poniedziałek, 1 czerwca 2015

Zapowiedzi - czerwiec 2015

Piękna pogoda, słoneczko świeci, a nowości na rynku wydawniczym przybywa jak zwykle. W taką pogodę czytacie więcej na świeżym powietrzu czy inaczej spędzacie czas wolny? 

1. Niepokorne. Klara - Agnieszka Wojdowicz

Jest to druga część trylogii. Pierwsza - "Eliza" znalazła się w pierwszej trójce najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2014 roku, więc na tę premierę nie mogę się doczekać...

OPIS: 
Drugi tom trylogii Niepokorne — o powiadającej o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście.
Kiedy latem 1896 roku Eliza Pohorecka i Judyta Schraiber spędzają wakacje w podwarszawskim pensjonacie, Klara Stojnowska, córka profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, angażuje się w pierwszy na ziemiach polskich bunt robotnic w fabryce cygar. Jako początkująca reporterka, emancypantka, a nawet sufrażystka walcząca o prawa wyborcze dla kobiet, buntuje się przeciw ciasnocie poglądów krakowskich filistrów oraz konserwatyzmowi ojca. Jednak radykalizm i upór dziewczyny sprawią, że zmuszona będzie wybierać między lojalnością wobec rodziny, miłością do mężczyzny a wiernością przekonaniom. Tymczasem Judyta, mimo przeciwności losu, realizuje swoje marzenia. Maluje i projektuje tkaniny, a choć w głębi duszy jest rozczarowana z trudem wywalczoną samodzielnością i kolejnym nieodwzajemnionym uczuciem, patrzy z nadzieją w przyszłość. Zwłaszcza że przed nią daleka i pełna artystycznych wrażeń podróż do cesarsko królewskiego Wiednia...


2. Dom przy Alei Rothschildów - Stefanie Zweig

OPIS: 


Frankfurt, 1900 rok. Betsy, inteligentna, racjonalna i młoda kobieta oraz jej mąż Johann Isidor, rzutki przedsiębiorca z niemałą fortuną, wprowadzają się do domu przy alei Rothschildów 9. Są szczęśliwi, mają dziecko. Wkrótce przyjdą na świat kolejne. Nie minie jednak wiele lat, gdy na powierzchni harmonijnej sielanki pojawią się pierwsze oznaki zbliżającej się katastrofy…

Wybucha I wojna światowa. Zmienia ona życie Niemców, a w szczególności tych pochodzenia żydowskiego, którzy od nowa muszą uporządkować swój świat i zrewidować wartości, którymi się dotąd kierowali.

Dom przy alei Rothschildów – pierwszy tom sagi rodzinnej – staje się symbolem czasu, który na nowo określił bieg historii Europy.3. Pogromca lwów - Camilla Läckberg
.

Tyle lat czekania na kolejną powieść z serii o szwedzkiej Fjällbace, ale warto było, bo w końcu się doczekałam!


OPIS: 

Jest styczeń i mróz trzyma Fjällbakę w uścisku. Półnaga dziewczyna błądząc przez zaśnieżony las, wychodzi prosto na drogę. Samochód pojawia się znikąd w niewłaściwym momencie.

Kiedy Patrik Hedström i jego koledzy zostają zaalarmowani o wypadku, znana jest już tożsamość dziewczyny. Cztery miesiące temu zaginęła w drodze do domu z okolicznej szkoły jazdy konnej i nikt jej od tego czasu nie widział. Okazuje się, że doświadczyła niewyobrażalnego okrucieństwa i jest ryzyko, że nie była jedyną ofiarą.

W tym samym czasie Erica Falck jest zajęta grzebaniem w starej sprawie tragedii rodzinnej, która doprowadziła do śmierci mężczyzny. Raz za razem odwiedza żonę, skazaną za morderstwo, ale nie jest w stanie dowiedzieć się co się stało. Co ta kobieta ukrywa? Erica czuje, że coś jest nie tak. I wydaje się, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości.


