piątek, 27 stycznia 2017

Zapowiedzi - luty 2017

Ze styczniowych zapowiedzi przeczytałam już trzy książki, więc rok rozpoczął się od naprawdę świetnych książek. W lutym nie zwalnia i prezentuje nam mnóstwo zapowiedzi!

1. Ważka - Małgorzata Rogala (Czwarta Strona)OPIS: 

Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.

Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza – jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.

Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

2. Kraina miłości i zatracenia - Tiphanie Yanique (Wydawnictwo Kobiece)OPIS: 

BARWNA POWIEŚĆ PULSUJĄCA KARAIBSKIM RYTMEM, KUSZĄCA NUTĄ MAGII I PORUSZAJĄCA CIĘŻKIM LOSEM
Kraina miłości i zatracenia to wzruszająca saga rodzinna w postaci wielokrotnie nagradzanego debiutu tętniącego magicznymi rytmami karaibskich Wysp Dziewiczych.
Kiedy rozpoczyna się XX wiek, nadchodzi kres panowania Danii nad Wyspami Dziewiczymi, a władzę w tym miejscu przejmują Stany Zjednoczone. Na Morzu Karaibskim tonie statek. Śmierć bezlitośnie zbiera żniwo, a na wraku znajdują się rodzice głównych bohaterów. Dwie osierocone siostry wraz z przyrodnim bratem stają w obliczu niepewnej przyszłości i trudnej do zidentyfikowania tożsamości. Każde z dzieci jest w posiadaniu niezwykłej aparycji oraz… wyjątkowego daru, który może być dla nich błogosławieństwem albo przekleństwem.
Na kartach Krainy Miłości i zatracenia zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego tropikalne wyspy. Pełna kontrastów saga to jednocześnie nietuzinkowa kompozycja, łącząca w sobie prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia. Jest to wyjątkowa książka, w której odbijają się echa stylu Gabriela Garcíi Márqueza, a jednocześnie czuć silny wpływ mistycznej karaibskiej magii. Rytm miłości i tego, co na pierwszy rzut oka niewidoczne pulsuje z każdej strony, wprawiając czytelnika w niemy zachwyt. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą wiele osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały i dary, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa. Kraina miłości i zatracenia to wspaniały, barwny debiut wykreowany przez pełną potencjału, młodą pisarkę.
NAZWA WYSP DZIEWICZYCH NIE ODZWIERCIEDLA PRZEŻYĆ JEJ MIESZKAŃCÓW – BYNAJMNIEJ NIE SĄ CZYSTE I NIESKALANE ZŁEM

3. Anhusz -  (Wydawnictwo Kobiece)OPIS: 

OPOWIEŚĆ BĘDĄCA DOWODEM NA TO, ŻE MIŁOŚĆ TO DZIKI KWIAT, KTÓRY WYROŚNIE NA KAŻDYM, NAWET SKALANYM KRWIĄ GRUNCIE

Urokliwa sceneria wybrzeża Morza Czarnego oraz wesele przyjaciółki wprawiają Anhusz Czarkudian w nostalgiczny nastrój. Kobieta marzy o życiu poza swoją niewielką, nie dającą żadnych perspektyw ormiańską wsią. Realia okrutnego konfliktu zbrojnego nie pomagają w realizacji celów. Na dodatek Anhusz doskonale zdaje sobie sprawę, że miłość to nieprzewidywalna i nieokiełznana siła. Na przekór społecznym normom, wdaje się w sekretny i niebezpieczny romans z oficerem tureckim – Dżahanem Orfaleą. Na tle szalejącej I wojny światowej Ormianie są uznawani za nieprzyjaciół stanu, a okrutnym zbrodniom nie ma końca.
JAK POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM SKORO MIESZKAŃCY ARMENII TO WROGOWIE STANU, A DO SZALEŃSTWA KOCHA SIĘ PRZEDSTAWICIELKĘ TEGO NARODU?

