czwartek, 1 października 2015

Zapowiedzi - październik 2015

W październiku trochę mniej ciekawych premier, niż we wrześniu, ale poziom trzymają.

1. Mademoiselle Chanel - Christopher W.Gortner (Między słowami)


Coco Chanel jest intrygującą postacią. A autor ma w swoim odrobku naprawdę ciekawe powieści biograficzne. Czyżby połączenie idealne?

OPIS: 
Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy.
Postaram się pamiętać o tym, że mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą…

Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.
Nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

2. Cztery drogi - Tommi Kinnunen(W.A.B)


Urzekająca okładka i opowieść o dawnych czasach...

OPIS: 
Wnikliwy portret ludzi, których marzenia okazały się większe niż możliwości.

Przekonująca, wzruszająca powieść o Finlandii, zwykłych ludziach, wielkich domach i niewygodnych sekretach. Maria, położna i samotna matka, zyskuje sobie szacunek lokalnej społeczności dzięki zimnej krwi, z jaką odbiera nawet najbardziej skomplikowane porody. Jej córka Lahja otwiera zakład fotograficzny, lecz przede wszystkim za wszelką cenę stara się utrzymać swoje małżeństwo. Jednak jej mąż Onni, podróżując od miasta do miasta w ramach pracy, szuka krótkotrwałego szczęścia w przelotnych romansach. Kilkadziesiąt lat później Kaarina urządza dom odziedziczony po teściu. Kobieta postanawia poznać prawdę o przodkach swojego męża, do tej pory starannie przemilczaną przez rodzinę. Debiutancka powieść Kinnunena została uhonorowana najważniejszymi fińskimi nagrodami literackimi.

3. Eukaliptus i werbena - Agata Mańczyk (Nasza Księgarnia)


Nie ma miesiąca bez chociaż jednej rewelacyjnej zapowiedzi Naszej Księgarni. Tym razem jak w poprzedniej zapowiedzi - dawne czasy.

OPIS: 


Rok 2013. Nina Huczmiran przyjeżdża do Warszawy. Tułanie się po Europie nie przyniosło zapomnienia ani nie ukoiło bólu, czas więc zmierzyć się z demonami przeszłości i spróbować wrócić na łono rodziny.
Rok 1963. Daria Huczmiran czuje się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Właśnie przyjęła oświadczyny tego jedynego, ma głowę pełną planów i marzeń. Jednak babka i matka inaczej zaplanowały jej przyszłość.
Rok 1890. Linda Huczmiran jest w ciąży. Porzucona przez ukochanego, nieznajdująca oparcia w najbliższych zrobi wszystko, żeby uratować swe nienarodzone dziecko. Nawet jeśli będzie musiała prosić o pomoc największego wroga.
„Huczmiranki” to porywająca saga rozgrywająca się w Warszawie na przestrzeni ponad stu lat. Książka pełna magii i tajemnic.
Huczmiranki zawsze musiały radzić sobie same… Dla tych silnych i dumnych kobiet najważniejsze powinny być więzy krwi, ale co jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu?
„Huczmiranki” to pierwsza książka Agaty Mańczyk dla dorosłych.


4. Zaginięcie - Remigiusz Mróz (Czwarta Strona)


Po rewelacyjnej "Kasacji" przyszedł czas na kontynuację, na którą bardzo niecierpliwie czekam - na "Zaginięcie"!

OPIS:
Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwie pozostanie, musi być prawdą…

5. Anioł Burz - Trudi Canavan (Galeria Książki)


Po ostatnio przeczytanej przeze mnie powieści "Złodziejska magia" mam chęć na kontynuację.

OPIS: 
Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre – powszechnie poważanej szkole. Dociera tam wieść, że Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów, powrócił po długiej nieobecności. Nauczyciele i studenci uciekają, gdyż w Liftre uczono zakazanej przez Raena magii, w przekonaniu że ten nie żyje. W jednej chwili Tyen traci dom i cel… Pozostaje mu jedynie złożona Velli obietnica przywrócenia jej cielesnej postaci.
Raen odzyskuje władzę, a wokół wzbiera bunt, Tyen zaś musi postanowić, do czego jest w stanie się posunąć, by dotrzymać danego Velli słowa.
Po pięciu latach spędzonych wśród tkaczy gobelinów w Schpecie w spokojne życie Rielle wkracza wojna. W obliczu porażki i nieuchronnej okupacji wszyscy ze zdumieniem obserwują, jak wrogie wojska wycofują się, a do bram miasta zbliżają się trzy postacie – w czarnych włosach jednej z nich pobłyskują niebieskie refleksy. Przeszłość dziewczyny z dalekiego kraju i jej magiczne zdolności to nie wszystkie sekrety, jakie mógłby wyjawić tajemniczy przybysz…

Anioł zamierza wrócić do swojego świata i pragnie zabrać Rielle ze sobą.


