środa, 30 marca 2016

Zapowiedzi - kwiecień 2016

Marzec był bardzo obfity w zapowiedzi, ale Wydawnictwa wcale nie mają zamiaru zwalniać tempa i w kwietniu również szykuje się dużo ciekawych tytułów! Poniżej przedstawię wam te, które mnie szczególnie interesują.

1. Pora westchnień, pora burz - Magdalena Kawka  (Prószyński i S-ka)


 
OPIS: 
Jest rok 1938, świat jeszcze śpi spokojnie. Lwów, tygiel narodowości, tętni gwarem i rozbrzmiewa beztroską radością, nie przejmując się tym, że na niebie gromadzą się czarne chmury. Zanim Ukraińców, Polaków i Żydów podzielą narodowościowe animozje, wciąż są tylko sąsiadami, którzy życzliwie uśmiechają się do siebie na ulicy.
 Lilka wraz z koleżankami przygotowuje się do matury i nie ma pojęcia, że to będzie ostatnia szczęśliwa wiosna. Tęskni za ukochanym, chodzi do szkoły i jak niepodległości próbuje bronić swojej dorosłości, nie wiedząc, że wkrótce przejdzie przyspieszony kurs dorastania, że będzie zmuszona pożegnać beztroskę i zmierzyć się z upiorami wojny. Spośród znanych od urodzenia osób nauczyć się rozpoznawać wrogów. Wiedzieć, komu zaufać i co zrobić, żeby nie stracić wiary, ponieważ wojna okaże się sprawdzianem człowieczeństwa, który nie będzie miał nic wspólnego z narodowością, językiem ani z wyznawaną religią. 


2. Złodziej z mgły - Lavinia Petti (Filia) 
OPIS: 
Pisarz Antonio M. Fonte odniósł międzynarodowy sukces, ale sława i bogactwo nie mają dla niego żadnego znaczenia. Roztargniony samotnik, niemal obsesyjnie unika ludzi. Mieszka w ponurym domu w Quartieri Spagnoli – starej dzielnicy Neapolu, dzieląc pokój z kocicą Calliope. Żyje całkowicie oderwany od rzeczywistości i gdyby nie pomoc organizującego mu codzienność menedżera, czasami nie byłby w stanie odróżnić jawy od snu. Pewnego dnia w stosie korespondencji od wielbicieli swej twórczości, znajduje list sprzed piętnastu lat adresowany do nieznanej mu kobiety. Ku jego zdumieniu – i nie ma co do tego wątpliwości – jego nadawcą jest… on sam. W liście opowiada o utraconych wspomnieniach i… o zamordowanym, być może przez niego samego, człowieku. Antonio niczego jednak nie pamięta.
 W dniu swoich pięćdziesiątych urodzin snuje się po neapolitańskich zaułkach i dociera do bram monumentalnej wieży. Spotyka tam osobliwego jegomościa, maniakalnie kolekcjonującego zapodziane przez ludzi przedmioty. W jego Biurze Rzeczy Zagubionych znajdują się nie tylko pęki kluczy, książki, czy zawieruszone pojedyncze skarpetki, ale także wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze miłości, nadzieje i zapomniane marzenia. Antonio domyśla się, że nie trafił tu przypadkiem, ale by szukać wyjaśnienia tajemniczego listu z przeszłości. Czeka go długa podróż w głąb enigmy, do krainy ciągłych zmian i metamorfoz, w poszukiwaniu własnej tożsamości…


3. Zawsze stanę przy tobie  - Gayle Forman (Nasza księgarnia)

OPIS: 
Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog.
 Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.


4. Wioska morderców - Elisabeth Herrmann (Prószyński i S-ka)
OPIS: 
Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.
Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny… I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście.
A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

21 komentarzy:

 1. Nie czekałam specjalnie na żadną z wymienionych przez Ciebie pozycji, choć zainteresowały mnie dwie ostatnie, a zwłaszcza "Zawsze stanę przy tobie". Teraz będę ich wypatrywać ;)
  Pozdrawiam,
  Kochamy Książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na "Zawsze stanę przy Tobie" oraz "Wioska morderców" :D


  www.ksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczekam raczej na recenzje tych książek, zanim zdecyduję się na jakiś zakup ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wioska morderców" interesuje mnie najbardziej. W ogóle Prószyński przygotował dużo ciekawych premier:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pierwsza mnie mocno zainteresowała, z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wioska morderców" mnie bardzo zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam zdecydowanie na Wioskę morderców :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie czekam na Wioskę morderców :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej czekam na twór Gayle Forman <3
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na Gayle Forman, ciekawi mnie co tym razem autorka stworzyła:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię powieści Zafona, ale tym razem się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kusi mnie ''Wioska morderców''.

  OdpowiedzUsuń
 13. ,,Zawsze stanę przy tobie" i ,,Wioska morderców" mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Wioska morderców" bardzo mnie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznaję, że najbardziej kusi mnie "Wioska morderców". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Wioskę morderców" mam już na czytniku, ale jeszcze nie zaczęłam czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Wioska morderców" to coś w sam raz dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 18. Wioska Morderców - to może być dobre!

  OdpowiedzUsuń
 19. Właśnie się biorę za "Wioskę morderców" mam nadzieję, że będzie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Niestety żadna z tych pozycji mnie nie interesuje :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Z tego, co widzę, wszystkie mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...