wtorek, 1 września 2015

Zapowiedzi - wrzesień 2015

Wrzesień zapowiada się bardzo ciekawie na rynku wydawniczym. Chyba mój portfel znowu na tym ucierpi...

1. Madonna w futrze - Sabahattin Ali (Rebis)OPIS: 
Fascynująca historia miłosna, ale i tragiczna historia człowieka nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie.

Lata dwudzieste XX wieku. Młody Turek przyjeżdża na naukę zawodu do Berlina. Na wystawie malarstwa wielkie wrażenie wywiera na nim autoportret młodej niemieckiej artystki, zadziwiająco podobny do Madonny z obrazu renesansowego mistrza. Pewnego dnia poznaje jego autorkę. Tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych, najbardziej autentycznych historii miłosnych w nowoczesnej literaturze tureckiej.

To proza, która oddaje nastrój tamtej epoki równie znakomicie jak utwory Ericha Marii Remarque'a.

2. Ten jeden rok - Gayle Forman (Nasza Księgarnia)
Pierwsza część historii Allyson i Willema bardzo mnie urzekła i jestem ciekawa jak zakończy się ta historia. 

OPIS: 
Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?


3. Tajemnice zamku - Lucinda Riley (Albatros)


Na mojej półce leżą dwie książki autorki - "Dom orchidei" oraz "Dziewczyna na klifie".  Żadnej z nich się nie pozbędę, bo to są moje dwie perełki. Więc i trzecia niedługo dołączy do kolekcji. Obym się nie zawiodła.
.

OPIS: 

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności i odkupieniu.


Emilie zawsze odcinała się od swojego arystokratycznego pochodzenia i starała się żyć zupełnie inaczej niż jej przodkowie. Studiowała weterynarię i zajęła się opieką nad chorymi zwierzętami. Nie potrafiła wybaczyć matce, że przez jej zaniedbanie nigdy nie będzie mieć dzieci, dlatego po jej śmierci chce jak najszybciej spieniężyć spadek i wrócić do swojego skromnego mieszkania i pracy. Robi się jej jednak żal zamku z biblioteką i kolekcją starych książek, w którym wraz z tak wcześnie utraconym, ukochanym ojcem spędziła najszczęśliwsze chwile swojego dzieciństwa. Postanawia więc odrestaurować popadający w ruinę zabytek. W starym zamku znajduje notes, który zmobilizuję ją do okrycia tajemnic z przeszłości swojej rodziny i pozwoli zrozumieć własne doświadczenia.4. U brzegu - Sara Gruen (Rebis)


Autorka "Wody dla słoni". Wprawdzie książki nie czytałam, ale filmem byłam urzeczona. 

OPIS:

Rok 1945. Troje bogatych Amerykanów – Maddie, Ellis i Hank – przybywa do Szkocji szukać potwora z Loch Ness.

Rozpieszczona Maddie powoli odkrywa prawdę o swoim małżeństwie. Uzmysławia sobie, że wyszła za mąż za pijaka i narkomana, który na dodatek ciągnął o nią losy z kumplem i uchylił się od obowiązku wojennego, zmyślając, że jest daltonistą. Oboje coraz bardziej odsuwają się od siebie. Maddie po raz pierwszy zaczyna rozumieć prawdziwe życie i tragizm wojny.


5. Światło, którego nie widać - Anthony Doerr (Czarna Owca)

Ta powieść już kilka miesięcy jest w zapowiedziach wydawnictwa i w końcu nadchodzi premiera! 
OPIS: 
Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch. 
Pięćset kilometrów na północny wschód od Paryża w Zagłębiu Ruhry mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia.
Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dwunastoletnia Marie-Laure i jej ojciec uciekają do miasteczka Saint-Malo w Bretanii.

Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Służy w elitarnym oddziale żołnierzy, który zajmuje się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki splatają się…

6. Umrzeć po raz drugi - Tess Gerritsen (Albatros)Już tyle czasu minęło od premiery 10. tomu z serii Rizzoli/Isles - "Ostatni, który umrze"! Nareszcie  doczekaliśmy się 11. tomu. Nie moge się doczekać lektury! 

OPIS:

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary.

Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu.

Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował? Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.
Sześć lat temu, grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.


7. Znów nadejdzie świt - Anna J. Szepielak (Nasza Księgarnia)

Autorka oczarowała mnie historią rodziny Joanny we "Wspomnieniach w kolorze sepii", a teraz mam nadzieję, że oczaruje historią rodzinną Elwiry. 

