niedziela, 13 września 2015

Wywiad z N.Coori (autorką książki "Zaryzykuję dla Ciebie")

Moją opinię na temat książki "Zaryzykuję dla Ciebie", autorstwa N.Corri, której mam przyjemność patronować już znacie. Jednak chciałabym Wam trochę przybliżyć postać autorki, który odpowie na kilka pytań o sobie, jak i o swojej twórczości. Zapraszam na wywiad.

1. Jak zrodził się pomysł napisania książki "Zaryzykuję dla Ciebie"?
Całkowicie spontanicznie, podczas pobytu u rodziców. Pamiętam tylko, że wybieraliśmy się na spacer rodzinny, a ja najpierw w notatniku naskrobałam rozdział, a następnie zabierając ze sobą telefon, w dalszym ciągu przelewałam swoje rozszalałe wręcz myśli na papier - w tym przypadku ekran smartphone. Chociaż patrząc teraz z perspektywy czasu, daleko ten pomysł odbiegał od pierwowzoru :) Większość dziewczyn, które należały do mojej grupy na FB, doskonale zobaczy, że historia została wydłużona o całkowicie nowe wątki.

2. Czy to od początku miała być powieść erotyczna, czy w trakcie pisania
przeobraziła się w taką?
Oczywiście, że tak. Od początku jasno określiłam gatunek i trzymałam się go przez prawie (śmiech) całą historię. Mam nadzieję, że z oczekiwanym skutkiem, który przypadnie do gustu moim - mam nadzieję przyszłym czytelnikom :) 

3. Czy bohaterowie wzorowani są na jakiś osobach z Pani życia?
Powiedźmy,  że niektórym osobom z mojego bliskiego otoczenia, pozabierałam cechy charakteru. Tylko to, reszta jest fikcją literacką. 

4. Czy pisząc książkę ukrywała Pani ten fakt przed bliskimi, czy może potrzebowała Pani ich wsparcia przy jej tworzeniu?
Nie, mój mąż od początku tworzenia historii wiedział, że zaczęłam pisać. Czasami nawet pomagał mi (oczywiście po długich błaganiach) nad opisywaniem odczuć Taylora, sami możecie się domyślić w jakich sytuacjach :D Jednakże nie przeczytał mojej powieści, tłumacząc się po pierwsze, że jest to dla kobiet, a po drugie, że on od książek woli jakiś film sensacyjny, ale jak to mówią - nadzieja umiera ostatnia i jeszcze żyje nią oraz wierze, że doczekam się dnia w którym przeczyta i będzie ze mnie jeszcze bardziej dumny. 

5. Co Pani robi w sytuacji, gdy nadchodzi wena, a Pani nie ma pod ręką komputera?
Teraz pewnie każdy nie będzie dowierzał, ale większość powieści została przeze mnie napisana w notatniku telefonu :o Także cały czas nosiłam przy sobie narzędzie, kiedy moja "wierna" wena dopadała mnie w najmniej oczekiwanym momencie. 

6. Jakieś konkretne plany literackie na najbliższy czas? Czy kolejna książka jest w trakcie tworzenia, czy na razie robi Pani sobie przerwę?
„Zaryzykuję dla Ciebie” jest pierwszym tomem, zaplanowanej serii ZRANIONE DUSZE, więc jak najbardziej jestem w trakcie pisania drugiego tomu. Niemniej jednak, nie ograniczam się jedynie do historii Rose i Taylora, która jest bliska memu serca, ale także tworze inne historie. 

7. Jeśli lubi Pani czytać, to jakie gatunki najchętniej? A może jakiś ulubiony pisarz/pisarka?
Uwielbiam Nicholasa Sparksa, dosłownie kocham jego wrażliwość zawartą w każdym słowie, w każdym dialogu i emanujących wszelakich uczuć towarzyszących mi do końca jego powieści. To jest mój ulubiony pisarz, a gatunek hmm... Na pewno literatura kobieca, obyczajowa, ale także fantasy. Nie ograniczam się jedynie do jednego gatunku, bo jakże piękne jest stąpać po nieznanym gruncie i zakochiwać się w kolejnych gatunkach.