4. Już mnie nie oszukasz - Harlan Coben (Albatros)OPIS:


BĘDZIESZ MUSIAŁ SIĘ ZASTANOWIĆ NAD TYM, W CO MOŻESZ WIERZYĆ I KOMU POWINIENEŚ UFAĆ…

Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.

5. Zdobyć to co tak ulotne - Beatrice Colin (W.A.B)

OPIS: 

Urzekająca powieść dla tych, którzy wierzą w miłość.
Gwarny, pełen życia Paryż belle époque, a w nim pnąca się wysoko w górę wieża Eiffla – najprawdziwszy cud ze stali i powietrza.
On – inżynier zatrudniony w firmie Eiffla, ona – młoda wdowa, towarzysząca w podróży po Europie rodzeństwu. Między nimi rodzi się uczucie. Rzeczywistość pokaże jednak, że dzieli ich zbyt wiele, by mogli być razem. Co będą w stanie poświęcić, żeby miłość przetrwała?
Obowiązkowa lektura dla miłośników romantycznego Paryża i dla tych, którzy o miłość gotowi są walczyć na przekór wszystkiemu.


6. Bogowie tanga - Carolina de Robertis (Albatros)OPIS:

Luty 1913 roku. Siedemnastoletnia Leda, z małą walizką i zamkniętymi w futerale starymi skrzypcami ojca, opuszcza swoją rodzinną wioskę. Jedzie do świeżo poślubionego (na papierze) męża i nowego domu w Argentynie. Kiedy schodzi na ląd w Buenos Aires, odkrywa, że jej mąż został zamordowany, a na nią czeka życie w starej kamienicy, bez rodziny i przyjaciół, na skraju nędzy.

Prawie natychmiast po przybyciu do Buenos Aires Leda zostaje uwiedziona przez muzykę, którą nieustannie pulsuje miasto: zakochuje się w tangu, zrodzonym z głosów biednych imigrantów, skandalicznym tańcu z burdeli i owianych złą sławą kabaretów. Leda decyduje, że zrealizuje swoje odwieczne marzenie i zostanie mistrzynią gry na skrzypcach, choć wie, że nigdy nie będzie mogła występować jako kobieta. Obcina włosy, bandażuje piersi i staje się Dantem, młodym mężczyzną, który dołącza do grupy muzyków grających tango próbujących podbić salony socjety.

Stopniowo zaciera się granica między Ledą a Dantem, a pragnienia, które Leda do tej pory tłumiła, rozkwitają w niej na nowo, zagrażając nie tylko jej karierze muzycznej, ale i życiu.


7. Salon odrzuconych -  Serena Burdick (Sonia Draga)OPIS: 


Paryż, belle époque. Mimo wojny francusko-pruskiej zamożna rodzina Savaray decyduje się nie wyjeżdżać z miasta. Jej życie chwilowo toczy się w murach przepastnego domu, który jest świadkiem wzajemnej niechęci jego mieszkańców i niekończących się sporów. Małżeństwo Auguste’a i Colette dawno się rozpadło, kobieta szuka więc pociechy w ramionach kolejnych kochanków. Ich osiemnastoletnia córka Aimée marzy skrycie, że Henri, którego rodzice dziewczyny przygarnęli, gdy był jeszcze dzieckiem, obdarzy ją uczuciem.
Kiedy Henri znika w tajemniczych okolicznościach, życie rodziny komplikuje się jeszcze bardziej. Zrozpaczona i przygnieciona stratą Aimée, próbując zapełnić pustkę, wkracza w zdominowany przez mężczyzn świat sztuki. Wkrótce wikła się w znajomość z impresjonistą Édouardem Manetem i przypadkowo natrafia na obraz Henriego, dzięki czemu udaje jej się odnaleźć ukochanego. Spotkanie młodych doprowadza do ujawnienia skrywanego przez lata sekretu…


8. Księżyc jest kobietą - Joanna Gawrych-Skrzypczak (Czwarta Strona)OPIS:

Wspaniała opowieść, w której współczesne życie przeplata się z burzliwą historią.

