niedziela, 10 lipca 2016

Patronat nad powieścią "Smocza Krew. Wybraniec"

Pragnę Was poinformować, że mój blog: SPOJRZENIE EM objął patronatem powieść debiutującej autorki Magdaleny Marków pt. "Wybraniec". Jest to pierwszy tom z zaplanowanej serii "Smocza krew" (która nawiasem mówiąc jest już napisana). Logo mojego bloga znajdzie się na okładce książki, co jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. 

Dziękuję samej autorce oraz wydawnictwu Pearlic.

Premiera powieści: 30 lipca 2016
Premiera może opóźnić się o kilka dni, ale to tylko dni po takim czasie oczekiwania!
Gatunek: Fantastyka
Ilość stron: 500

Opis:
Życie mieszańca nie jest łatwe. Najlepszym tego dowodem jest Drasan, bohater „Smoczej krwi”. Historia w stylu fantasy, w której pojawiają się istoty znane nam z innych tego typu powieści, współżyjące w Lineland na równi z ludźmi. Mowa tu o jednorożcach, smokach i elfach. W niniejszym dziele żadna z tych nacji nie jest jednak dobra. Wyjątek stanowi Drasan, książę wychowany na królewskim dworze Sheardon, półkrwi smok. Czarownica Dhalia dąży do podporządkowania sobie najsilniejszych mocarzy, posiadających niezwykłe uzdolnienia, a jest kobietą niespotykanej i zniewalającej wręcz urody. Wszyscy służący jej mężczyźni ulegali jej urokowi i z czasem stawali się okrutni na wzór swej pani. Tak było ze smokiem Gaenorem, ostatnim ze swojej starożytnej rasy. Na jej usługach pozostaje też Boris, krwiożerczy wilkołak, absolutny psychopata czerpiący przyjemność z zabijania.
 Mieszaniec, Drasan, też znalazł się w sferze zainteresowań krwiożerczej i żądnej władzy czarownicy. Walka idzie o śmierć i życie nie tylko Drasana, ale też i jego najbliższych i przyjaciół.


Fragment mojej recenzji:
Nie umniejszając wyobraźni autorki, nie spodziewałam się tak dobrej książki i trochę mi wstyd z tego powodu, że nie wierzyłam, by świat fantasy przedstawiony przez polską, początkującą pisarkę mógłby być tak dopracowany i fascynujący! W tej powieści nie ma miejsca na przypadki. Tutaj wszystko jest bardzo dobrze obmyślone i wszyscy bohaterowie znaleźli się w fabule nie bez powodu. Akcja obejmuje tak naprawdę kilka miejsc, nie jest monotonna i nie opowiada wyłącznie o głównym bohaterze.Zapraszam na pełną recenzję książki!

Bardzo dobrą informacją jest również to, że autorka jest niezwykle utalentowana w innej dziedzinie - a mianowicie w dziedzinie rysunku, a my będziemy mieli przyjemność oglądać jej dzieła również w powieści. Przedstawię kilka prac autorki i sami zobaczcie, jaki ma talent i jak to wzbogaci "Wybrańca".Herb jednego z królestw Półwyspu Lineland

Dodatkowo będzie można nabyć plakat w formacie A3 z mapą Półwyspu Lineland.

Mapa świata wykreowanego przez autorkę

Ja się już nie mogę doczekać, bo od dawna czekałam na premierę "Wybrańca". Przeczytałam również drugi tom - "Nowy Sprzymierzeniec" i mogę Wam zagwarantować, że z tą fantastyką spędzicie wiele przyjemnych chwil.

10 komentarzy:

 1. Gratuluję Ci patronatu - to naprawdę spore osiągnięcie móc promować tak świetną książkę, na jaką wygląda "Wybraniec". Uwielbiam fantastykę, więc z przyjemnością sięgnę po tę powieść, gdy tylko się pojawi w księgarniach :)

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! Książka zapwoiada się ciekawie ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam gdy o niej mówiłaś i już wtedy nabrałam na nią smak, teraz tym bardziej składać tobie wielkie gratulacje i czekam z niecierpliwością aż będę mogła ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! :) Z przyjemnością przeczytam Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyka nie leży jak na razie w grupie moich zainteresowań książkowych, więc raczej nieprędko sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...