6. Afgańska Perła - Nadia Hashimi (Wydawnictwo Kobiecie)
Nowe wydawnictwo na rynku i od razu z taką ciekawą premierą!

OPIS:
Poruszająca opowieść o dwóch kobietach, Rahimie i Szekibie, które podzielił czas, ale połączyły te same marzenia i ta sama odwaga dająca im siłę do zmierzenia się z ogromnym wyzwaniem – oderwaniem się od własnych korzeni i całkowitej odmianie swojego losu.

Jest Kabul, 2007 rok. Rahima i jej siostry tylko sporadycznie mogą uczęszczać do szkoły i rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, a ich ojciec jest uzależniony od narkotyków. Jedyną nadzieję pokładają w pradawnym zwyczaju zwanym bacza posz, polegającym na przebieraniu się dziewczynki za chłopca. Rahima udając przedstawiciela płci męskiej, zyskuje taką wolność i swobodę, o jakich przedtem nawet nie śniła. Przechodzi totalną transformację zmieniającą całej jej dotychczasowe życie. Niemal sto lat temu podobnie postąpiła jej przodkini, Shekiba, co pozwoliło jej przenieść się z małej afgańskiej wioski do przepięknego kabulskiego pałacu.

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

***


Jeszcze mamy wrzesień, ale tak się składa, że jedną z zapowiedzi październikowych już mam! Taka niespodzianka wczoraj mnie spotkała od Wydawnictwo Znak. Nie dosyć, że książka zapowiada się interesująco, jest bosko wydana (okładka naprawdę olśniewająca) w twardej oprawie, to jeszcze dostałam rewelacyjny prezent w postaci torby na zakupy z wizerunkiem i napisem Chanel!  


Dziękuję Wydawnictwu Znak/Między słowami!

35 komentarzy:

 1. Mimo, że jeszcze nie czytałam "Kasacji" to "Zaginięcie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Druga księga cyklu Millenium!!! W końcu!!

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Afgańska perła" mnie szalenie interesuje :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Mróz i Trudi mnie najbardziej interesuję :)
  no i jeszcze "Skazani na ból " bardzo czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie te książki chciałabym poznać jesienią :) są takie klimatyczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Więc zaczynamy rozczytywanie się w Coco Chanel :) Jestem ciekawa tego co czeka na nas w środku :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm, może to Trudi, bo kiedyś jedną z jej trylogii bardzo lubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każda zapowiedź "Zaginięcia" przypomina mi, że koniecznie powinnam przeczytać "Kasację" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Zaginięcie" brzmi ciekawie. Całkiem w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Zaginięcie" to na pewno ważna premiera tej jesieni, zwłaszcza po tak świetnej "Kasacji" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Strasznie mi się podoba okładka nowej książki od Trudi Canavan. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie interesuje ta nowa Trudi Canavan najbardziej :)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwa tytuły mnie interesują ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety, ale nie znalazłam nic dla siebie :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Same intrygujące lektury. Aż ciężko zdecydować się po którą pierwszą sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z przedstawionych propozycji czekam na zaginięcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kilka pozycji mogłoby mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na Zaginięcie Mroza i Trudi Canavan

  OdpowiedzUsuń
 19. "Afgańska perła" już do mnie idzie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam w sumie tylko na Trudni Canavan :)
  I nie ogarniam tego szału na Mroza. Muszę chyba w końcu spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zdecydowanie najbardziej czekam na "Zaginięcie" Mroza :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Chyba każda z tych książek ma w sobie coś interesującego, przyciągającego mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Przeczytałabym Mademoiselle Chanel oraz książkę Trudi Canavan :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Sięgnęłabym po Mademoiselle Chanel - ale musi minąć sporo czasu by trafiła do biblioteki :(

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja czekam niecierpliwie na ''Zaginięcie''.

  OdpowiedzUsuń
 26. Jeśli wreszcie przeczytam książki Mroza to chętnie sięgnę po "Zaginięcie"

  OdpowiedzUsuń
 27. Książka C.W. Gortnera jest już u mnie <3 Czekam na "Zaginięcie" :))

  OdpowiedzUsuń
 28. "Mademoiselle Chanel", "Eukaliptus i werbena" oraz "Zaginięcie" to trzy moje typy. Ogólnie jestem zachwycona październikowymi zapowiedziami. :-)

  OdpowiedzUsuń
 29. Mnie z kolei wydaje się, że w październiku pojawi się więcej ciekawych książek niż we wrześniu :) Czekam na nieujęte w zestawieniu "Jutro zaświeci słońce" oraz "Sekretne życie Roberty" :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Afgańska perła już czeka na półce. Ciekawe jaka będzie :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 31. "Mademoiselle Chanel" bardzo mnie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Hmm, jakoś żadna z pozycji nie za bardzo mnie interesuje. ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Z tych pozycji co prawda nie czekam na żadną, ale jest kilka innych na które wyczekuję z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Mam ochotę na COCO bo nic nie czytała o niej widziałam tylko filmy

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...