Mięty przed wojną należały do pradziadków Anny, lecz okupacja pozbawiła rodzinę majątku. Anna, mimo przeciwności losu, zrealizowała swoje marzenie – w odzyskanym dworku prowadzi pensjonat i stajnię. Niezależna, lecz samotna, musi dokonać wyboru między Łukaszem, który zatrudnia się w Miętach, by uciec przed przeszłością, a Geraldem – intrygującym i zakochanym w niej finansiście z Jersey.

Anna niespodziewanie przekona się, że przeszłość skrywała przed nią wielką tajemnicę. Czy przewrotny los, który gnał bohaterów po świecie, może wpłynąć również na życie Anny?


9. Miłość w czasie rewolucji - Elvira Baryakina - Beatrice Colin (Prószyński i S-ka)OPIS: 

„Miłość w czasie rewolucji” jest pierwszą powieścią w serii „Burzliwa epoka”. Pochodzący z Rosji argentyński dziennikarz Klim Rogow wraca do ojczyzny, aby po śmierci ojca załatwić sprawy spadkowe. Wybrał jednak złą porę – w kraju narasta zamęt przed zbliżającą się rewolucją październikową. Zapewne gdyby Rogow wiedział, jakie będą skutki bolszewickiego przewrotu, na nic by się nie oglądał i czym prędzej czmychnął do ukochanego Buenos Aires. Ale czy ktokolwiek mógł przewidzieć bieg historii?… Sprawy zaś się przeciągnęły i dodatkowo skomplikowały, bo w życiu bohatera pojawiła się kobieta.

Elvira Baryakina brawurowo i z wielkim wyczuciem snuje wątki, akcję prowadzi wartko, aczkolwiek nie pozbawia jej nostalgicznych nut i pięknych scen, za które kochamy literaturę rosyjską. Miłość i rozpacz, nadzieja i strach przenikają się w doskonałych proporcjach, wyraziste postacie pulsują prawdziwym życiem, a śmierć może zabrać również tych, którym jej nie życzymy, których wręcz pragniemy ochronić przed złem świata. Do tego dochodzi doskonale skonstruowane tło historyczne, ciekawe przemyślenia i wnioski dotyczące narodzin jednego z najbardziej wynaturzonych reżimów świata. Niektóre z tych przemyśleń mogą być dla polskiego czytelnika zaskakujące, bo przecież Rosjanie swoje sprawy widzą nieco inaczej niż my. Inna też bywa optyka dotycząca znanych nam doskonale postaci, chociażby Lwa Trockiego, który wprawdzie tylko się przemyka przez karty książki, ale w pamięci czytelnika pozostawia wyraźny ślad.

„Miłość w czasie rewolucji” to przede wszystkim jednak fascynująca powieść o ludziach i wielkiej miłości. Autorka sięga wprost do duszy odbiorcy i z wirtuozerią trąca najczulsze struny… 

Czy miłość może przetrwać burze i nawałnice przemian? Czy bolszewicki terror jest w stanie stłamsić i zniszczyć najwznioślejsze uczucia? Czy można się wyrwać ze szponów sowieckiego reżimu, oszukać wszechobecną i wszechmocną Czeka – ukochane dziecko Feliksa Dzierżyńskiego? Odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w książce. Odpowiedzi nierzadko bardzo zaskakujące, bo świat powieści ma wiele barw i odcieni.


10. Maria Skłodowska-Curie - Magdalena Niedźwiedzka (Prószyński i S-ka)


OPIS: 

Maria Skłodowska-Curie jakiej nie znacie. Magdalena Niedźwiedzka tchnęła życie w koturnowy zwykle obraz nieprzeciętnej Polki, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.

Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem. Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.

Film z brawurową rolą Karoliny Gruszki w kinach od 3 marca 2017 roku.

