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie ta tematyka niezbyt korci ale okładka jest niczego sobie;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka jest cudowna! Jestem wielką fanką literatury osadzonej fabularnie w czasach wojny. Dlatego brałabym niemal w ciemno! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszego tomu jeszcze nie znam, ale jeśli nadrobię i mi się spodoba, to chętnie sięgnę też po drugi tom. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam I tomu, jakoś unikam książek o wojnach...

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki o wojnach ciężko mi idą niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej. Nie miałam pojęcia, że wyjdzie kontynuacja. Ale teraz mam przynajmniej motywację, żeby przeczytać "Miłość w czasach zagłady".

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że obie książki powinny przykuć moją uwagę, i po takie klimaty bardzo lubię sięgać. Pewnie, że się skuszę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...