niedziela, 3 czerwca 2018

Zapowiedzi - czerwiec 2018

1. Iskra - Stanisław Krzemiński (Znak)OPIS: 

Jedna rodzina, trzy siostry. Wspólne marzenie.
Lato 1914. Siostry Biernackie wracają z Lanckorony do Krakowa. W powietrzu wiszą zmiany, mówi się o wojnie. Tymczasem Lala nie może przestać fantazjować o przystojnym lotniku Ludwigu, Marynia nieustannie myśli o Szymonie, a Alina udziela lekcji polskiego tajemniczemu Austriakowi. Jeszcze nie wie, że przez tego człowieka ustalony w ich rodzinie porządek runie jak domek z kart.
Nadchodzi czas, by siostry wzięły sprawy we własne ręce i zmierzyły się z nękającymi rodzinę demonami przeszłości.
W cyklu Drogi do wolności historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet. Losy bohaterów śledzić będzie można również w serialu Drogi wolności.


2. Ostatnia z rodu Stanfieldów - Marc Levy (Sonia Draga)OPIS: 

Eleanor-Rigby pracuje jako dziennikarka dla magazynu „National Geographic” i mieszka w Londynie. Pewnego poranka po powrocie z podróży otwiera anonimowy list, z którego dowiaduje sie, że jej matka ma kryminalną przeszłość. George-Harrison mieszka w Cantons-de-l’Est w Quebecu. Pewnego poranka otrzymuje anonimowy list, w którym jego matkę oskarża się o to samo. Eleanor-Rigby i  George-Harrison się nie znają. Autor listów wyznacza każdemu z nich spotkanie w barze dla rybaków w porcie w Baltimore. W Baltimore adresata listu nie ma. George-Harrison i Eleanor-Rigby spotykają się i odkrywają wiszące na ścianie zdjęcie ich matek razem, pochodzące z czasu, gdy miały po 30 lat. Co je łączy? Jaką zbrodnię popełniły? Kim jest „życzliwy” i jakie ma zamiary? W sercu ciągnącej się od trzech pokoleń tajemnicy autor Ostatniej z rodu Stanfieldów prowadzi nas od Francji, okupowanej od lata 1944 roku, poprzez Baltimore lat 80. aż do Londynu i Montrealu naszych czasów.

3. Dalekie pawilony. Tom 1 - Mary Margaret Kaye (Wydawnictwo Poznańskie)

OPIS: 

Ponadczasowa historia, która zafascynowała czytelników i widzów. Angielska klasyka w nowym wydaniu!

Poruszająca i pełna zwrotów akcji historia osadzona w XIX-wiecznych Indiach. Poszukiwanie własnej tożsamości, zakazane uczucie, pełne niebezpieczeństw i przygód życie – a wszystko to u stóp mitycznych Himalajów, zwanych przez Hindusów Dalekimi Pawilonami.
Ashton Pelham-Martyn urodził się w brytyjskiej rodzinie. W kolonialnych Indiach miało to oznaczać życie w dostatku, władzę i przywileje. Jednak chłopiec, osierocony w wieku czterech lat, zostaje wychowany przez Hinduskę i jako zwykły służący trafia na dwór radży. Będąc już młodzieńcem, w obawie o własne życie musi uciekać i w dramatycznych okolicznościach poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Dorastający Ash staje przed trudnymi dylematami: Wschód czy Zachód, żołnierska przysięga czy wewnętrzna tęsknota?

4. Droga Smoczych Źródeł - Janie Chang (Prószyński i S-ka) OPIS:Tamtej nocy śniłam, że samotnie błąkam się po Drodze Smoczych Źródeł ogarnięta przerażającą pewnością, iż matka odeszła na zawsze.

W 1908 roku siedmioletnią Jialing matka porzuca na dziedzińcu niegdyś wspaniałej posiadłości pod Szanghajem. Jialing jest zazhong, Euroazjatką, i musi stawić czoło życiu w pogardzie – zarówno ze strony Chińczyków, jak i Europejczyków. Bez opieki matki przetrwa tylko wtedy, gdy nowi właściciele nieruchomości, rodzina Yangów, przyjmie ją do siebie.

Jialing znajduje sojuszniczki w Anjuin, najstarszej córce Yangów, oraz w Lisicy, zwierzęcym duchu, który od stuleci zamieszkuje nawiedzony dziedziniec. Jej życie jako niewolnicy Yangów zmienia się nieoczekiwanie, kiedy zaprzyjaźnia się z angielską dziewczynką, która potem w tajemniczych okolicznościach znika.

Nigdy nie tracąc nadziei na odszukanie matki, Jialing dorasta podczas burzliwych pierwszych lat republiki chińskiej, prowadzona przez Lisicę i własną siłę duchową, z dala od cieni przeszłości. Wplątuje się jednak w morderstwo na obrzeżach intrygi politycznej, wchodzi w związek, który naraża na szwank jej przyjaźń z Anjuin, i nawiązuje zakazany romans zagrażający ukochanemu mężczyźnie.

5. Zapach wspomnień - Jan Moran (Wydawnictwo Kobiece)OPIS: 

Historia wielkiej miłości i pasji, których nie zniszczyła nawet wojna

Kiedy w 1939 znana francuska perfumiarka Danielle wchodzi na pokład luksusowego liniowca, który płynie do Europy, nie wie jeszcze, że ta podróż odmieni jej życie na zawsze. Na pokładzie statku ona i je mąż dowiadują się o wybuchu wojny, która rozdziela ich z synem będącym pod opieką babci w Polsce.

Kolejne miesiące i lata stają się dla Danielle najtrudniejszymi chwilami w jej życiu. Kobieta stara się rozpaczliwie odnaleźć zagubioną rodzinę. W końcu podejmuje trudną decyzję i wyjeżdża do Ameryki.

Danielle nie zamierza się jednak poddawać i chce wykorzystać swój wspaniały dar w Los Angeles. Dzięki determinacji i pasji wkrótce odnosi sukces jako kreatorka perfum oraz dostaje przepustkę do hollywoodzkich elit.

Mistrzowski romans, którego strony przewracają się same!


Czy coś Was zainteresowało? :)

11 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowana ostatnim tytułem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba ten kolor na okładce "Drogi smoczych źródeł" <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie mnie zainteresowały:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu tyle fajnych tytułów, a pieniędzy tak mało :(, ale najbardziej zainteresowana jestem "Iskrą"

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie lektury wydają się być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dalekie pawilony" zainteresowały mnie najbardziej!
  Pozdrawiam, Ola
  http://bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Z powyższych propozycji, to niestety nie moje klimaty, ale w czerwcu wychodzi tyle książek, że każdy znajdzie coś dla siebie :) Ja wyszukałam ponad 20 pozycji! Nie wiem co robić, napaść na bank czy wziąć pożyczkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak serio to wszystko mnie zainteresowało :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Nas interesują wszystkie pozycje, bo to naprawdę ciekawe tytuły, a każdy z nich dobrze sprawdzi się jako wakacyjna lektura. Którą z nich wybrałaś jako pierwszą? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Właściwie wszystkie te książki wyglądają ciekawie...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...