środa, 11 maja 2016

170# Futbol jeszcze bardziej obnażony - Anonimowy piłkarz

Tytuł: Futbol jeszcze bardziej obnażony
Autor: Anonimowy piłkarz
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: wrzesień 2015
Liczba stron: 248
Forma: własna biblioteczka
Moja ocena - 7/10WSTĘPNIE...

   Anonimowy autor zdradzający tajemnice Premier League powrócił w książce "Futbol jeszcze bardziej obnażony" serwując nam jeszcze więcej ciekawostek związanych ogólnie ze światem futbolu. Czy tym razem odsłoni więcej wskazówek, które powiedzą nam, kim może być?

TROCHĘ O FABULE I MOICH PRZEMYŚLENIACH...

           
Tym razem prologiem książki zajęła się żona anonimowego piłkarza, która przedstawiła nam swoje spostrzeżenie na temat 15 lat kariery swojego męża - piłkarza. Wzięła pod uwagę ten czas, w którym mógł robić całkiem co innego, być innym człowiekiem, mieć inne pragnienia oraz dążyć do innych celów. Żona zauważyła, że mąż będąc na początku kariery ambitnie dążył do zagrania w Premier League, jednak gdy już doszedł do wymarzonego celu, nie wiedział co ze sobą zrobić i jaki kolejny cel sobie obrać. Przeanalizowała jego psychikę podczas lat grania w piłkę nożną i dążenia do doskonałości. 

          Druga książka tajemniczego autora i wcale nie mniej informacji o prawdziwym futbolu, niż w pierwszej części. Anonimowy piłkarz przytacza nam kulisy zwalniania trenerów oraz to, na czym polega praca dyrektora sportowego. Sam zdecydowanie nie jest zainteresowany zostaniem w przyszłości trenerem, gdyż jak sam twierdzi nie poradziłby sobie z charakternym zawodnikiem, jakim jest on sam. W książce jest również zawarta wzmianka o grze w golfa, w którą gra całkiem pokaźna grupa piłkarzy. Opisana jest np. zabawna historyjka z aligatorem na polu golfowym. Poruszony jest również problem narkotyków w Premier League. Autor przedstawia swoje przemyślenia w rozdziale "Dokąd to wszystko zmierza?", w którym można dowiedzieć się o najnowszych technologiach mających stanowić o sile przyszłościowego futbolu. Wszystkie statystyki oraz mozolne i czasochłonne śledzenie danych zawodników poprzez skautów odejdzie do lamusa. Zostanie całkowicie pochłonięte przez programy, aplikacje oraz całkiem nowe technologie, co rusz wymyślane przez przeróżnych ludzi.
Książka jest szczerym spojrzeniem wewnątrz umysłu profesjonalnego piłkarza i na problemy współczesnej gry, koncentruje się także na różnych możliwych ścieżkach, którą gracze mogą podjąć po zakończeniu kariery.

PODSUMOWUJĄC...

          
Książka jest zdecydowanie ciekawa, jednak moim zdaniem pierwsza część była lepsza. Jednak ta również jest dobrze napisana, wnikliwa, zabawna i mam nadzieję, że autor dzięki zachowaniu anonimowości jest uczciwy. Czekam na kolejną porcję ciekawostek związanych z byciem czołowym piłkarzem na boiskach angielskiej ekstraklasy. 

Za możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu


8 komentarzy:

 1. Lubię oglądać mecze, ale nie mam pojęcia jak by mi się czytało. Może kiedyś spróbuje :)]
  Zapraszam do siebie na konkurs!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mecze od czasu do czasu oglądam ale chyba na książkę bym się nie skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam, bo ja nie mam melodii do takich ksiażek, chociaż ten sport uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki o piłce nie należą do tych, po które sięgam, a nawet nie oglądam piłki, więc sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przybywam Cię zaprosić do konkursu - ponad 20 książek do wygrania - wiele hitów! :)
  http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/wielki-urodzinowy-konkurs-4-lata-bloga.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprawdź bezpłatne konto bankowe na bank spółdzielczy konto za zero

  OdpowiedzUsuń
 7. skincell mole and skin tag remover - What are the benefits of skin cell pro? I was looking for a cure-all product to use on my face that would make my problem go away. My face had always been prone to acne and had several scars from acne. However, my skin was dry, and the acne had largely disappeared. I didn't have any breakouts, yet I decided to give skincell pro a try. I read several reviews online and was intrigued by the positive feedback I got from others.

  OdpowiedzUsuń
 8. skincell mole and skin tag remover best price: https://lyncvoiceuc.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...