sobota, 16 stycznia 2016

O Wydawnictwach słów kilka - "N" jak Nasza Księgarnia

Uwielbiam Wydawnictwo Nasza księgarnia! Zdecydowanie należy do grona moich ulubionych. Mam przyjemność współpracować z tym wydawnictwem, z czego niezmiernie się cieszę. Większość okładek jest w pastelowych kolorach, które przyciągają wzrok jak magnes! 

"Nasza Księgarnia", jedna z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce, powstała w 1921 roku. To oficyna unikatowa wśród wydawców literatury dla dzieci i młodzieży, łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Wydają bardzo wiele książek dla dzieci i młodzieży, jednak w ich ofercie znajdują się również powieści dla starszych czytelników. Książek dla dzieci wam nie przedstawię, bo akurat one mnie nie interesują, za to powieści jak najbardziej.

1. Na pierwszym miejscu w moim zestawieniu musiała znaleźć się pani Agnieszka Wojdowicz i jej cudna seria "Niepokorne" o trzech wspaniałych kobietach, które żyły na przełomie XIX i XX wieku. O mojej miłości do Elizy, Klary i Judyty pisałam już wielokrotnie, więc przeczytajcie recenzje, jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tej serii. Aktualnie czekam na trzeci tom pt. "Judyta" i oczywiście kolejne pomysły autorki!


2. Kolejną bardzo ciekawą autorką, której seria dzieje się w podobnych czasach, jak u Pani Agnieszki Wojdowicz jest Kimberley Freeman. W jej książkach ("Wzgórze Dzikich Kwiatów" i "Zatoka latarni") zawsze chodzi o odkrywanie rodzinnej tajemnicy z przeszłości. Bardzo czekam na kolejne powieści autorki, mam nadzieję, że Nasza Księgarnia jeszcze miło mnie zaskoczy książkami Freeman. 


3. Ostatnio również pisałam, że bardzo polubiłam twórczość Gayle Forman. Wydawnictwo NK wydało do tej pory dwie najsłynniejsze serie Forman - "Zostań, jeśli kochasz" oraz "Ten jeden dzień" i to w dość krótkich odstępach czasu. Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo nie zwleka z następnymi częściami serii, jak to niektóre Wydawnictwa mają w zwyczaju. 4. Wracając jeszcze do polskich książek z akcją w dawnych czasach, należy wspomnieć również o Dorocie Ponińskiej. Czytałam tylko jedną jej książkę - "Lilianna", bo akurat te czasy uwielbiam i wspominam tę podróż bardzo miło. Kiedyś na pewno powrócę do wcześniejszych części tej serii - "Podróż po miłość". 


5. Czytałam również książki pani Anny J.Szpielak, które też wspominał bardzo miło. Zwłaszcza "Wspomnienia w kolorze sepii" oraz "Znów nadejdzie świt" były nie lada gratką dla takiej fanki odkrywania tajemnic rodzinnych jak ja!6. Niezmiernie korci mnie seria Wiesławy Bancarzewskiej "Powrót do Nałęczowa". Na pewno kiedyś w końcu ją przeczytam!7. Wydawnictwo  ma w swojej ofercie również powieści bardzo znanego pisarza Markusa Zusaka - "Złodziejkę książek" oraz "Posłańca". "Złodziejkę..." oglądałam ekranizację, a na "Posłańca" kiedyś na pewno się skuszę. 


8. Książki, które zdecydowanie mam zamiar przeczytać to jeszcze m.in: "Huczmiranki. Eukaliptus i werbena", "Hiszpański smyczek", "Dziewiąty mag".A wy znacie to wydawnictwo? Kojarzycie okładki? Na pewno ;)

12 komentarzy:

 1. Nie da się ukryć, że okładki są przepiękne. :) Z przedstawionych lektur czytałam jedynie "Złodziejkę książek".

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo często stykam się z ich propozycjami dla dzieci - cuda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Złodziejka Książek jest genialna <3
  http://soelliee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mają fantastyczne okładki! Bardzo subtelne! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Złodziejka książek to jedyna pozycja, która by mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście, że znam wydawnictwo i mam kilka książek od nich :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kojarzę wiele książek wydanych przez to wydawnictwo, jednak rzadko czytam pozycje wydane przez "Naszą Księgarnię".

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż mi żal, że nie współpracuję z Naszą Księgarnią :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasza księgarnia i pierwsza myśl o autorze: Gayle Forman, patrzę na listę, oczywiście jest. Uwielbiam powieści spod jej pióra, choć za mną dopiero dwie, reszta w planach. ;) Inne obyczajówki jakoś nie dla mnie. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładki są fantastyczne :) Przeczytałam "Posłańca". Wspaniała książka :) Polecam :)

  http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię to wydawnictwo, nie mam im nic do zarzucenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja kochana ,,Złodziejka książek" - genialna książka! Też lubię publikacje tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...