wtorek, 28 lutego 2017

Zapowiedzi - marzec 2017

Ze styczniowych zapowiedzi przeczytałam już kilka książek, więc rok rozpoczął się od naprawdę świetnych tytułów. W lutym było podobnie, a teraz czas na wysyp zapowiedzi w marcu!

1. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz - J. K. Rowling (Media Rodzina)OPIS: 

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Scenariusz filmowy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika. Premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" odbyła się 18 listopada 2016.

2. Inwigilacja - Remigiusz Mróz (Czwarta Strona)OPIS: 

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma. 

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

3. Siedem sióstr - Lucinda Riley (Albatros)OPIS: 

Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.

4. Nadmorski ogród - Deborah Lawrenson (Albatros)OPIS:


Przejmujący tryptyk o miłości, odwadze, sekretach i morderstwie.

Romans, suspens i tajemnica z czasów II wojny światowej splatają się w trzech pomysłowo skonstruowanych i połączonych ze sobą opowiadaniach autorki „Latarni”. 

I
Na położonej w pobliżu Lazurowego Wybrzeża wyspie Porquerolles, należącej do archipelagu tzw. Złotych Wysp, zjawia się Ellie Brooke, znakomita brytyjska architektka krajobrazu, która ma przywrócić blask miejscowemu ogrodowi. Spotyka się jednak z niezadowoleniem jego właścicielki. Ellie szybko sobie uświadamia, że jej jedynym sprzymierzeńcem na tej urokliwej wyspie jest specjalizujący się w tematyce wojennej nieuchwytny historyk…

II
Pod koniec II wojny światowej, Marthe Lincel, młoda niewidoma kobieta, zostaje przyjęta na staż w znajdującej się w okupowanej przez nazistów Prowansji fabryce perfum. Tam działa ruch oporu, do którego kobieta się przyłącza. Kiedy dochodzi do tragedii, Marthe staje przed najtrudniejszym wyborem w swoim życiu… i odkrywa, że stać ją na akty odwagi, o które nigdy by się nie podejrzewała. 

III
Czasy wojny. Iris Nightingale, młodsza oficer brytyjskiego wywiadu, zakochuje się we francuskim agencie. Jednak po tajnym lądowaniu w Prowansji, w obawie przed represjami ze strony nazistów ukochany Iris znika. Kiedy Francja zostaje wyzwolona, oficer Nightingale jest zdeterminowana, by odkryć prawdę o mężczyźnie. Czy jej ukochany był tym, za kogo się podawał? Czy może przyjął tożsamość kogoś innego?

Genialne połączenie trzech opowieści, tworzących nie tylko wciągającą kronikę miłości i straty w obliczu wojny, ale też wnikliwą analizę czynników, które mają wpływ na nasze życie.

5. Zakazane życzenie - Jessica Khoury (SQN)OPIS: 

Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.


6. Sala balowa - Anna Hope (Świat Książki)
OPIS:

Rok 1911. W zakładzie dla psychicznie chorych na skraju wrzosowisk w Yorkshire, gdzie pensjonariusze są trzymani są za wysokimi murami i zakratowanymi oknami, znajduje się wspaniała sala balowa. W jeden radosny wieczór w tygodniu mężczyźni i kobiety przychodzą do tej sali na tańce.

Gdy spotkali się w niej John i Ella, taniec zmienił ich życie na zawsze.

Sala balowa, której akcja rozgrywa się u schyłku epoki edwardiańskiej, to opowieść o niezwykłej miłości, groźnej obsesji i szaleństwie, a także o tym, kto decyduje, co czym jest.7. Dwie niedźwiedzice -  Meir Shalev (Marginesy)OPIS: 

Dwa morderstwa. Jedno z zemsty, drugie, żeby ukarać żyjących. Trzy pokolenia. Jedna rodzina. Miłość, zdrada i odwet.

„W 1930 roku trzech rolników popełniło tu samobójstwo, ale w przeciwieństwie do informacji zapisanych w kronikach naszej rady i wniosków wysnutych przez brytyjskiego policjanta, ludzie w moszawie wiedzieli, że tylko dwóch samobójców targnęło się na swoje życie – trzeci został zamordowany”.

Tak twierdzi Ruta Tawori, nauczycielka Biblii Hebrajskiej w liceum i niezależna myślicielka z niewielkiego rolniczego moszawu, która siedemdziesiąt lat po tych wydarzeniach snuje opowieść o morderstwie, dwóch charyzmatycznych mężczyznach, których kocha i którym próbuje wybaczyć, oraz o swoim synu, którego opłakuje i za którym tęskni. Opowiada o przyjaźni, miłości i zdradzie, o pokucie i zrozumieniu.

