poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Zapowiedzi - wrzesień 2016

Wrzesień 2016 zapowiada się naprawdę interesująco, chyba nawet lepiej niż sierpień...

1. Liliowe dziewczyny - Marta Hall Kelly (Prószyński i S-ka)
OPIS: 
Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück.

Ta – inspirowana losami bohaterki podczas II wojny światowej – debiutancka powieść amerykańskiej pisarki łączy w sobie historię niecodziennej miłości, opowieść o odkupieniu i skrywanej przez wiele lat przerażającej tajemnicy.
Caroline Ferriday to bywalczyni nowojorskich salonów i bliska współpracownica konsula Francji. Gdy w 1939 roku Niemcy napadają na Polskę, życie młodej Amerykanki zmienia się na zawsze. Daleko za oceanem, w okupowanej Polsce nastoletnia Kasia Kuśmierczyk coraz bardziej angażuje się w działania na rzecz podziemia. Młoda i ambitna Herta Oberheuser odpowiada na opublikowane przez władze III Rzeszy ogłoszenie o pracy dla lekarza i trafia do zdominowanego przez mężczyzn świata władzy i hitlerowskich tajemnic.
Losy tych trzech kobiet zwiążą się nierozerwalnie, gdy Kasia zostanie wysłana do Ravensbrück, owianego złą sławą obozu koncentracyjnego dla kobiet. Tragiczna historia więźniarek, lecz także opowieść o ich triumfie trafia przypadkiem za ocean, by obudzić głębokie współczucie i potrzebę niesienia sprawiedliwości tym, o których historia zdaje się zapominać.

2. Irlandzkie Łąki - Susan Anne Mason (Dreams)

OPIS: 
Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż swoje córki. W ostatnim czasie naciska na nie coraz mocniej, insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny na Long Island, zwanej Irlandzkimi Łąkami, zależy od tego, czy znajdą bogatych mężów. Jednakże obie siostry mają inne wizje na przyszłość.

Brianna, cicha i bystra, marzy o college’u. Tymczasem, pełna życia Colleen byłaby nawet chętna na zamążpójście – o ile tylko kandydat ojca spełni jej wygórowane wymagania. Kiedy po ukończeniu studiów z przedsiębiorczości do domu wraca Gilbert Whelan, dawny stajenny, a w ramach praktyk seminaryjnych przybywa Rylan Montgomery, daleki krewny rodziny, komplikują się wszystkie plany.

Ze względu na niesprzyjające okoliczności farma zbliża się na skraj bankructwa, a James staje się coraz bardziej zdesperowany. Obie siostry będą potrzebowały wykazać się nie lada odwagą, by nie stać się pionkami w strategicznej grze ojca i móc podążać za własnymi pragnieniami. Ale nawet jeśli uda im się przeciwstawić tacie, to czy spełnienie marzeń na pewno będzie możliwe?


3. Spójrz na mnie  - Nicholas Sparks (Albatros)
OPIS: 

Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.
4. Doskonałe dziedzictwo - Penny Vincenzi (Świat książki)


OPIS: 

Nowa powieść autorki światowych bestsellerów House of Farrell to słynna na świecie firma kosmetyczna prowadzona przez założycielkę, legendarną Athinę Farrell. W eleganckim sklepie w Berkeley Arcade lojalna Florence Hamilton sprzedaje kosmetyki firmy, zachowując wielką dyskrecję. Wszystkie sekrety są u niej bezpieczne.
Sytuacja się jednak zmienia i wspaniała niegdyś firma podupada. Wkracza Bianca Bailey, przebojowa bizneswoman, matka trojga dzieci. Spiera się z Athiną, rzuca wyzwanie Florence. Mimo to wszystkie trzy kobiety pragną tego samego – aby firma przetrwała i odniosła sukces.


5. Zanim - Katarzyna Zyskowska-Ignaciak (MG)
OPIS: 

Emancypantka, emigrantka, sumienna studentka, obowiązkowa żona, matka dwóch córek, fatalna kucharka, ateistka, patriotka, namiętna kochanka, skandalistka, pasjonatka tatrzańskich wędrówek i jazdy na rowerze, wybitny umysł, przyjaciółka Einsteina, laureatka dwóch Nagród Nobla, pierwsza kobieta profesor, która objęła katedrę na Sorbonie, dla świata – Francuzka, w głę bi serca na zawsze pozostała Polką... Paryskie losy Marii Skłodowskiej-Curie znają wszyscy, tymczasem kiedy opuszczała Warszawę, miała dwadzieścia cztery lata. Jak zatem wyglądał polski epizod jej życia? Kim była, zanim poznał ją świat? Jest styczeń 1886 roku. Osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niewielkiej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Panienka ze zubożałej nauczycielskiej rodziny marzy o studiach, lecz zamiast tego zmuszona jest zarabiać na życie jako guwernantka we dworze bogatego ziemianina, Juliusza Żórawskiego. W scenerii pól i sielskiego dworu, w cieniu parkowych alejek oraz kominów cukrowni Krasiniec rozkwita płomienne uczucie młodej nauczycielki i syna właściciela majątku. Miłość pierwsza, burzliwa, płomienna. Miłość niemożliwa.


A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

10 komentarzy:

 1. Zanim i Liliowe dziewczyny- koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Liliowe dziewczyny" brzmią bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesień jest zawsze ciekawsza wydawniczo niż lato. Aż się boję, co będzie w październiku. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba "Irlandzkie Łąki" najbardziej mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle ciekawych książek... :D
  http://nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie przejrzałam sobie wrześniowe zapowiedzi i chociaż czekam na inne pozycje, to jest ich całe mnnóstwo!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody ze Sparksem, ale trochę głupio zaczynać od najnowszego wydania :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe wybrałaś zapowiedzi, wszystkie chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc nie czekam na żadną z nich, zupełnie nie moje klimaty, chociaż przyznaję, że okładki mają urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie na blogu również zapowiedzi, ale żadna z pozycji nam się nie pokryła - w moim zestawieniu królują kryminały ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...