8. Zazwyczaj autorzy książek umieszczają bohaterów i wątki w znanych dla nich miejscach. Dlaczego akcja Pani powieści nie dzieje się w Polsce?
Tutaj wiele powodów składało się to przysłowiowej "kupy". Oczywiście kocham swój kraj w którym się wychowałam i dorastałam, ale w mojej głowie jasno rozbrzmiewał Nowy Jork, który także należy do elity miast, które chciałabym w przyszłości odwiedzić. A każdy wie, że książka ma służyć temu, by na czas jej trwania przenieś się w miejsce, które odrywa nas od rzeczywistości.

9. Gdyby powstała ekranizacja Pani powieści, kto zagrałby główne role najważniejszych bohaterów?
Szczerze? Nigdy nie wybiegałam tak dalece w przyszłość i nawet na myśl mi nie przeszło, że mogłaby zostać zekranizowana moja pierwsza powieść, ale jak już padło tak zaskakujące pytanie. Idąc tropem szukania odpowiednich kandydatów polskich to: TAYLOR - Rafał Maślak, ROSE - Beata Kurdel.

10. Ile czasu trwało znalezienie wydawnictwa chętnego do wydania Pani powieści?
Jak zakończyłam pracę nad książką i po namowach dziewczyn z mojej grupy wysłałam do kilka mniej i bardziej znanych wydawnictw. Te mniejsze odezwały się po dwóch dniach, nawet nie zapoznając się z moją książką proponowali wydanie z całkowitym pokryciem kosztów przeze mnie. Odrzuciłam ofertę i czekałam nadal. Po około dwóch miesiącach, dzień przed moimi urodzinami, z propozycją przyszło wydawnictwo Novae Res proponując mi współpracę, która dotychczas była najkorzystniejsza.

***
Bardzo dziękuję autorce N.Coori za możliwość przeprowadzenia wywiadu i zaspokojenie mojej ciekawości. Jestem wdzięczna za poświęcenie chwili czasu na udzielenie odpowiedzi. Teraz nic, tylko czekać na premierę "Zaryzykuję dla Ciebie"! Kto jeszcze nie może się doczekać?

20 komentarzy:

 1. Ciekawy wywiad :) Ja chyba bym nie miała siły do zapisywania swojej twórczości w notatniku telefonu! Książkę będę miała okazję przeczytać w październiku, więc nie mogę się doczekać :)

  Pozdrawiam, Insane z http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję świetnego wywiadu!
  Moja koleżanka też piszę książkę w telefonie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam w planach, więc miło przeczytać wywiad z autorką ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się nie mogę doczekać!! :D
  Koniecznie muszę przeczytać! ( Choć to dziwne, bo raczej sporadycznie sięgam po erotyki, tak ten bardzo mnie przyciąga do siebie ) :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy wywiad, gratuluję :) Książki już wypatruję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorka wydaje się być ciekawą osobą, aczkolwiek gatunek jej książki sprawia, że z pewnością nie zapoznam się z jej twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też uwielbiam Nicholasa Sparksa :) Ciekawy wywiad - gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba nie za dobrze zwiastuje sympatia autorki do Nicholasa Sparksa, porównując ją do mojej niechęci do tego aktora. Także fakt, że pani lubi obyczajówki, a ja wręcz przeciwnie, każe mi się zastanowić czy ta powyższa książka, mimo że z innego gatunku - jest dla mnie. :) Niemniej, gratuluję autorce wydania powieści i życzę powodzenia z kolejnymi tomami!
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy wywiad, jestem ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rozśmieszył mnie motyw z mężem :)) Fajny wywiad, ale czy na książkę się skuszę, to nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję super wywiadu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie mogę się doczekać!! Chciałabym już przeczytać. :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję wywiadu, jest naprawdę ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy wiadomo czy będzie i kiedy druga część bo pierwsza skonczyła się na słowac ,, koniec tomu pierwszego ''

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy wywiad tylko kto to jest Beata Kurdel? W czym grała, bo nie kojarzę, a w necie nie ma nic o takiej pani. Pozdrawiam, Anakoska

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawy wywiad tylko kto to jest Beata Kurdel? W czym grała, bo nie kojarzę, a w necie nie ma nic o takiej pani. Pozdrawiam, Anakoska

  OdpowiedzUsuń
 17. Minęło już trochę czasu a drugiej części "Zaryzykuje dla Ciebie" nie znalazłam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...