Nigdy na nikim się nie zemściłem. Nigdy nie czułem takiego impulsu, ale emocje związane z zemstą fascynowały mnie i ciekawiły od lat. Część książki opiera się na prawdziwej historii, która długo była trzymana w tajemnicy. Ta historia przerosła, ku mojemu żalowi i radości, to, co mógłbym stworzyć sam.


8. Pył ziemi - Rafał Cichowski (SQN)OPIS:

Czas wyrównuje wszystko do zera.

W XXIV wieku Ziemia umiera. W przestrzeń kosmiczną zostaje wystrzelony Yggdrasil, statek pokoleniowy, który ma zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. Ponad siedemset lat później para nieśmiertelnych istot, technologicznie pod​rasowanych Ziemian, wraca na błękitną planetę. Od powodzenia ich misji zależy ocalenie statku i wszystkich osób znajdujących się na pokładzie. Muszą odnaleźć tajemniczą Bibliotekę Snów, w której zapisano ogół wspomnień ludzkości.

Lilo i Rez podczas swej wędrówki zetrą się z prymitywnym plemieniem, którego członkowie dawno zapomnieli o dobrodziejstwach techniki. Będą się układać z samozwańczym lordem władającym wiernie odtworzoną kopią wiktoriańskiego Londynu, którego największą bolączką są morderstwa prostytutek oraz zbyt wysoki poziom edukacji wśród plebsu. Zawędrują też do Aurory, miasta, gdzie barwy następnego zachodu słońca wybiera się w drodze głosowania.

Gdzieś na końcu drogi Lilo i Reza ukryta jest prawda. Ale czy warto dla niej poświęcić wszystko? Może pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć?

Pył Ziemi czerpie z wielu gatunków literackich, tworząc niezwykłą opowieść o świecie przyszłości, w którym zaawansowana technologia sąsiaduje z gotyckim mrokiem i absurdem. Imponuje skalą, porusza i bawi ostrym jak brzytwa poczuciem humoru.
Na taką Ziemię przylatują Lilo i Rez – para nieśmiertelnych, technologicznie podrasowanych istot. Potrafią komunikować się ze sobą telepatycznie, mogą nauczyć się dowolnego języka w kilka sekund i wyleczyć wszystkie choroby świata. Dla Ziemian są praktycznie bogami. Sami są potomkami Ziemian.
I teraz muszą odnaleźć tajemniczą Bibliotekę Snów.


9. Połówka żółtego słońca -  Chimamanda Ngozi Adichie (Zysk i S-ka)OPIS: 


Lata 60. XX wieku. Kiedy etniczna mniejszość Igbo zakłada swe własne państwo, wybucha wojna domowa. W ogarniętym konfliktem kraju krzyżują się losy służącego Ugwu, pięknej Olanny, która porzuciła dostatnie życie w Lagos, aby zamieszkać ze swym ukochanym oraz Richarda, radykalnego Anglika, oczarowanego enigmatyczną siostrą bliźniaczką Olanny. Ogarnięci wstrząsającymi okropieństwami wojny starają się przetrwać w świecie konfliktów klasowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych.

Choć pisarkę inspirowała podobna rzeczywistość jak jej rodaka Bena Okriego, odrzuca ona magiczny realizm na rzecz bardziej naturalistycznych środków wyrazu. Na tle burzliwych wydarzeń politycznych zgłębia problemy odpowiedzialności moralnej, spuścizny epoki kolonializmu, lojalności wobec własnej grupy etnicznej i rodziny oraz ich wpływ na relacje międzyludzkie. Z myślą o międzynarodowej publiczności przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły z życia w Nigerii, czego efektem jest pasjonująca i szczera do bólu lektura.


10. Czas przeszły niedoskonały - Julian Fellowes (Marginesy)OPIS:

Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey, gdzie opiekują się nim szofer, lokaj, kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia, dręczy go sprawa, która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny?

Damian chce wiedzieć, czy ma potomka. W czasach, gdy tuż przed czterdziestką się ożenił, był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku), ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?

Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to, że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety, przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste – a jedynym człowiekiem, który wie, gdzie jej szukać, jest zaprzysięgły wróg Damiana… O ile jednak przyjemnie jest spotkać się ze starym przyjacielem, o tyle znacznie ciekawiej usłyszeć wieści od starego wroga.

Poszukiwania cofają nas do lat sześćdziesiątych – do niezwykłego świata swingującego Londynu, do wystawnych przyjęć i wspaniałych balów, do świata dziewcząt, debiutujących w wielkim świecie, i ich towarzyszy, często przyszłych mężów. Do świata, w którym ktoś dla żartu umieszcza haszysz w ciasteczkach na wystawnym balu w muzeum Madame Tussaud. Był to czas, kiedy wszystko wydawało się zmieniać – i się zmieniało, ale nie zawsze tak, jak oczekiwano.

