środa, 28 lutego 2018

Zapowiedzi - marzec 2018

1. Testament - Remigiusz Mróz (Czwarta Strona) OPIS: 
Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo.

Lekarz chce, by reprezentowała go Joanna Chyłka, która jakiś czas temu była jego pacjentką. Mecenas waha się, jest bowiem zaabsorbowana obroną kogoś innego. Kiedy jednak okazuje się, że ginekolog może pomóc w wyciągnięciu tej osoby z więzienia, natychmiast się zgadza. Nie wie, jak wiele sekretów drzemie w rodzinnej przeszłości spadkodawczyni…

2. Przekroczyć rzekę - Anna J. Szepielak (Filia)


OPIS: 
Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi…

Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej - Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa - młodemu doktorowi Natejce.

Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.

3. Strange the Dreamer. Marzyciel - Laini Taylor  (SQN)


OPIS: 

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie.
Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu. Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę.
Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Czytając "Marzyciela", zapomnisz, co jest snem, a co jawą.

4. Księga Mieczy - George R.R. Martin, Gardner Raymond Dozois i inni (Zysk i S-ka) OPIS:


Antologia premierowych opowiadań z gatunku epickiego fantasy – w tym "Synowie smoka", nigdy dotąd nieopublikowane opowiadanie George’a R.R. Martina ze świata "Gry o tron"!

Literatura fantasy stworzyła wielu niezapomnianych bohaterów, zaliczanych do najsławniejszych w całej literaturze: Conana Barbarzyńcę Roberta E. Howarda, Elryka z Melniboné Michaela Moorcocka, Fafryda i Szarego Kocura Fritza Leibera. Klasyczne postacie tego typu dały literaturze miecza i magii szaloną popularność i uczyniły ją podstawą całego fantasy. Stały się też inspiracją dla nowego pokolenia pisarzy, tworzących własne ekstrawaganckie opowieści o magii i przygodach.

W "Księdze mieczy"¸ nowej antologii nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, zgromadził utwory wielu gwiazd współczesnej literatury fantasy, często dziejące się w ich najpopularniejszych światach. George R. R. Martin, K. J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C. J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner a także inni zabierają nas w fascynujące podróże do odległych królestw pełnych mrocznych czarów i niebezpiecznych przygód. Autorzy przedstawiają nam zdumiewającą grupę nieustraszonych wojowników i wojowniczek, którzy na każdym kroku stawiają czoło niebezpieczeństwom i śmierci, pomagając sobie odwagą, sprytem i ostrą stalą.

W "Synach smoka" George R.R. Martin zabiera nas do Westeros, by opowiedzieć nam o wydarzeniach, do których doszło na długo przed początkiem "Gry o tron". To historia niefortunnej rywalizacji między synami Aegona I – Aenysem I i Maegorem I – która miała tragiczne i niebezpieczne skutki dla Siedmiu Królestw.

5. Cień matki - Diane Chamberlain (Prószyński i S-ka)OPIS: 

Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Sprawa z pozoru prosta komplikuje się wraz z przeglądaniem kolejnych akt pacjentów Brzozowskiej. Rozszerza się krąg podejrzanych i trudno jest policjantom znaleźć punkt zaczepienia.

Dochodzenie dodatkowo utrudnia fakt, że Michała Stępnia, byłego partnera Agaty, zamordowano. Policjantka zostaje uwikłana w grę, której reguł nie zna i w której nie obowiązują żadne zasady fair play.

Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno?

6. Patrioci - Sana Krasikov - (W.A.B)OPIS:


Wybitna powieść amerykańskiej pisarki gruzińskiego pochodzenia o Amerykanach zafascynowanych ideami komunizmu, którzy osiadają w Rosji Sowieckiej, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Ta trzypokoleniowa saga rodzinna, powieść szpiegowska, romans i filozoficzna bildungsroman w jednym obejmuje dwa kraje, Amerykę i Rosję, oraz trzy epoki – od lat 30. XX wieku, przez okres zimnej wojny, aż do czasów upadku ZSRR i transformacji ustrojowej. Wyróżnia ją epicki rozmach, świetne opisanie realiów życia w dawnym Związku Radzieckim oraz w dzisiejszej Rosji, kunsztowne prowadzenie narracji w kilku planach czasowych, a przede wszystkim dociekliwość w kwestii: co decyduje o naszych ideowych wyborach. Przez recenzentów na Zachodzie powieść Sany Krasikov została okrzyknięta Doktorem Żywago na nasze czasy.


Czy coś Was zainteresowało? :)

17 komentarzy:

 1. Czekam na na "Marzyciela". Testament też kiedyś przeczytam, ale seria z Chyłką dopiero przede mną, więc trochę poczeka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na Testament. Stęskniłam się już za Chyłką ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie "Przekroczyć rzekę" z przepiękną okładką. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ''Cień matki'' mnie kusi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lista wygląda bardzo zachęcająco i sprawia, że przełom zimy i wiosny może być bardzo interesujący czytelniczo. Już teraz polecamy "Testament" Remigiusza Mroza - autor nie daje czytelnikom długo na siebie czekać i to świetna okazja, by znów spotkać Joannę Chyłkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie zupełnie inne klimaty czytelnicze w zapowiedziach;) Z Twojej listy chętnie przeczytałabym Marzyciela i Diane Chamberlain, ale najpierw muszę poznać wcześniejsze tomy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno skusiłabym się na drugą, piątą i ostatnią książkę. Tych poprzednich nie znam, natomiast Patriotów mam również na półce. Trzeba ją przezytać w końcu przed premierą, przynajmniej dobrze by było. Bardzo ciekawa recenzja, dobrze napisana. Dodaję bloga do obserwowanych :)

  Zapraszam do mnie: http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/02/slammed-colleen-hoover.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie nalazłam na tej liście nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. O! Nowy Mróz i Szepielak. Super! Na pewno się rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Marzyciel" najciekawszy :) znowu Mróz? ;p

  OdpowiedzUsuń
 11. Może sięgnę po "Marzyciela", ale nie ciekawi mnie aż tak, żeby koniecznie kupować ;P

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 12. Z powyższych propozycji nie widzę niestety nic dla siebie :( W marcu jednak czekam na sporo książek od Kobiecego. A najbardziej na "Weterana" i "Dziesięć poniżej zera" od NieZwykłego :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Patrioci to lektura dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak najbardziej Testament :) Uwielbiam książki Mroza :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...