czwartek, 22 grudnia 2016

Zapowiedzi - styczeń 2017

W grudniu zapowiedzi nie było, bo nieszczególnie mnie interesowały książki wydawane w tym miesiącu. Ale styczeń nadchodzącego roku zapowiada się niezwykle ciekawie już teraz!

1. Zapach czekolady - Ewald Arenz (W.A.B)

OPIS: Wiedeń, A.D. 1881. Porucznik cesarsko-królewskiej armii August Liebeskind kończy służbę i przyjmuje posadę w należącej do stryja manufakturze czekolady. Zakochuje się w pięknej, lecz zamężnej Elenie. Między młodymi wybucha płomienny romans, który przerywa tragiczne zdarzenie... August, zrozpaczony po utracie ukochanej i obdarzony nadzwyczajnym zmysłem węchu, postanawia stworzyć niezwykle finezyjne praliny, którymi upamiętni Elenę. Ich niezwykły aromat wydobywa z ludzi najskrytsze marzenia i doprowadza Wiedeń do ekstazy.


2. Pani Einstein -  Marie Benedict (Znak Horyzont)

OPIS: 


Jesień 1896 roku. Mileva ma dwadzieścia jeden lat i jako jedna z pierwszych kobiet rozpoczyna studia fizyczne na uniwersytecie w Zurychu. Uważa, że jej kalectwo przekreśla szanse na miłość. Postanawia w pełni poświęcić się nauce. Jest nieprzeciętnie inteligenta, ambitna i zamierza wiele osiągnąć. 
Studiujący z nią Albert zakochuje się w jej niezwykłym umyśle i niedoskonałym ciele. W ich małżeństwie jest miejsce nie tylko na miłość, ale też na wspólną pasję.
Kilkanaście lat później świat zachwyca się odkryciami Einsteina. Nikt nie pyta jak ich dokonał, nikt nie wspomina o Milevie. 
Wciągająca i poruszająca historia żony Einsteina, genialnej fizyczki, której wkład w naukę został zapomniany. Kim była i dlaczego nic o niej nie wiemy?

3. Śpiąca Alicja - Judith Hooper (Prószyński i S-ka)
OPIS: 


Szykujcie oręż przeciw memu zaraniu, które lada chwila strąci Ciebie i Harry’ego w mroki zapomnienia, napisała Alicja do swojego brata Williama w 1891 roku. Nie zdążyła, zmarła kilka miesięcy później w wieku czterdziestu trzech lat. 

Kim była? Młodszą siostrą Henry’ego, sławnego pisarza, autora „Bostończyków”, „Portretu damy” i „Domu na placu Waszyngtona” oraz Williama, wybitnego amerykańskiego psychologa i moralisty. Bohaterką sztuki teatralnej Susan Sontag „Alicja w łóżku” z 1993 roku. Postacią niebanalną. Piekielnie inteligentną kobietą. Feministką. Przenikliwą obserwatorką rzeczywistości, zepchniętą na boczny tor życia przez tajemniczą chorobę. Gdyby urodziła się wiek później, zostałaby słynną pisarką, filozofką, aktywistką, żyła pełnią życia. 
Alicja wspomina swoje życie przykuta do łóżka w londyńskim pensjonacie. Silną więź z rodzicami i braćmi. Zakazane miłości. Wymarzony Paryż, w którym nie dane jej było zamieszkać. Rozstania z ukochaną Katherine. Czytelnik podąża za Alicją na Montmartre, gdzie z bratem zwiedzała budzące zgorszenie lokale. Zasiada wraz z nią przy rodzinnym stole Jamesów, gdy – najmłodsza z rodzeństwa i jedyna córka – przysłuchiwała się z uwagą dyskusjom najznamienitszych przedstawicieli bostońskiej inteligencji. 
Znała swoją wartość. I zdawała sobie sprawę z ograniczeń, jakie narzuciły na nią społeczeństwo i choroba. Co naprawdę dolegało Alicji? Co uwięziło ją w Londynie, nie pozwoliło na powrót statkiem do domu? Depresja czy schizofrenia? A może histeria i kłopoty z tarczycą? W posłowiu autorka przeprowadza intrygującą analizę dolegliwości psychicznych rodziny Jamesów oraz historii medycznej samej bohaterki.

4. Jak gdybyś tańczyła - Diane Chamberlain (Prószyński i S-ka)

OPIS:
Czy kłamstwo lepsze jest od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą?

Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką i zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość.

5. Wotum nieufności - Remigiusz Mróz (Czwarta Strona)
OPIS: 


Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać.

Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…


6. Kiedy będziemy deszczem - Dominika van Eijkelenborg (Wydawnictwo Kobiece)
OPIS:

Pewnego październikowego dnia Inga de Graaf wychodzi z psem na spacer, z którego nigdy nie wraca. Zaniepokojony mąż zgłasza jej zaginięcie, nie wierząc, że kobieta mogłaby porzucić wszystko i po prostu przepaść bez wieści. Policja zaczyna akcję poszukiwawczą, która nie przynosi rezultatów. Dopiero mailowa korespondencja zaginionej odkryta w koszu jej laptopa naprowadza na wątły ślad. Okazuje się, że Inga kryła mroczną tajemnicę, którą podzieliła się z przyjaciółką ze studiów. 

Z pozoru poukładane życie Ingi, której niczego nie brakowało było jedynie fasadą, za którą kobieta skrywała samotność i rozczarowanie. Spotkanie młodego mężczyzny uruchomi lawinę strasznych zdarzeń, od których nie było żadnej ucieczki.


7. Endgame. Reguły gry - James Frey (SQN)OPIS: Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden!

Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios. Teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling porzuciła Grę i zdecydowała się walczyć po stronie życia.

Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie dopuszczą do zakończenia Endgame. Klucz Słońca nie może zostać odnaleziony. Tych pięciu Graczy postanowiło ustanowić własne reguły Gry.

Wszystkich łączy jedno. Są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach.


A czy Wy czekacie na któreś z przedstawionych przeze mnie zapowiedzi?

21 komentarzy:

 1. Na pewno chciałabym przeczytam Wotum nieufności oraz Jak gdybyś tańczyła - Diane Chamberlain

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam napewno na... książkę R. Mroza :) Ciekawi mnie również opisk ksiązki D. Chamberlaine

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dzięki takim postom dowiaduję się o książkach, o których nie miałam pojęcia, że zostaną wydane już <3 Dziękuję za informację o trzecim tomie "Endgame". <33 Już nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym przeczytać wreszcie coś Chamberlain, bo wciąż mam coś na już albo na wczoraj i dotąd nie znam jej twórczości. Może więc uda mi się zacząć od najnowszej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. najbardziej zainteresował mnie Zapach Czekolady oraz Kiedy będziemy deszczem. wiem jednak, że w styczniu czeka mnie dużo nauki, więc pewnie nadrobię te książki później. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba żyję 100 lat za murzynami, że się tak wyrażę, bo nigdy nie jestem na bieżąco z nadchodzącymi wydaniami. Ale to być może przez to, że ostatnio jestem strasznie zalatana. Może kiedyś przestanę być taka ciemna xD
  Z wymienionych przez Ciebie nowości moją uwagę przyciągnęło "Wotum nieufności" Mroza, ponieważ nie mam w swojej biblioteczce jeszcze żadnego dzieła tego autora, a poleca go wiele osób, oraz ostatnia pozycja - ale najpierw muszę w ogóle wyposażyć się w pierwszą część serii "Endgame". Kiedyś planowałam przeczytać i chyba warto byłoby mieć ją na półce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ ciekawe tytuły znalazłaś, prawie wszystkie książki chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A very interesting post !!!
  We'll be in touch!!!!Merry Christmas����

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie chciałabym przeczytać! Po cichym grudniu następuje wielkie bum :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie skusiła Śpiąca Alicja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Jak gdybyś tańczyła" czeka na czytniku i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze przedpremierowo poznać tę historię. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety żadna z tych pozycji mnie nie zaciekawiła, ale czekam na "Opowieści ze świata Nocnych Łowców" - premiera tego cuda jest już przekładana z listopada, więc mam nadzieję, że teraz już zostanie wydana :D

  OdpowiedzUsuń
 13. "Zapach czekolady" ma śliczną okładkę <3 Od razu nabrałam ochoty na coś słodkiego.
  Najbardziej zaciekawiła mnie książka Remigiusza Mroza. Możliwe też, że kiedyś przeczytam "Endgame"

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Śpiąca Alicja" może być interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chamberlain i Mróz - obowiązkowo! Ale poza tym polecam Ci Pozorność natalii Nowak-Lewandowskiej, Stan nie! błogosławiony Magdaleny Majcher i Dziewczynę z daleka Magdy Knedler - wszystkie mogą przypaść Ci do gustu, ponieważ żadna z nich nie jest romansidłem ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie przeczytam kolejną część Endgame ;) A najnowsza powieść Chamberlain już czeka na swoją kolej ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwielbiam takie posty! Ja nie czekam na żadną książkę bo i tak mam za dużo do nadrobienia. Z tej listy chciałabym przeczytać 'Śpiąca Alicja' :)

  OdpowiedzUsuń
 19. niektore mi sie podobaja i na pewno sie skusze :D kiedys oczywiscie fajnie ze zapodalas kilka ksiazek :D zapraszam do siebie na recenzje krawawej ksiazki :D :D

  OdpowiedzUsuń
 20. W zasadzie tylko dwie książki poza moimi zainteresowaniami, reszta z pewnością zagości u mnie na półce, mnóstwo wspaniałego czytania przed nami. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...