sobota, 22 kwietnia 2017

Zapowiedzi - maj 2017

W maju znowu wysyp ciekawych zapowiedzi!

1. Wiatrodziej - Susan Dennard (SQN)OPIS: 

Na kontynencie podzielonym pomiędzy trzy imperia żyją ludzie, którzy urodzili się z czarodziejstwem. Magiczne umiejętności odróżniają ich od innych, są przekleństwem. Nubreveńskie ulice nawiedza tajemniczy, ale z całą pewnością groźny człowiek, nieustannie ukrywający się w cieniach. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie, a porzucane ciała zaczynają powstawać z martwych. Drugi tom cyklu Czaroziemi skupia się na postaci Merika – przebiegłego pirata, charyzmatycznego księcia i znakomitego czarodzieja.
Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął jego okręt. Za wszystkim stoi jego siostra, Vivia, która za wszelką cenę chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Czy wiatrodziej wyjdzie z tego starcia cało? Czaroziemie opanowuje wojna. Nubreveni pokładają nadzieję w tajemniczej postaci – Furii, ale Vivia nie ma zamiaru w nią uwierzyć.

2. Dziewczyna z nagietkowym szalem - Susan Meissner (Wydawnictwo Kobiece)
OPIS: 

Wrzesień, rok 1911. W porcie na wyspie Ellis Island przebywa pielęgniarka Clara Wood. Nie jest w stanie zmierzyć się z wizją powrotu do rodzinnego Manhattanu, bo właśnie tam w pożarze szwalni Triangle Shirtwaist zginął jej ukochany. Opiekując się ciężko chorą osobą, która również doświadczyła podobnej tragedii, zauważa ozdobny szal przyozdobiony wzorem nagietków. Kobieta jest zaintrygowana historią tego przedmiotu i postanawia odkryć jego tajemnicę. Czy to, czego się dowie zburzy jej światopogląd czy, wręcz przeciwnie, wyzwoli ją?

Wrzesień, rok 2011. Na Upper West Side, Taryn Michaels oszukuje samą siebie, wmawiając sobie, że jest w pełni spełnioną kobietą. Lubi swoją pracę w sklepie i uwielbia spędzać czas z córką, którą wychowuje samodzielnie. Wszystko zmienia się, kiedy natrafia na wiekowe zdjęcie opublikowane w czasopiśmie. Wówczas mierzy się z bolesnym wspomnieniem – jej mąż zginął podczas ataku na World Trade Center. Co to ma wspólnego z tajemniczym szalem? Jak ta historia wiąże się z wspomnieniem roku 1911?

3. Leonora - Elena Poniatowska (Sonia Draga)
OPIS: 

Leonora Carrington była kobietą nieposkromioną i niespokojnym duchem. Los przeznaczył jej życie bogatej dziedziczki, jednak Leonora rzuciła wyzwanie społecznym konwenansom, rodzicom i nauczycielom, zerwała wszelkie religijne czy ideologiczne więzy z własnym środowiskiem, by zdobyć sobie prawo do wolności, osobistej i artystycznej. Dziś jest legendą i najważniejszą malarką surrealistyczną, a jej fascynujące życie stało się pożywką dla naszych snów.

Obdarzona wybujałą fantazją, ekscentryczna jako dziecko i zbuntowana jako nastolatka, Leonora Carrington przeżyła swą najbardziej burzliwą historię miłosną z malarzem Maxem Ernstem. To z nim zanurzyła się w zamęcie surrealizmu, przyjaźniła się w Paryżu z Salvadorem Dalí, Marcelem Duchampem, Joanem Miró, André Bretonem czy Pablem Picassem; to z powodu Maxa postradała zmysły, kiedy trafił do obozu koncentracyjnego. Leonorę wysłano na leczenie do zakładu dla psychicznie chorych w Santander, skąd uciekła, by pod rękę z Peggy Guggenheim podbić Nowy Jork. Osiedliła się w Meksyku, gdzie w malarstwie i literaturze osiągnęła pełnię artystycznego wyrazu, tworząc dzieła niepowtarzalne i wybitne.

4. Deniwelacja - Remigiusz Mróz (Filia)OPIS:


Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…

5. Milion kropli - Victor del Árbol (Sonia Draga)OPIS: 

Gonzalo Gil, niespełniony zawodowo prawnik, codziennie zmaga się z manipulacjami wszechobecnego i niezwykle wpływowego teścia. Monotonną egzystencję przerywa pewnego dnia tragiczna wieść. Gonzalo dowiaduje się, że Laura, siostra, z którą nie miał od dawna kontaktu, popełniła samobójstwo.

Jej śmierć sprawia, że krucha równowaga, którą mężczyzna jako mąż i ojciec starał się dotąd utrzymywać w swoim życiu, zostaje poważnie zagrożona. Kiedy bohater zaczyna badać przyczyny samobójczej decyzji siostry, dociera do informacji obciążających Laurę – dowiaduje się, że siostrę podejrzewano o torturowanie i zamordowanie rosyjskiego mafiosa, który wcześniej porwał i zabił jej małego synka.

