niedziela, 24 stycznia 2016

Zapowiedzi na luty 2016

Styczeń był bardzo obfity w zapowiedzi, ale Wydawnictwa wcale nie mają zamiaru zwalniać tempa i w lutym również szykuje się dużo ciekawych tytułów! Poniżej przedstawię wam te, które mnie szczególnie interesują.

1. Sekret zegarmistrza - Renata Kosin (Znak)


Nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła od powieści z akcją w dawnych czasach i o odkrywaniu rodzinnych tajemnic.


OPIS: 
Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku.

Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?

W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…
2. Primabalerina - Dorotą Gąsiorowska (Między słowami)


O tej powieści wspominałam w osobnym poście, ale wymienię go również tutaj. Naprawdę niecierpliwie czekam na tę premierę!

OPIS: 
Każdy nowy dzień daje szansę na zmiany.
Kiedy Nina stanęła przed bramą starej lwowskiej kamienicy, nie przypuszczała, że kryje się za nią tajemnica. Historia słynnej primabaleriny prowadzi ją śladem rodzinnych sekretów, a kresowy Lwów staje się coraz bliższy sercu. Okazuje się, że Nina może tu odnaleźć klucze do własnej przeszłości.
Ale przyszłość też nigdy nie jest taka, jak się spodziewamy. 
Kiedy Nina przypadkowo spotkała Michaiła, oboje poczuli, że łączy ich coś szczególnego. Czy w powodzi emocji rozpozna to jedno jedyne prawdziwe uczucie? Czy zdoła zawalczyć o szczęście, które czasem bywa kruche jak porcelanowa figurka baletnicy?


3. Pokochałam wroga - Mirosława Kareta (WAM)Jak już jesteśmy w temacie rodzinnych tajemnic to zainteresowała mnie książka pt. "Pokochałam wroga", która ma być pierwszym tomem w serii "Saga rodu Petrycych"... Cudnie!

OPIS: 
Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemnice
To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu…
Kilkadziesiąt lat później tajemnicze słowa matki wypowiedziane na łożu śmierci i odnaleziony osobisty pamiętnik z wojennych lat naprowadzą Maksymiliana na trop mrocznej rodzinnej tajemnicy i zarazem narodowego tabu. Szanowany krakowski lekarz szybko przekona się, że są osoby, które nie cofną się przed niczym, aby uniemożliwić mu poznanie prawdy. 
Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą, autentycznością moralnych dylematów i wiernym oddaniem realiów okupowanej Polski. Podobne historie pisało samo życie - na ich ślady autorka, dziennikarka i historyk, natrafiła w Krakowie i w Monachium, miastach, z którymi związana jest od lat.

4. Kamień i sól - Victoria Scott (IUVI)


Pierwszy tom "Ogień i woda" naprawdę mi się podobał, mimo że wiele osób zarzucało zbyt duże podobieństwo do "Igrzysk śmierci", ale mi to zdecydowanie nie przeszkadzało.

OPIS:
Jak daleko się posuniesz, by przeżyć?

Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.

Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?

Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć.
Oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że twój puls przyspieszy!

5. Panika - Lauren Oliver  (Otwarte)Autorka jest w Polsce znana z trylogii "Delirium", a może kolejna książka "Panika" dołączy do rozpoznawalnych książek Lauren Oliver.

OPIS: 
Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.

Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.


6. Klaśnięcie jednej dłoni (Wydawnictwo Literackie)


Tajemnicza, być może trochę mroczna opowieść obsadzona w danych czasach... biorę w ciemno!

OPIS:
Tasmania – rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge omiatała śnieżyca, a czarne chmury przesłoniły gwiazdy. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę, by nigdy do nich nie wrócić. Rozpłynęła się bez śladu. Dlaczego i dokąd odeszła? Szukając zapomnienia w alkoholu, Bojan, słoweński imigrant, odnajdzie w nim jedynie demony przeszłości – tragiczne wspomnienia z czasu wojny, a rozpacz po odejściu żony przekuje w codzienne domowe piekło dla małej Sonji. W 1989 roku, po latach spędzonych w Sydney, dorosła już Sonja odwiedza ojca. To szansa na przebaczenie, ale też i czas na podjęcie najważniejszej decyzji w życiu młodej kobiety, która będąc w ciąży, zastanawia się nad jej przerwaniem.
Richard Flanagan jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy australijskich. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Bookera za Ścieżki Północy. Klaśnięcie jednej dłoni to kolejna głośna powieść Flanagana, którą Wydawnictwo Literackie prezentuje polskim czytelnikom.


A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

22 komentarze:

 1. Zwłaszcza "Pokochałam wroga" mnie zainteresowało, choć z ciekawością sięgnęłabym również po "Kamień i sól" ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. 1,2,4 wydaje się mocno ciekawe! Szczególnie 4, ale nie miałam okazji przeczytać pierwszej części Pani Scott. ;(

  Pozdrawiam cieplutko,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Najchętniej przeczytam "Sekret zegarmistrza", brzmi bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najchętniej przeczytam "Sekret zegarmistrza", brzmi bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Panika skradła okładką moje serce!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pokochałam wroga, brzmi kusząco, no i oczywiście kamień i sól... Choc woda i ogień jeszcze czekają na półce.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem bardzo ciekawa "Paniki" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Klaśnięcie jednej dłoni" może mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Klaśnięcie jednej dłoni" już przeczytałam i była to naprawdę wciągająca historia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka Lauren Oliver mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio przeczytałam "Żydówkę i Esesmana", tak jakoś podobnie mi brzmi do "Pokochałam wroga". Jeśli tak, chętnie sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Pokochałam wroga" mnie zainteresowało. Chyba się skuszę i zakupię tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Luty zapowiada się bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytam Sekret zegarmistrza. Jak na razie fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Akurat na te zapowiedzi wcześniej nie zwróciłam uwagi, ale chętnie przeczytałabym "Sekret zegarmistrza", czy "Klaśnięcie jednej dłoni" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekam na recenzje "Primabaleriny" jestem ciekawa tej książki :)


  Tydzień z Agnieszką Opolską do wygrania 3 egzemplarze Anny May z autografem :)
  http://artemis-shelf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Same smakowitości :) Oprócz drugiej części "Ognia i wody", bo to mi się okropnie nie podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Same interesujące zapowiedzi, szczególnie ,,Sekret zegarmistrza"!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...