4. Rzeka przeznaczenia - Elizabeth Haran


Uwielbiam książki pani Haran, których fabuła rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Australii, a głównymi bohaterkami są panny z wielkich miast nieprzyzwyczajone do egzotycznej wyspy...
OPIS:

Kolejna książka z bestsellerowego australijskiego cyklu znanej i lubianej autorki. Joe Callaghan, właściciel parowca pływającego po rzece Murray, wpada w poważne tarapaty finansowe. Z pomocą spieszy mu mieszkająca do tej pory w Melbourne jego piękna córka Francesca. O jej względy zabiega trzech mężczyzn; Francesca od pierwszego wejrzenia zakochuje się w przystojnym kapitanie statku, ale po to, by wydobyć ojca z kłopotów, zgadza się poślubić bogatego Silasa. Okazuje się, że ojciec skrywa przed Francescą wstrząsającą tajemnicę; świat pięknej dziewczyny przewróci się do góry nogami, a uczucia, którymi do tej pory obdarzała najbliższe osoby, będą musiały ulec przewartościowaniu.


5. Kupiona i sprzedana -  Megan Stephens


Kolejna tragiczna autobiografia...

OPIS: 
Wstrząsająca historia czternastoletniej Brytyjki Megan, która podczas wakacji w Grecji zakochała się w starszym od niej Albańczyku.
To zdarzyło się naprawdę! Dziewczyna została z ukochanym w Grecji, a jej matka wróciła do Anglii.
Gehenna trwała sześć lat! Ukochany zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi żywym towarem. Megan przeżyła horror, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do kolejnych domów publicznych.
Bita, gwałcona i poniżana, była zbyt przerażona i zastraszona, by szukać pomocy. Życie uratowali jej życzliwi ludzie ze szpitala, do którego w końcu trafiła.
Niewiarygodne! W tym samym czasie jej matka przeprowadziła się do Grecji i nie miała pojęcia, jaki los spotkał jej córkę…
Megan opisała drastyczne szczegóły swojego życia seksualnej niewolnicy, by przestrzec inne naiwne dziewczyny, gotowe iść w nieznane za głosem serca, zauroczone swoim pierwszym uczuciem.
Historia Megan Stephens stała się głośna w Wielkiej Brytanii. Wzbudziła wielkie społeczne poruszenie. Opisał ją m.in. „The Guardian”.

A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

34 komentarze:

 1. Chyba na te zapowiedzi nie czekam, bo niezbyt to mój ulubiony gatunek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam Klarę i kusi mnie jeszcze Rzeka przeznaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugą część "Niepokorne" chętnie bym przygarnęłam, bo pierwsza część mocno do mnie przemówiła. "Pogromca lwów" już czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niecierpliwością czekam na Pogromcę Lwów

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Lackberg! Już nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na Dom przy alei, bo zapowiada się całkiem intrygująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzekę przeznaczenia koniecznie muszę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedną książkę Haran mam już na półce, najpierw sprawdzę, czy mi się podoba, potem będę polować na kolejne, bo "Rzeka przeznaczenia" zapowiada się interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ani jedna z tych książek nie przykuła mojej uwagi. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kusi mnie Elizabeth Haran, bo jeszcze nie czytałam jej książek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dom przy Alei Rothschildów - Stefanie Zweig to moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm.. Nie wiedze nic dla siebie :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa ,,Niepokornych. Klara", bo mam w planach pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pozycja nr 3 się do mnie uśmiecha :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pogromce lwów na pewno kiedyś przeczytam, ale raczej nie będzie to prędko. Dopiero niedawno zaczęłam serię tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaciekawiła mnie "Rzeka przeznaczenia". Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, więc myślę że sięgnę po ten tytuł z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dom przy Alei Rothschildów to stanowczo książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pogromca lwów - Camilla Läckberg- koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Z tych książek niestety nic mnie nie przyciąga do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Kupiona i sprzedana" mnie bardzo zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 21. ,,Dom przy Alei Rothschildów'' - Stefanie Zweig mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Niepokorna kusi piękną okładką! mam inną część :) Camille też mam na oku, ech...

  OdpowiedzUsuń
 23. Dwójka <3 A Niepokorna, zgadzam się z poprzedniczkami, okładką aż cieszy oczy :)) Dużo slyszałam o tej serii ale jeszcze nie mialam okazji się za nią zabrac :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Niestety, na razie nic mnie nie interesuje. Może recenzje zmienią postać rzeczy. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 25. Czerwiec zapowiada się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Z tych książek niestety nic do mnie nie trafia, mam za to plan zakupienia chyba z 10 młodzieżówek lub książek z działu fantastyki i to tylko z tego miesiąca! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 27. ,,Kupiona i sprzedana" interesuje mnie najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 28. Niepokorna zakupiona do kompletu :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Czekam na drugi tom Niepokornych :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Zapoznałabym się wreszcie z książkami Lackberg :) Nic nie czytałam tej autorki i może w wakacje coś porwę do lektury. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...