poniedziałek, 24 sierpnia 2015

English Matters 53/2015Czasopismo: English Matters 53/2015
Miesiąc: lipiec/sierpień
Wydawnictwo: Colorful Media


This & That

Tym razem w "This & That" zostały przedstawione trzy propozycje spędzenia wakacji w Stanach Zjednoczonych - Disney World, Park wodny w Kansas i wielkie Centrum Handlowe w Minnesocie. zjeżdżalnia w parku rozrywki naprawdę robi duże wrażenie...

People and Lifestyle

Głównym artykułem w tym numerze jest "The many masks of Johnny Depp" " (tł. "Wiele masek Jonny'ego Deppa") o bardzo utalentowanym aktorze. Johnny'ego uwielbiam, więc ten artykuł był dla mnie bardzo ciekawy. Opisana jest w nim cała ścieżka kariery aktora od pierwszego filmu, w którym wystąpił - "Koszmar z ulicy Wiązów", aż do ostatniego (jak na razie) - "Bezwstydny morderca". Jest również wzmianka o jego związkach oraz o problemach, przez jakiem ostatnimi czasy przechodzi. 

"On par with the family" (tł. "Na równi z rodziną"), opowiada o pracy w charakterze Au Pair, tzn. osoby, która wyjeżdża za granice, zamieszkuje w domu nieznanej dotąd rodziny i często opiekuje się dziećmi oraz dba o ich edukację. W artykule podane są wymagane kwalifikacje, wynagrodzenie i tego typu informacje.

Tym razem gwiazdą muzyczną jest zespół "Thirty seconds to mars", który słucham kilka lat temu. Artykuł opowiada o dwóch braciach, którzy go założyli oraz o ich karierzy, nie tylko muzycznej, ale również aktorskiej. 

Culture


Porównanie pomiędzy północna, a południową częścią Wielkiej Brytanii przeprowadził autor artykułu ("North vs South"). Autor skupił się na pogodzie, akcentach, czyli różnicach w mowie oraz usposobieniu mieszkańców poszczególnej części.

Kolejnym ciekawym artykułem jest  "Cinema International" (tł. "Na planie"). Opisani są w nim aktorzy młodego pokolenia nie pochodzący z USA, tylko z Hiszpanii, Francji i Rosji. I tak: hiszpańskiego aktora Álvaro Cervantesa znam głównie z serialu "Cienie Calendy" oraz  filmu "Hanna", natomiast hiszpańską aktorkę Clarę Lago z filmu "Tylko ciebie chcę",  w którym Álvaro również grał. Uwielbiam seriale hiszpańskie, jak również filmy, więc tych aktorów kojarzę. Natomiast francuskich i rosyjskich niestety nie bardzo. 

Autor artykułu "Contemporary american literature" (tł. "Współczesna literatura amerykańska") przedstawia literaturę amerykańska XX wieku. Między innymi wspomina o ogromnym wpływie II wojny światowej na amerykańską literaturę, gdyż na podstawie wspomnień z tego okresu powstały takie powieści jak: " The Naked and the Dead", "Paragraf 22" oraz z okresu zimnej wojny - "Underworld". Później zaczęły powstawać powieści postapokaliptyczne np. "American Psycho". Po za tym zostali wymienieni tacy pisarze jak: Dan Brown, Danielle Steel, Stephen King.

Travel

W podróż wybraliśmy się na Cypr ("Cyprus: the birthplace of beauty"), nazywanego miejscem narodzin piękna, gdyż Afrodryta, grecka bogini miłości i piękna według legendy urodziła się na jednej ze skał na Cyprze. Jest tutaj przedstawiona 
krótka historia wyspy, kultura, antyczne artefakty oraz oczywiście wspomniane są piękne i gorące plaże. Idealne miejsce na wakacje dla zmarzluchów. 

Drugi artykuł w tym dziale zatytułowany "Travel nightmares" (tł. "Koszmary podróży") opowiada o tym, jakie są wady podróżowania... A raczej co nas złego może spotkać w jej trakcie np. zagubiony bagaż, opóźniony lub odwołany lot, ból brzucha i niestrawność, poparzenia słoneczne. Oby nas to nie spotkało...

Conversation matters


Lekcja dotyczyła o "Question master?" czyli poprawnego układania pytań, zarówno pod względem poprawnym konstrukcyjnie, jak i merytorycznie.

Leisure

Tym razem w tym dziale zamieszczono tekst piosenki "Closer to the Edge" zespołu 30 Seconds to Mars oraz wyjaśnienie poszczególnych zwrotów. 

Za możliwość przeczytania czasopisma dziękuję wydawnictwu

17 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym ten numer ze względu na Johnego Deepa i kilka innych artykułów.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. w życiu bym nie przeczytała tej gazety a tak dzięki Tobie coś niecoś o niej już wiem :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię te magazyny, przyjemna, nieco inna forma spędzania czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Johnny'ego Deppa, z chęcią przeczytałabym ten artykuł. :D Ogólnie to czasopismo wydaje mi się ciekawe, muszę bliżej mu się przyjrzeć. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dla mnie to czasopismo. Angielski rozumiem tylko ze słuchu czytanie nie dla mnie. Nigdy nie uczyłam się tego języka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę kiedyś zaprzyjaźnić się z tym magazynem, bo chyba warto :>

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno przeczytam :) 30 seconds to mars <3

  OdpowiedzUsuń
 8. W końcu zaczęłam kupować English Matters, ale przez przypadek zaczęłam od następnego numeru ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszyscy czytają magazyny zagraniczne, a ja nadal nawet do nich nie zajrzałam -,-

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy numer :) Świetnie się uczy z tej gazety :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i jak zawsze znalazłam w nim same ciekawe artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten numer English Matters był moim pierwszym numerem i jestem nim zachwycona! Już planuję kupić kolejny :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla Johnnego Deppa chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam 30 Seconds..., dla nich mogłabym sięgnąć po magazyn. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak jest Johnny na okładce, to nie można takiego magazynu zignorować.

  A tak serio - bardzo lubię te czasopisma.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja spasuje, gdyż nie w ogóle nie sięgam po obcojęzyczne magazyny.

  OdpowiedzUsuń
 17. Poczytałabym o tych różnicach między rejonami w Wielkiej Brytanii, ale szczerze mówiąc, do tego numeru jakoś mnie nie ciągnie. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...