11. Ukryte działania - Margot Lee Shetterly (HarperCollins Polska)


OPIS: 

Geniusz nie zna rasy. Siła nie zna płci. Odwaga nie zna granic.
Porywająca opowieść o wyjątkowych kobietach, które zrobiły tak wiele, a o których wiemy mało lub nic. Bez pracy tych wybitnie utalentowanych matematyczek amerykański sen o podboju kosmosu pozostałby w sferze marzeń. Świadome swej wartości, walczą o należne im miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w świecie, w którym nadal obowiązują haniebne prawa segregacji rasowej. To świetnie opowiedziana historia, która powstała dzięki setkom rozmów, wywiadów i mrówczej pracy badawczej. Z morza informacji wyłonił się wielobarwny, intrygujący obraz pewnej epoki, z jej wszystkimi blaskami i cieniami.
Film na podstawie książki powstał w wytwórni 20th Century Fox. W obsadzie między innymi:  Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Kirsten Dunst i Kevin Costner. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Pharell Williams.

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

30 komentarzy:

 1. Jest tutaj kilka książek po które chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie czekam na Harlana Cobena:) Coś czuję, że to będzie kawał dobrej lektury i na "Bogów tanga" oczywiście.
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie "Kraina miłości i zatracenia".

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka interesujących dla mnie pozycji by się znalazło:D Ciekawe ile z nich rzeczywiście przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę na "Księżyc jest ..." Ale brak w księgarni. Trzeba czekać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Harlana Cobena nie mogę doczekać się najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam ,,Ważkę'' oraz Księżyc jest kobietą. Obie powieści są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Znalazłabym tu coś dla siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że zapowiada się owocny miesiąc ;) Ale zdecydowanie najbardziej zaciekawiła mnie książka o Marii Skłodowskiej-Curie. Ze względu na studia poznałam tą postać dosyć dobrze, dlatego chętnie poznałabym powieść o fascynującym życiu tej kobiety. A, z pewnością, takie było. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na początku myślałam, że nic dla mnie, a później zobaczyłam te wszystkie z takim ciekawym tłem historycznym i przepadłam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tych prezentowanych przez Ciebie nie mogę się doczekać Cobena i Ważki . Po prostu wiem, ze beda moje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W lutym pojawi się parę nowości, które mnie interesują. Akurat na tej liście nie ma niczego, co chciałabym bardzo mocno przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kusi mnie nowa pozycja Harlana Cobena. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam żadnej z nich, bo ukazuje się tyle książek, że z większości trzeba rezygnować, ale 'Anhusz' brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Coben to zdecydowanie mój numer jeden :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Coś bym pewnie wybrała jakbym się zagłębiła w opisy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Muszę przyznać, że to zestawienie ogromnie trafia w mój gust. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnóstwo fantastycznego zaczytania, żeby tylko na to wszystko znaleźć czas, z kilkoma książkami z pewnością się spotkam. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. super, ze w koncu trafiłam na Twój blog! :D spisuję kilka pozycji! :) http://czynnikipierwsze.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Już mnie nie oszukasz najbardziej mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja czekam w lutym jednak na inne książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Kilka pozycji mnie zaciekawiło :) czekam aż "Ważka" trafi w moje ręce.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 23. Widzę kilka ciekawych powieści, ale nie wiem czy będę miała okazję po nie sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Dziękuję mam kolejną JOANNĘ do mojego autorskiego wyzwania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Z tego zestawienia najbardziej świecą mi się oczy na widok nowej książki Cobena, którą zresztą mam zamiar przeczytać :) Liczę, że autor jak zawsze dostarczy mi świetnej rozrywki :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zaciekawiła mnie Miłość w czasach rewolucji:)

  OdpowiedzUsuń
 27. No! I stąd można wybierać!! A miało być spokojnie w lutym...

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 28. Na starcie brałabym: Ważkę, Cobena, Bogów Tanga, Miłość w czasie rewolucji ( nigdy nie miałam do czynienia z powieścią historyczną osadzoną w Rosji, więc bardzo chętnie to nadrobię) i naszą Marię :) Tyle książek a tak mało czasu...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...