To, co na początku wydawało się zemstą, okazuje się początkiem drogi, która prowadzi Gonzalo w głąb rodzinnej przeszłości. Mężczyzna odkrywa fascynującą historię swojego ojca, Elíasa Gila, bohatera walki z faszyzmem, który jako młody inżynier wierzący w ideały rewolucji wyjechał z Asturii do ZSRR, gdzie został aresztowany i zesłany na straszliwą wyspę Nazino. Stał się potem bohaterem najmroczniejszych lat w dziejach Hiszpanii.


6. Wyścig o Paryż - Clayton Meg Waite (W.A.B)
OPIS:

Niezwykła, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o kobietach, które miały odwagę złamać obowiązujące reguły i stanąć na wojennym froncie.
Francja, 1944 rok. Dwie młode reporterki Liv i Harper zostają wysłane do Normandii jako korespondentki wojenne. Spotykają się w przyszpitalnym obozie dla prasy. Ambitna i odważna Liv chce udać się na front, ale prośba spotyka się z odmową. Jednak mimo zakazu kobiety wyruszają w kierunku oblężonego Paryża. Będzie to dla nich wyprawa życia, która już na zawsze zapewni kobietom miejsce w reporterskim świecie.
Wspaniała historia, w której pasja splata się z przygodą, miłością i oddaniem.

7. Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood (Albatros)
OPIS: 

Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?

8. Dziecko ognia - S.K.Tremayne (Czarna Owca)
OPIS:

Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autora bestsellerowych Bliźniąt z lodu.
Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?


9. Te wszystkie następne lata - Catherine Dunne (Prószyński i S-ka)OPIS: 


Książka przedstawia losy dwóch kobiet – Irlandki i Hiszpanki – splecione na tle wydarzeń historycznych, które w ubiegłym wieku wstrząsały Hiszpanią, Cyprem i Irlandią.
Calista, piękna i zdecydowana Irlandka o hiszpańskich korzeniach, zakochuje się w starszym od siebie Alexandrosie i wyjeżdża z nim na Cypr. Na miejscu czar pryska, a Calista staje się więźniarką apodyktycznego męża. Postanawia jednak walczyć o siebie, a po burzliwych przeżyciach i dotkliwej stracie szuka spokoju – i zemsty za swoją krzywdę.
Pilar ucieka z hiszpańskiej wsi do Madrytu w poszukiwaniu lepszego życia. Pragnie za wszelką cenę wyrwać się z biedy, ciężko więc pracuje i ciuła każdy grosz. Ona również ulega urokowi starszego mężczyzny i przez jakiś czas żyje jak w bajce. Kiedy spotyka ją gorzkie rozczarowanie i niepowetowana strata, postanawia mimo wszystko zapewnić sobie dobre życie i naprawić błąd sprzed lat.

Czy coś Was zainteresowało? :)

29 komentarzy:

 1. najbardziej ciekawi mnie Wiatrodziej :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowało mnie ,,Dziecko ognia''.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zaciekawiła mnie książka "Leonora". Lubię biografie, historie spisane przez życie, więc to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na tytuły wydawnictwa Albatros :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Najmroczniejszy sekret" już mam u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie się domyślasz, że mnie tylko Wiatrodziej :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze mówiąc, to raczej niczym nie jestem szczególnie zainteresowana :D

  OdpowiedzUsuń
 8. I znów mnóstwo fantastycznego zaczytania przed nami. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Najmroczniejszy sekret" - ta książka mnie zaintrygowała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak w końcu nadrobię Prawdodziejke, to może dołączę do grona oczekujących na kontynuację XD
  Póki co czekam na nowego Mroza <3

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Wyścig o Paryż" mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 12. żadna z nowości nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziewczyna z nagietkowym szalem - Susan Meissner,Deniwelacja - Remigiusz Mróz, Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood - na te tytuły mam chrapkę.

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie zainteresowała książka "Te wszystkie następne lata" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja najbardziej czekam na "Najmroczniejszy sekret", bo jestem naprawdę zaintrygowana :D

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 16. Poproszę wszystkie historie kryminalne i "Wyścig o Paryż". :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tej listy nie zainteresowała mnie żadna książka, ale może to i dobrze, bo listę zakupów na maj mam już zamkniętą i czekam na 10.05, żeby uzupełnić koszyk o kilka premier i sfinalizować zakupy. ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Dwie pierwsze mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 19. 4 i 7 to coś zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. przyznam ze sa niektore co mne iintryguja lae sa tez takei ze nei siagne wcale :D ale warto wiedziec ze cos jest tutaj nowego i moze cos sie przeczyta z tej listy :D pzodrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. "Najmroczniejszy sekret" właśnie skończyłam. Czekam natomiast na "Deniwelację". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawi mnie "Najmroczniejszy sekret" :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Seria z Forstem podobała mi się znacznie bardziej niż Chyłki i Zordony Mroza;) Byłam niemal pewna że nie spotkam się już z komisarzem Forstem, ale jak widać Pan Mróz całe szczęście nie przestaje pisać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. "Najmroczniejszy sekret" zapowiada się na mocną, ciekawą lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Czekam na książkę Mroza. Jestem ciekawa też Najmroczniejszego sekretu.

  OdpowiedzUsuń
 26. ,,Dziewczyna z nagietkowym szalem" - to mój typ nr 1!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...