Czy coś Was zainteresowało? :)

40 komentarzy:

 1. Koniecznie muszę kupić "Zakazane życzenie" i "Fantastyczne zwierzęta" obie książki mają przepiękne okładki. Oprócz tego czekam na nową książkę Gabrieli Gargaś i Kim Holden :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Sala balowa" - ta książka mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzec ma wiele wspaniałych nowości. Ja czekam na "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie zaciekawiło mnie Siedem Sióstr. Obowiązkowo muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie wydanie "fantastycznych zwierząt" O.O

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam niecierpliwie na Mroza! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny miesiąc z ciekawymi nowościami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie najbardziej zainteresował "Nadmorski ogród"

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja czekam na "Zakazane życzenie" i "Zapach domów innych ludzi"

  OdpowiedzUsuń
 10. Siedem sióstr i wydawnictwo Marginesy to moje lektury na nowy miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie mnie zaciekawiły:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie chyba najbardziej zainteresowało "Zakazane życzenie" :) Teraz widzę tą książkę non stop na instagramie i jestem ciekawa treści.

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja tam na nic marcowego nie czekam jakoś szczególnie. Jedynie "Zakazane życzenie" kusi okładką. I to bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Znowu wysyp świetnych tytułów! Osobiście trzęsę się na nową powieść Mroza (mimo że w serii z Chyłką dopiero zabieram się za Zaginięcie...). No i ten scenariusz do Fantastycznych Zwierząt... niby jestem fanką uniwersum Pottera, i to wielką, ale to taki skok na kasę, że to aż kłuje w oczy ;D

  OdpowiedzUsuń
 15. Inwigilacja - Remigiusz Mróz - to na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Julian Fellowes już wydaje kolejną powieść, a ja jeszcze nie czytałam wcześniejszej :D Zakazane życzenie w pierwszych zdaniach już mnie kupiło. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fantastyczne zwierzęta sama chcę przygarnąć:)

  OdpowiedzUsuń
 18. siedem sióstr mnie interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja czekam na książkę Mroza :D J.K.Rowling kompletnie nie jest w moim stylu :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawi mnie "Siedem sióstr", ale chyba bardziej z Albatrosowych zapowiedzi intryguje mnie Grisham :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Pewnie, że zainteresowało :) zwłaszcza "Siedem sióstr" oraz "Dwie niedźwiedzice".

  OdpowiedzUsuń
 22. Marzec to będzie ciężki miesiąc dla mojego portfela :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Z powyższych zapowiedzi niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Pył ziemi brzmi jak książka idealna dla mnie ;P

  OdpowiedzUsuń
 25. Niezwykle zainteresował mnie Pył Ziemi, koniecznie muszę przeczytać. ;) A teraz jestem w trakcie Zakazanego życzenia i jak na razie mi się podoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak. Niedźwiedzice i 'Połówka żółtego słońca'

  OdpowiedzUsuń
 27. jakoś specjalnie nic mnie nie zainteresowało...

  OdpowiedzUsuń
 28. Kilka nowości naprawdę mnie zainteresowało - "Zakazane życzenie", Mróz, "Sala balowa".

  OdpowiedzUsuń
 29. "Inwigilację" na pewno przeczytam, tymczasem jestem na "Rewizji".

  OdpowiedzUsuń
 30. Obowiązkowo "Inwigilacja". :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Remigiusz Mróz to obowiązkowa lektura :) Poza tym Chciałabym przeczytać Siedem sióstr bo mnie zainteresowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja czekam na książkę "Inwigilacja".Bardzo chcę ją przeczytać ❤❤

  OdpowiedzUsuń
 33. Mnóstwo interesujących propozycji czytelniczych, mnóstwo przygód przed nami. Z tego zestawienia najbardziej oczekuję "Pyłu Ziemi", bardzo jestem ciekawa tej książki. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 34. Okładka do Zakazanego życzenia jest obłędna!

  OdpowiedzUsuń
 35. Wszystkie mnie zaciekawiły. :)

  OdpowiedzUsuń
 36. "Zakazane życzenia" właśnie czytam ;) Ta okładka jest boska :D

  OdpowiedzUsuń
 37. "Fantastyczne zwierzęta" kupię pewnie w dniu premiery ;)

  OdpowiedzUsuń
 38. Może "Zakazane życzenia", ale nie jestem jeszcze pewna ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Zakazane życzenie już czeka <3 Ale ja od SQN cieszę się też z premiery dzisiaj Gromu i szkwału <3

  OdpowiedzUsuń
 40. Fantastyczne zwierzęta i Inwigilacja są obowiązkowe do kupienia! Ale pierwsze słyszę o tytule Pył Ziemi. Jako, że lubię klimaty post apokaliptyczne to czuje, że mi się to spodoba :D już nie mogę sie doczekać!
  Pozdrawiam, ksiazkanaweekend.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...