piątek, 31 marca 2017

Zapowiedzi - kwiecień 2017

W kwietniu znowu wysyp ciekawych zapowiedzi!

1. Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika - Lucyna Olejniczak (Prószyński i S-ka)OPIS: 

Finał historii o rodzinnej klątwie, aptece „Pod Złotym Moździerzem” i kobietach, które w trudnych czasach potrafiły odczarować los.

Jest rok 1938. Nad Europą zawisły czarne chmury. Matylda nadal próbuje odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. Wszystkie tropy prowadzą do ogarniętego nazistowskim szaleństwem Berlina.
W tym samym czasie młoda kobieta odkrywa, kto naprawdę jest miłością jej życia. Ukoronowaniem tego uczucia staje się córeczka Weronika. 
Niestety, rodzinna klątwa znów daje o sobie znać. Kilka miesięcy po narodzinach dziecka wybucha wojna, Matylda musi się rozstać się ze świeżo poślubionym mężem i całą swoją miłość i energię poświęcić córeczce. Jak się wkrótce okaże, mała Weronika nie będzie jedynym dzieckiem, które znajdzie miłość i opiekę w domu przy Grodzkiej.
Czy bohaterkom powieści uda się ostatecznie przezwyciężyć rodzinną klątwę? Odpowiedzi trzeba szukać w powojennym Paryżu.

2. Kiedy byłyśmy siostrami - Marie Jansen (Prószyński i S-ka)OPIS: 

Miłość dwóch sióstr. Wojna, która je rozdziela. Dziecko, dla którego gotowe są zrobić wszystko.

Hamburg. Rok tysiąc dziewięćset szesnasty. Viviane i Elisabeth dorastają pod troskliwą opieką 
w mieszczańskiej rodzinie. Niepokorna i kochająca wolność Viviane wymyka się często potajemnie do sąsiedniej stadniny, gdzie spotyka francuskiego jeźdźca Philippe’a, który występuje w Hamburgu gościnnie ze swoim cyrkiem. Młoda kobieta jest zauroczona nieznanym jej światem i wkrótce ucieka z Phillipe’em.

Elisabeth żyje całe lata w nieszczęśliwym bezdzietnym małżeństwie – aż pewnego dnia pod drzwiami swojego domu znajduje niemowlę. Przyjmuje dziewczynkę pod swój dach i wie, że nie cofnie się przed niczym, aby ją przy sobie zatrzymać.

3. Urodzić dziecko - Kristina Sandberg (Prószyński i S-ka)
OPIS: 

Powieść Sandberg jest wybitna, jest hołdem złożonym każdej kobiecie. 

Szwecja, lata trzydzieste XX wieku. Maj, dwudziestoletnia dziewczyna, pragnie się wyrwać z rodzinnego domu na prowincji. W pobliskim mieście wynajmuje pokój i zatrudnia się w cukierni. O jej dalszym życiu przesądza niedzielna wycieczka nad morze. Poznaje dużo starszego Tomasa, który jest nią zauroczony. Ona kocha swojego byłego chłopaka Erika, ale wszystko się zmienia, kiedy ten rzuca ją po raz drugi. W dodatku okazuje się, że Maj jest w ciąży. Dziewczyna decyduje się na małżeństwo z Tomasem. Wejście do rodziny Berglundów oznacza dla niej awans społeczny, ale Maj nie wie, jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić...

Wkrótce nakładem Prószyński Media ukażą się kolejne tomy trylogii o Maj: „Być rodziną” i „Żyć za wszelką cenę”.

4. Droga do dokupienia - John Hart (Sonia Draga)OPIS:


„Po wstrząsającym prologu każdy kolejny rozdział wciąga czytelnika jak czarna dziura. Przeczytajcie tę powieść. A potem sięgnijcie po inne jego książki. Naprawdę warto!“ David Baldacci 

Policjantce z Karoliny Północnej, Elizabeth Black, grozi zarzut podwójnego zabójstwa. Kobieta zastrzeliła gwałcicieli, którzy w opuszczonym domu przetrzymywali osiemnastoletnią Channing Shore. Ze względu na fakt, że biała policjantka oddała kilkanaście strzałów do dwóch czarnoskórych mężczyzn, sprawa nabiera wielkiego rozgłosu. Jednak Elizabeth pozostaje dziwnie obojętna na rozwój wewnętrznego śledztwa. Problemy osaczają ją jeszcze bardziej, gdy Adrian Wall – gliniarz, w którym kiedyś była zakochana – wychodzi z więzienia zwolniony przedterminowo po trzynastu latach odsiadki, skazany za morderstwo, jednak mimo przytłaczających dowodów Elizabeth zawsze była przekonana, że to nie on zabił Julię Strange. Żądny zemsty syn jego domniemanej ofiary omal nie zabija Adriana, który wkrótce znów staje się obiektem podejrzeń, gdy w podobnych okolicznościach ginie kolejna kobieta…

5. Do zobaczenia w Paryżu - Michelle Gable (Foksal)
OPIS: 

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu

Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough – femme fatale swojej epoki. Jedno jest pewne – każdej z nich pisana jest wielka, choć nie zawsze szczęśliwa miłość.

Książka oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, księżnej Marlborough.