OPIS: 

Elwira zawsze twierdziła, że w przeszłości jej chłopskiej rodziny nie kryją się żadne tajemnice i skandale. Nigdy więc nie słuchała uważnie licznych opowieści prababci Basi. Radosna i żywiołowa, otoczona przyjaciółmi kobieta woli żyć teraźniejszością w spokojnym miasteczku nad Czarnym Potokiem. Jednak na losach kolejnych pokoleń jej bliskich cieniem położyło się tragiczne wydarzenie sprzed prawie 150 lat. W skomplikowanej historii przodków Elwiry jest miejsce zarówno na prawdziwą miłość, jak i cierpienie oraz troski.
Czy wyrządzona krzywda zostanie odkupiona, a winy wybaczone? Jak postąpi Elwira, gdy życie postawi przed nią zadanie podobne do tego, jakie było udziałem babek?

8. Byłam tu - Gayle Forman (Bukowy Las)I kolejna książka Gayle Forman w tym miesiącu! przeczytałam już całą serię "Zostań, jeśli kochasz",  pierwszy tom serii "Ten jeden dzień", więc i tą książkę mam w planach.

OPIS:

Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

36 komentarzy:

 1. Najbardziej jestem ciekawa "Światła, którego nie widać" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym je wszystkie! Każda mi się podoba. Tylko skąd brać tyle kasy? xp

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadna z tych książek nie wzbudziła mojego zainteresowania :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki Gayle Forman to te, które kiedyś chcę przeczytać. Reszta raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Światło, którego nie widać" może być ciekawe. Muszę się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś niespecjalnie. Bardziej interesują mnie nowe książki z wydawnictwa MAG :)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka "Umrzeć po raz drugi" mnie bardzo zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ksiażki pani Forman brzmią interesująco, ale nie jestem do nich stuprocentowo przekonana. We wrześniu czekam również na trzecią część Angelfall i serii Zatraceni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Tajemnice zamku" najbardziej mnie interesują. Dużo ciekawych zapowiedzi, będzie co czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie kazda z nich ma cos w sobie:-) choc znalazlam jeszcze kilka innych ksiazek na ten miesiac.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, ze nie tylko u mnie jest tak pracowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam, że pozycje bardzo zachęcają. Nie miałam jeszcze styczności z Lucindą Riley, a widzę, że jej książki to dla Ciebie, jak sama napisałaś, perełki. Tytuły też już brzęczą mi koło ucha od jakiegoś czasu więc pewnie w któryś jesienny dzień do nich zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba pierwsza książka mnie najbardziej zainteresowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. W sumie ciężki wybór. Tym razem większość bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę wreszcie przeczytać jakąś książkę Lucindy Riley :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tajemnice zamku - Lucinda Riley to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim numerem jeden jest Tess Gerritsen. Uwielbiam jej lektury. Inne książki też chętnie bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja jestem najbardziej zaintrygowana książkami Gayle Forman. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Szczególnie interesują mnie nowe książki Gayle Forman. Aż dwie w jednym miesiącu - super:-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Z powyższych pozycji chyba wybiorę jedynie ''Umrzeć po raz drugi''.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jesień jest pełna premier książkowych - też robiłam ich przegląda ;) Czekam też na inne tytuły, ale z tych tutaj zaprezentowanych chciałabym najbardziej przeczytać "Byłam tu". Czytałam od tej autorki także "Ten jeden dzień", więc "Ten jeden rok" zostawię sobie na jakiś inny czas - może aż będzie w bibliotece? Bardzo podobało mi się "Wróć, jeśli pamiętasz" tej autorki, ale "Ten jeden dzień" już tak sobie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zapowiada się wyjątkowy wrzesień :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Książki pani Forman to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Na 3 i 5 bym się skusiła! :)

  OdpowiedzUsuń
 25. "Umrzeć po raz drugi" może być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Chyba żadna z tych książek mnie jakoś specjalnie nie interesuje, choć chciałabym przeczytać kiedyś coś od Gayle Forman. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 27. Nominowałam Cię do LBA :) http://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/2015/09/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 28. Ii po moich oszczędnościach... :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Wszystkie bym chętnie przeczytała! :) Tak długo czekałam na kolejną książkę Gerritsen o Rizzoli i Isles :)

  OdpowiedzUsuń
 30. "Ten jeden rok" brzmi baaardzo zachęcająco! :) Chyba kupię :D
  http://ksiazkowezacisze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Obydwie książki Gayle Forman lądują na mojej liście, natomiast ciekawa też jestem "Światła, którego nie widać" bo faktycznie, premiera była odkładana, a to jedynie zaostrzyło moją ciekawość. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 32. "Zanim nadejdzie świt" wydaje mi się pozycją ciekawą, przy której będę się mogła wyluzować.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jestem w połowie "Tajemnic zamku" - bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...