wtorek, 5 września 2017

Zapowiedzi - wrzesień 2017

We wrześniu znowu wysyp ciekawych zapowiedzi!

1. Marlena. Błękitny anioł w garniturze - Christopher W. Gortner (Harper Collins)OPIS: 

Egocentryczka. Perfekcjonistka w każdym calu. Uparta i bezkompromisowa. Nienasycona. 
Zawsze fascynowała i nadal inspiruje. 

Maria Magdalena Dietrich pochodzi z niezamożnej mieszczańskiej rodziny. Chce grać na skrzypcach. Kiedy jej karierę przerywa wojna, postanawia zostać śpiewaczką. Rzuca się w barwny świat berlińskich kabaretów. Słynąca ze zmysłowej urody, głębokiego głosu, uwodzicielskich sukienek i szytych na miarę garniturów, Marlena przyciąga coraz liczniejszą publiczność i wikła się w kolejne burzliwe romanse. Taki jest początek porywającej historii… 

„Marlena. Błękitny anioł w garniturze” - bogata w fakty i poruszająca powieść poświęcona jednej z największych legend złotej ery Hollywoodu. To książka o kobiecie o silnym charakterze, wielkich ambicjach i marzeniach, która odrzucała konwenanse, uwodziła świat i szła przez życie na swoich warunkach


2. Ogień wśród nocy - Teresa Messineo (Prószyński i S-ka)OPIS: 

Epicka opowieść o wojnie, miłości i przyjaźni.

Kay i Jo różni bardzo wiele. Nieśmiała i trochę zamknięta w sobie Kay pochodzi z górniczej mieściny w górach Pensylwanii; Jo to nowojorczanka w pierwszym pokoleniu, przebojowa i rozgarnięta, z bujnym irlandzko-włoskim temperamentem. Połączy je wspólna służba w korpusie medycznym amerykańskiej armii. Rzucone przez wir wojny na dwa fronty i dwa różne krańce świata będą musiały każda na własną rękę stawić czoło wyzwaniom, jakim sprostałoby niewielu mężczyzn.

Kay wyjeżdża pierwsza – i trafia do raju. Służba na wyspach Pacyfiku przypomina wakacje: słońce, piękne otoczenie i tłumy przystojnych oficerów. Czego się nie spodziewa, to że wśród flirtów i zabaw znajdzie miłość – głęboką, namiętną i poruszającą ją do głębi. 

Jo na Froncie Zachodnim ocaleje jako jedyna pielęgniarka, gdy jej szpital polowy zostanie zbombardowany przez wroga. Na wrogim terenie, gdzie w każdej chwili mogą pojawić się Niemcy, zostaje sama z sześcioma żołnierzami w ciężkim stanie. Życie pod presją częstych ostrzałów, głodu i poczucia zagrożenia przytłacza ją, lecz jeszcze trudniejsze są wspomnienia o przeszłości: jej ukochany brat Gianni zginął na okręcie wojennym, oboje rodzice zmarli po jej wyjeździe z kraju.

3. My mieliśmy szczęście - Georgia Hunter (Czarna Owca)OPIS: 

Niezwykła i poruszająca powieść o zawiłych losach rodziny polskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej.

Jest wiosna 1939 roku, a trzypokoleniowa rodzina Kurców stara się wieść normalne życie w cieniu nadchodzącego Holokaustu. Dyskusje przy domowym stole związane są z narodzinami dzieci, beztroską codzienności, z dala od złowieszczych nastrojów w ich rodzinnym Radomiu.

Jednak widmo zagłady unoszące się nad Europą stanie się nie do wytrzymania, a rodzina Kurców rozproszy się po całym świecie. Powieść z zapierającą dech w piersiach intensywnością przenosi nas z paryskich jazzowych klubów do barbarzyńskiego więzienia w Krakowie, z północnoafrykańskich portów do najdalszych zakątków syberyjskiego gułagu.

Powieść „Byliśmy szczęściarzami” udowadnia, jak w czasach zagłady i terroru ludzki duch potrafił znaleźć siłę, aby przetrwać, a nawet zatriumfować.

4. Oskarżenie - Remigiusz Mróz (Czwarta Strona)OPIS:


Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcać uwagi… Przynajmniej do czasu, aż kobieta ginie, a materiał DNA jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim…


5. We dwoje - Nicholas Sparks (Albatros)OPIS: 
32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

6. Wszystkie marzenia świata - Jorge Díaz (Rebis)
OPIS:

Powieść o ostatnim rejsie najnowocześniejszego hiszpańskiego transatlantyku, Príncipe de Asturias, który w ostatnim roku I wojny światowej wyrusza w – jak się okazuje – swój ostatni
rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie„hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób – każda w innym celu i z innym marzeniem zmierzająca ku nowemu życiu w Argentynie. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor nie tylko snuje opartą na faktach barwną opowieść, lecz także wielokrotnie czytelnika zaskakuje, sprawiając, że sto lat później zdajemy sobie sprawę, że marzenia i dążenia ludzi tak bardzo się nie zmieniły.


Czy coś Was zainteresowało? :)

20 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że większość z tych książek zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na najnowszą powieść Sparksa, ale muszę przyznać, że wrzesień szykuje naprawdę wiele ciekawych premier :)
  Pozdrawiam :)
  czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie jak przeglądam posty z wrześniowymi premierami, to nic dla siebie nie widzę. Ale w sumie mam już na wrzesień cosik zamówione :).

  U mnie na blogu akurat podsumowanie nowości wakacyjnych - coś chyba muszę nadgonić :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak o już jest, że wrzesień jest bardzo owocny pod względem dobrych nowości literackich. Póki co nie nastawiam się na żadną z powyższych książek, ale czekam na recenzję, które pokażą ile powyżśze pozycję są warte.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te tytuły akurat nie do końca mnie zainteresowały, ale mam chrapkę na inne. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czekam na "Ósmy cud świata" i później na "Labirynt duchów" ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak na razie czytałam tylko "Pamiętnik" N. Sparksa, więc chętnie sięgnę po inną jego powieść.
  Pozdrawiam, Ola
  bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie nikogo nie zdziwi, że najbardziej czekam na Chyłkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie widzę nic dla siebie, ale co nieco mogę podrzucić przyjaciółce :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Oskarżenie i Marlena- to będzie w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oskarżenie! Uwielbiam tę serię i nie mogę doczekać się następnego tomu. Kupiłam już go w przedsprzedaży i pozostało tylko czekać na premierę. Mam nadzieję, że i tym razem Remigiusz Mróz mnie nie zawiedzie :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  http://os-meus-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. My mieliśmy szczęście - to muszę poznać!

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie w zapowiedziach pojawiły się zupełnie inne powieści, ale wśród Twoich też znalazłam kilka interesujących pozycji. Już tak dawno nie czytałam nic Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kolejna książka Mroza w zapowiedziach! Już mnie wcale to nie dziwi :D Pan Remigiusz chyba nie śpi, tylko pisze! :D

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Great post!

  You have a nice blog!

  Would you like to follow each other? (f4f) Let me know on my blog with a comment! ;oD

  Have a great day!

  xoxo Jacqueline
  www.hokis1981.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Mróz i Diaz - zdecydowanie. Ta pierwsza książka wczoraj do mnie dotarła. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...