6. Niemka - Armando Lucas Correa (Czarna Owca)OPIS:

Co łączy nastolatkę z współczesnego Nowego Jorku z rówieśniczką z Berlina sprzed siedemdziesięciu lat? Wszystko i nic. Łączy je cudownie ulotna symetria losu; podobne matki, dramatyczne podróże, i Kuba, na którą prowadzą wszystkie drogi.
Berlin 1939. Dwunastoletnia Hanna ucieka przed koszmarem rzeczywistości – najpierw w wymyślony świat, gdzie wszystko jest zabawą, potem, wraz z rodzicami, wsiada na pokład statku wiozącego uciekinierów na Kubę. Zaczyna się podróż, która zdefiniuje całe jej życie, nada mu sens, wyznaczy granice.
Nowy Jork, 2014. Dwunastoletnia Anna opiekuje się depresyjną matką i żyje w świecie marzeń. Rozmawia w wyobraźni z ojcem, który zginął, zanim się urodziła. Z szarej codzienności wytrąca je tajemnicza przesyłka z Kuby od nieznanej krewnej. Wyruszają w podróż, by poznać przeszłość rodziny.
Dwie małe dziewczynki, dwa światy, dwa zaczynające się życia. A może tak naprawdę to jedna i ta sama dziewczynka, jedno życie, jeden świat?


7. The Call. Wezwanie - Peadar Ó Guilín (Czwarta Strona)OPIS: 

Co byś zrobił mając tylko chwilę, żeby uratować swoje życie, a zegar już zaczął odliczanie?

Trzy minuty

Wszyscy nastolatkowie wiedzą, że pewnego dnia znajdą się w przerażającej krainie, do której zostaną Wezwani.

Dwie minuty

Na nieznanym terenie ruszą za nimi bezwzględni łowcy, którzy zrobią wszystko, by ich dopaść i zabić.

Minuta

A Nessa nie może biegać. Czy mimo poraż​enia nóg ma szansę na przeżycie, kiedy przyjdzie pora jej Wezwania?

Czas ucieka…
8. Pocałunek na pożegnanie - Tasmina Perry (Wydawnictwo Kobiece)OPIS:

Daj się porwać fenomenalnej opowieści, która dzieje się jednocześnie w obecnych czasach i ponad 50 lat temu. Fundamentem mostu łączącego obie rzeczywistości jest niezachwiana potęga miłości.

Rok 1961. Dziennikarka Rosamund Bailey czuje się spełniona zawodowo. Brakuje jej już tylko miłości. Gdy poznaje Dominica Blake’a, od samego początku wie, że to ten jeden, jedyny, najukochańszy. Jednak kiedy tylko skosztują odrobiny szczęścia, los wykręci im przykry numer. Czy wizja pięknej przyszłości rozwieje się jak dym?

Rok 2014. Głęboko w podziemiach muzeum, archiwistka Abby Gordon całkowicie przypadkowo natyka się na znalezisko, które zapiera dech w piersiach. Wypłowiała i stara fotografia przedstawia żegnającą się w miłosnym uścisku parę. Choć zdjęcie nie wygląda, jakby stanowiło wysoką wartość materialną, Abby czuje dziwną potrzebę zgłębienia jego historii. Szukając leku na złamane serce, Abby obsesyjnie próbuje dowiedzieć się, jaka romantyczna opowieść kryje się za wizerunkiem zakochanych.9. Pieśń jutra - Samantha Shannon (SQN)OPIS: 


Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała niebezpieczną pozycję. Została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. 

Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem.

Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Senshield, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.

Gorąco wyczekiwana trzecia książka bijącej rekordy popularności serii The Bone Season – przełomowej dystopijnej fantasy będącej wyrazem imponującej wyobraźni Samanthy Shannon.

Czy coś Was zainteresowało? :)

23 komentarze:

 1. "Niemka" brzmi niespodziewanie ciekawie :) Może rozejrzę się za nią, ale to jakiś czas po premierze...

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie potrafię zdecydować się na żadną z powyższych książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobiety z ulicy grodzkiej- znam na razie tylko jedną cześć, muszę nadrobić; Kiedy byłyśmy siostrami - bardzo mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja 2, 5, 7 i 8 to pozycje, z którymi chętnie się zapoznam! ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa Drogi do odkupienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejne, ciekawe powieści. Może na coś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wezwanie chętnie poznam ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy to książki w moim klimacie ;D na pewno jednak znalazłabym perełkę dla siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno "Pocałunek na pożegnanie", ale "Do zobaczenia w Paryżu" też dobrze brzmi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie najważniejszą premierą kwietnia jest najnowsza książka Jodi Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie przeczytałabym "The call. Wezwanie" i "Niemkę". Tego pierwszego zdecydowanie muszę poszukać w bibliotece, gdy już będzie dostępny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam tego typu posty :) 2 i 7 to obowiązkowe pozycje!

  OdpowiedzUsuń
 13. "Droga do odkupienia" wydaje mi się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie interesuje tylko "Pieśń Jutra" :P

  OdpowiedzUsuń
 15. Ufff. Moje konto bankowe odetchnie - nic dla siebie nie znalazłam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Z wymienionych pozycji bardzo kusi mnie książka "Kiedy byłyśmy siostrami", ale jeszcze zastanowię się nad terminem, w którym ją przeczytam. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedy byłyśmy siostrami brzmi bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem ciekawa całej serii Samanthy Shanon :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Na pewno przeczytam "The Call. Wezwanie", ale najmocniej ciekawi mnie jednak "Pieśń jutra", bo czytałam dwa poprzednie tomy i bardzo mi się podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 20. The Call bardzo mnie interesuje, a spoza listy, to jeszcze np. Tysiąc pięter mnie ciekawi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Z twojej listy na pewno The Call znajdzie się u mnie, a co do reszty to wyjdzie w praniu :D

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Większość z tych książek mnie interesuje, ależ mam zaległości czytelnicze :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...